Euro 2016: Polscy kibice bardziej niebezpieczni od terrorystów?

Francuskie służby zapowiedziały, że podczas piłkarskiego turnieju szczególną uwagę poświęci pięciu meczom. Dwa z nich odbędą się z udziałem polskiej reprezentacji.

Rzecz jasna wykaz spotkań „podwyższonego ryzyka” jest daleki od oficjalności, ale policja potwierdziła, że dodatkowe środki bezpieczeństwa zostaną zastosowane przy okazji meczów Anglia – Rosja (11 czerwca w Marsylii), Turcja – Chorwacja (12 czerwca w Paryżu), Anglia – Walia (16 czerwca w Lens), Polska – Niemcy (16 czerwca w Paryżu) oraz Polska – Ukraina (21 czerwca w Marsylii).

- Advertisement -

Służby szczególną uwagę poświęcą tym, którzy będą chcieli popsuć innym przyjemność z uczestnictwa w piłkarskim święcie. Policja na cel weźmie chuliganów i pseudokibiców szukających okazji do bijatyki, a nie przeżycia sportowej przygody. Dodatkowe patrole pojawią się nie tylko na stadionach, ale również w strefach kibica oraz innych miejscach, gdzie będzie można trafić na kiboli.

Wielkie starcie Davida Camerona i Nigela Farage’a w ITV! Kto wygrał debatę? [wideo]

Dlaczego padło akurat na mecze naszych? „Brana jest pod uwagę sytuacja panująca między państwami, która warunkuje pewne napięcia między kibicami” – tłumaczył Antoine Boutonnet, komisarz odpowiadający we francuskiej policji za walkę z chuligaństwem stadionowym. „W tym miejscu chciałby przypomnieć o Euro 2012 w Polsce, gdzie doszło do sporych bójek z udziałem Rosjan.”

WEEB.TV_

Oprócz tego Francuzi zapowiedzieli, że będą zwracać uwagę na wszelkie zachowania nacjonalistyczne. Trudno się więc dziwić, że pod lupę wzięli mecze Polaków akurat z Niemcami i Ukraińcami, z którymi łączy nas trudna historia. Ale czy francuskie społeczeństwo nie ma przypadkiem większych problemów do rozwiązania? I czy rzeczywiście polscy kibice, którzy swoim dopingiem wspierają reprezentację, wsławili się jakimiś nacjonalistycznymi incydentami?

Plan Brukseli na walkę z nielegalną imigracją? Przyjmować więcej legalnych imigrantów!

„Nawrót tendencji nacjonalistycznych, presja na granicach, podziały a nawet wojna – bo przecież na Ukrainie trwa wojna – napięć pomiędzy drużynami nie będzie brakować” – grzmiał prezydent Francji, Francois Hollande.

Będziecie oglądać mecze polskiej reprezentacji? Pamiętajcie, że możecie to zrobić przez Weeb.tv!

Teksty tygodnia

Ważne zmiany w statusie zasiedlenia dla imigrantów z UE

16 lipca Wielka Brytania wprowadza ważne zmiany w statusie zasiedlenia, które dotyczą imigrantów z UE, w tym Polaków. Związane są one z ciągłością pobytu na Wyspach i kwalifikowania się do otrzymania Settled Status.

Rośnie bezrobocie w UK. Bardziej niż się spodziewano

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy się pogarsza. Bezrobocie w UK wzrosło do 4,7 proc., a wzrost płac spowolnił. Bank Anglii znajdzie się pod presją w sprawie obniżki stóp procentowych.

Kryzys dentystyczny w NHS. Coraz więcej pacjentów szuka pomocy poza systemem

Usługi dentystyczne NHS w najgorszym stanie od dekad. Polacy szukają pomocy poza systemem. Sprawdź, jak odpowiada na to klinika Smile4Life z Nottingham.

Niepokojące dane. Ataki kwasem w Wielkiej Brytanii są coraz częstsze

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba ataków kwasem. W ciągu roku ich liczba wzrosła o 10 procent – według danych organizacji Acid Survivors Trust International (ASTI), w 2024 roku odnotowano 498 takich przypadków, podczas gdy rok wcześniej było ich 454.

Czy rząd zmieni znienawidzony podatek spadkowy?

Podatek spadkowy nazywany jest najbardziej znienawidzonym podatkiem w Wielkiej Brytanii. Dlatego propozycja rządu, by objąć nim również środki z funduszy emerytalnych po śmierci świadczeniobiorcy wywołała sprzeciw.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie