Czy planowane cięcia w budżecie DWP wpłyną na wysokość benefitów w UK?

W perspektywie ustawy budżetowej na rok 2025, Partia Pracy będzie musiała „znaleźć” 3 mld funtów w strukturach DWP. Rząd Labour zapewnia, że wystarczą odpowiednie reformy, aby wygospodarować potrzebne środki, a minister pracy i emerytur zapewniła, że uda się uniknąć cięć w benefitach.

Rząd Partii Pracy dokona cięć w budżecie Department for Work and Pensions, ale nie wpłyną one na wysokość wypłacanych świadczeń w Wielkiej Brytanii.

Minister Alison McGovern, która stoi na czele brytyjskiego odpowiednika ministerstwa pracy, na falach Times Radio przyznała, że „DWP podobnie jak wszystkie inne ministerstwa musi szukać oszczędności, ponieważ znajdujemy się w strasznej sytuacji finansowej”.

Czy Partia Pracy zdecyduje się na cięcia w benefitach?

– Aby jednak sprawa była jasna, w tej kwestii wprowadzimy własne reformy. Ostatnie 14 lat [rządów Partii Konserwatywne] było całkowitą porażką, jeśli chodzi o zatrudnienie – deklarowała minister McGovern.

– Nie będziemy kontynuować planu torysów, ponieważ to był ich plan. Będziemy musieli dokonać oszczędności, tak jak wszystkie ministerstwa, ale wprowadzimy własne reformy. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, są zmiany w zakresie wsparcia oferowanego ludziom za pośrednictwem job centres – odpowiedziała dopytywana o to, czy w perspektywie budżetu 2025 obejdzie się bez cięć świadczeń socjalnych.

Trzeba jednak zaznaczyć, iż panuje powszechne mniemanie, że kanclerz skarbu Rachel Reeves zamierza w ciągu najbliższych czterech lat dokonać cięć w wydatkach na świadczenia społeczne. Jednym ze sposobów na uzyskanie takich oszczędności ma być ograniczenie dostępu do zasiłków chorobowych. Jeśli rząd laburzystów podejmie decyzję w tej kwestii, to w zasadzie pójdzie w ślady torysów, którzy planowali podobne rozwiązanie.

Skąd wziąć 3 mld funtów?

Liz Kendall, laburzystowska sekretarz stanu w DWP, zapowiedziała przedstawienie najbardziej dalekosiężnej reformy brytyjskiego systemu świadczeń socjalnych. Jego zasadniczym celem jest stworzenie warunków, aby ludzie mogli wrócić do pracy. Plany sekretarz Kendall mają zostać przedstawione w osobnym dokumencie, który zostanie opublikowany tuż przed ogłoszeniem Autumn Budget.

Zasadniczo, plan torysów polegała na takim zaostrzeniu uprawnień do benefitów, aby około 400 000 osób, wróciło do pracy do roku podatkowego 2028/29. Dzięki „odzyskaniu” tych rak do pracy udałoby się wygospodarować rzeczone 4 miliardy funtów. Czy jednak Rachel Reeves zdecyduje się na takie rozwiązanie?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Nowe szkolenia w Londynie

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Odszkodowanie dla pracownicy. Jej szef trzy razy odmówił przywitania się z nią

Kobieta z 20-letnim doświadczeniem została zignorowana i upokorzona przez nowego szefa. Teraz wywalczyła odszkodowanie

Rząd znów zapowiada koniec leasehold w UK. Co to właściwie znaczy?

Leasehold to bardzo popularna i kontrowersyjna forma własności nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Daje ona prawo użytkowania nieruchomości.

Otyłe osoby bezrobotne otrzymają zastrzyki na odchudzanie?

Partia Pracy nie ukrywa, że wiąże nadzieje z nowoczesnymi zastrzykami na odchudzanie. Chce przywrócić ludzi otyłych na rynek pracy

Europę zalewa fałszywa oliwa z oliwek. Jak nie dać się oszukać?

Cena oliwy z oliwek rośnie z roku na rok. A trend ten raczej się nie odwróci. Susze i upały powodują, że zbiory oliwek są coraz uboższe.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie