Elastyczna praca ratunkiem dla ludzi chorych

Z badań Work Foundation na Uniwersytecie Lancaster wynika, że chore osoby częściej odchodzą z pracy, jeśli nie jest ona elastyczna.

W związku z ujawnionymi niedawno przez rząd planami „Get Britain Working”, Work Foundation opublikowało nowy raport. Prześledzono w nim ścieżki zatrudnienia 9169 pracowników w Wielkiej Brytanii w wieku od 16 do 60 lat od 2017/18 do 2021/22. Skupiono się w nim na tych z nich, którzy zachorowali w ciągu pierwszych lat badania.

Elastyczna praca dla chorych ludzi

W czasie badania odkryto, że prawie jeden na dziesięciu pracowników (9 proc.), u których doszło do pogorszenia stanu zdrowia, zrezygnował z pracy do końca czteroletniego okresu badania.

Prawie połowa tych pracowników odeszła z pracy w ciągu pierwszych 12 miesięcy. Ponadto mężczyźni częściej rezygnowali z pracy w ciągu pierwszego roku (4,7 proc.) niż kobiety (3,9 proc.).

Wniosek z badania Work Foundation jest jasny… Dane pokazują, że dostęp do elastycznej pracy jest kluczowy dla osób z problemami zdrowotnymi, które chcą nadal być zatrudnione. Pracownicy, którzy nie mieli żadnej elastyczności w pracy, byli czterokrotnie bardziej skłonni do odejścia z niej po pogorszeniu się stanu zdrowia.

Zły stan zdrowia pracowników a decyzje pracodawców

Raport Work Foundation ujawnia jednak brak odpowiednich decyzji pracodawców. Zdają sobie oni sprawę z faktu, że zły stan zdrowia pracowników źle wpływa na wyniki ekonomiczne, ale nie chcą oferować elastycznych form pracy.

Z ankiety przeprowadzonej wśród ponad 1000 starszych liderów biznesowych w UK, dwie trzecie z nich (64 proc.) stwierdziło, że zły stan zdrowia pracowników źle wpływa na firmę. Jednak tylko 48 proc. pracodawców zdecydowała się na zaoferowanie elastycznych form pracy.

Istnieje prawny obowiązek pracodawców, aby proaktywnie oceniali i zarządzali ryzykiem związanym z pracą pod kątem zdrowia psychicznego. Jednak tylko około jedna trzecia ankietowanych przedsiębiorstw stwierdziła, że ​​wprowadza inne środki mające na celu zapobieganie chorobom. Takie jak ocena ryzyka dla zdrowia psychicznego w miejscu pracy (36 proc.). A także wdrażanie zmian mających na celu zarządzanie obciążeniem pracą, tempem pracy i jasnością przydzielonych zadań (37 proc.).

Teksty tygodnia

Stuletnie oczekiwanie na mieszkania socjalne. To nie żart

W niektórych częściach Anglii dochodzi do nieprawdopodobnie długiego oczekiwania na mieszkania socjalne. Organizacje charytatywne mówią, że mamy do czynienia ze skandalem.

Tesco szykuje się do obniżki cen w supermarketach

W supermarketach w Wielkiej Brytanii zaostrza się wojna cenowa. Tesco szykuje się do kolejnej obniżki cen, z czego klienci będą zadowoleni.

Home Office wycofało się z deportacji 80-letniej Polki

Home Office zreflektowało się przyznając, że deportacja Polki była błędną decyzją. Ostatecznie 80-letniej kobiecie przyznano prawo pobytu.

Rzeka czy szambo? Zanieczyszczona rzeka Roding w Londynie

Londyn słynie nie tylko z zachwycających zabytków i ciekawego klimatu, ale również ze szczurów na ulicach i śmieci. Do tego ostatnio dołączyły się wyniki badań wód.

Zakłócenia w podróży przed świętami. Loty, kolej i korki na drogach

Jeśli planujemy wyjazd na Bank Holidays, musimy liczyć się z tym, że przed świętami pojawią się zakłócenia w podróży. Czego możemy się spodziewać?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie