piątek, 20 września, 2024

David Cameron wzywa do zacieśnienia więzi Wielkiej Brytanii z Unią Europejską

David Cameron, który w zaskakujących okolicznościach powrócił do rządu Partii Konserwatywnej, zaznaczył właśnie, że Wielka Brytania musi zacieśniać więzi z Unią Europejską. Cameron stwierdził, że Wspólnota jest „przyjacielem, sąsiadem i partnerem” jego kraju. I pochwalił sposób, w jaki jego rząd współpracuje z UE przy okazji wspieraniu Ukrainy.

Wielka Brytania zacieśni więzi z Unią Europejską?

David Cameron – polityk, który jest odpowiedzialny za rozpisanie referendum ws. Brexitu w celu podbicia poparcia dla swojej partii i który wrócił właśnie do rządu, obejmując stanowisko Ministra spraw zagranicznych, zapowiedział potrzebę zacieśnienia więzi Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Cameron pochwalił przede wszystkim sposób, w jaki Wielka Brytania współpracuje z krajami Unii Europejskiej w obliczu wojny w Ukrainie.

Kiedy spojrzymy na zaangażowanie w Ukrainie, jest to prawdopodobnie najlepszy przykład na to, jak zadziałała [nasza współpraca]. Nie ma wątpliwości, że Wielka Brytania jest wiodącą potęgą europejską w pomaganiu Ukrainie. Słyszałem to tam wielokrotnie od prezydenta. Robimy to jednak we współpracy z naszymi europejskimi kolegami. Myślę więc, że możemy dobrze współdziałać, z „przyjacielem, sąsiadem i partnerem – powiedział Cameron na łamach BBC.

David Cameron narazi się politykom Partii Konserwatywnej?

Słowa Davida Camerona, który po niepomyślnym wyniku referendum ws. Brexitu ustąpił w 2016 r. z funkcji premiera, już wywołały niezadowolenie wśród części polityków Partii Konserwatywnej. Pro-brexitowi, konserwatywni parlamentarzyści mają być zaniepokojeni uwagami Camerona dotyczącymi zacieśniania więzi ze Wspólnotą. – Może warto przypomnieć lordowi Cameronowi, że opuściliśmy UE. Bez żadnych „jeśli” ani „ale”. I radzimy sobie bardzo dobrze – odpowiedział obecnemu Ministrowi spraw zagranicznych Richard Drax, członek komisji specjalnej ds. obrony. I dodał: – Mam nadzieję, że uwagi lorda Camerona w żaden sposób nie ożywią debaty na temat Brexitu. Byłoby to całkowicie błędne.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Inflacja w UK w sierpniu 2024 utrzymuje się na stabilnym poziomie 2,2%

Inflacji w Wielkiej Brytanii w skali rocznej do sierpnia 2024 roku wyniosła 2,2%, jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez ONS. Tempo wzrostu cen na Wyspach utrzymuje się nieznacznie powyżej celu inflacyjnego, ustalonego przez Bank Anglii na poziomie 2%.

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?