Firmy wodociągowe otrzymały nakaz obniżenia klientom rachunków. Chodzi o miliony

Większość przedsiębiorstw wodociągowych i kanalizacyjnych nie dotrzymuje celów wyznaczonych na lata 2020–2025 w zakresie wpuszczania do wód zanieczyszczeń, obsługi klienta i ograniczania wycieków. W związku z tym organ regulacyjny nakazał im obniżenie klientom rachunków za wodę. I chodzi tu o niebagatelne sumy.

Firmy wodne nie dotrzymują stawianych im celów

Organ regulacyjny Ofwat ustalił, że większość przedsiębiorstw wodociągowych i kanalizacyjnych w Anglii nie osiąga celów wyznaczonych im na lata 2020–2025. Firmy zostały zobowiązane przede wszystkim do ograniczenia wypuszczania do wód zanieczyszczeń i do powstrzymania wycieków. Dodatkowo przedsiębiorstwa wodne otrzymały nakaz poprawy obsługi klienta. Cele wyznaczone na pięć lat miały powstrzymać zatruwanie środowiska i marnotrawstwo wody, a także poprawić generalną satysfakcję z usług mieszkańców Anglii.

- Advertisement -

Z raportu Ofwat wynika, że żadna firma nie znalazła się w kategorii firm „wiodących” w zakresie przeprowadzania zmian. Tylko 10 firm znalazło się w kategorii tzw. „średniaków”. Natomiast aż siedem przedsiębiorstw w ogóle robi za mało w kwestiach środowiskowych i w zakresie poprawy obsługi klienta. Wśród tych ostatnich znalazły się: Anglian Water, Dŵr Cymru, Southern Water, Thames Water, Yorkshire Water, Bristol Water i South East Water.

Rachunki za wodę będą niższe?

W związku z niedotrzymywaniem celów środowiskowych, Ofwat nakazał firmom wodociągowym i kanalizacyjnym przyznanie klientom stosownej rekompensaty. Rachunki za wodę mają zostać obniżone na łączną kwotę114 milionów funtów. – Cele, jakie wyznaczyliśmy firmom, miały być wielotorowe. Miały doprowadzić do ulepszeń dla klientów i środowiska. Jednak z naszego najnowszego raportu wynika, że nie są one wystarczająco dotrzymywane. To oznacza zwrot klientom 114 milionów funtów na drodze obniżek rachunków. To może być dobrze odebrane przez płatników rachunków. Ale jest to bardzo rozczarowująca wiadomość dla wszystkich, którzy chcą, aby sektor radził sobie lepiej. Firmom nie będzie łatwo odzyskać zaufanie społeczne. Ale muszą one zacząć od lepszej obsługi klientów i [większej dbałości] o środowisko. Będziemy nadal wykorzystywać wszystkie nasze uprawnienia, aby zapewnić, że sektor będzie dostarczał lepsze usługi – zaznacza David Black, dyrektor naczelny Ofwat.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Zmiana czasu 2023: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?

Spór konserwatystów o podwyżkę benefitów od 2024

Czy zarabiając 4 tys. funtów w UK opłaca się wracać do Polski?

Teksty tygodnia

Zamieszki w Epping po tym, jak imigrant został oskarżony o molestowanie dziecka

W niedzielę wieczorem w Epping wybuchły zamieszki. Lewicowi demonstranci starli się z grupą mieszkańców oburzonych tym, żę imigrant ubiegający się o azyl molestował seksualnie dziecko. Na nagraniach, które trafiły do sieci, widać tłum rozwścieczonych protestujących przed hotelem Bell. Kolejne filmy pokazują, jak między ludźmi dochodzi do bójek.

Czy rząd zmieni znienawidzony podatek spadkowy?

Podatek spadkowy nazywany jest najbardziej znienawidzonym podatkiem w Wielkiej Brytanii. Dlatego propozycja rządu, by objąć nim również środki z funduszy emerytalnych po śmierci świadczeniobiorcy wywołała sprzeciw.

10 razy wyższy podatek dla właścicieli aut spalinowych

Rząd Wielkiej Brytanii znalazł kolejne, efektywne źródło dochodu -...

W tych terminach brytyjskie lotniska odnotują rekordowy ruch

Lato 2025 ma być rekordowe na brytyjskich lotniskach. W lipcu i sierpniu porty lotnicze na Wyspach obsłużą więcej pasażerów niż kiedykolwiek wcześniej. Podano najgorsze terminy.

Gangi na potęgę kradną auta i wywożą za granicę

W ostatnich 10 latach liczba kradzieży samochodów w Wielkiej Brytanii wzrosła o 75 proc., do 130 tys. przypadków rocznie. Skalę problemu potwierdzają dane opublikowane przez Royal United Services Institute oraz Office for National Statistics.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie