Netflix stracił 600 tysięcy subskrybentów z powodu rosnących kosztów życia

Z powodu rosnących kosztów życia Brytyjczycy szukając oszczędności rezygnują z usług streamingowych. Jak wynika ze statystyk opublikowanych przez Statista liczba osób subskrybujących Netflixa zmalała w 2023 roku o ponad 600 tysięcy.

Taki ruch absolutnie nie może budzić żadnego zdziwienia. W czasach, gdy koszty życia idą w górę, drożeją rzeczy absolutnie do życia niezbędne, to pierwsze co idzie do „ścięcia” to budżet przeznaczony na rozrywkę. Ofiarą oszczędności brytyjskich gospodarstw domowych padły zatem subskrypcje popularnych serwisów streamingowych, takich jak Netflix, HBO Max, Disney+ czy Amazon Prime Video.

- Advertisement -

Historia Netflixa w UK

Netflix zawierał do UK w 2014 roku. Oficjalne dane mówią o niecałych 3 tysiącach subskrybentów na koniec tego roku. W latach 2015 – 2022, liczba subskrybentów rosła z roku na rok, zdecydowania osiągając szczyt w 2022 roku. Szczyt przypadł na pandemię koronawirusa na Wyspach. Lockdown spowodował lawinowy wręcz wzrost klientów popularnych platform streamingowych. Jednak kryzys kosztów życia, zdecydowanie odwrócił ten trend.

Gdy trzeba zacisnąć pasa, Brytyjczycy rezygnują z serwisów streamingowych

Jest to spodziewany trend, bowiem platformy streamingowe nie należą do podstawowych potrzeb i mają również bezpłatne alternatywy. Istnieje wiele innych bezpłatnych lub tańszych opcji streamingowych. Dostępne są takie usługi jak YouTube, Hulu i Amazon Prime Video, które oferują bezpłatne treści lub pakiety abonamentowe w niższej cenie niż Netflix. Ludzie mogą oglądać filmy i programy telewizyjne w inny sposób. Można je wypożyczać z biblioteki, kupować na DVD lub Blu-ray lub oglądać za darmo w serwisach takich jak Crackle i Popcornflix. W chwili obecnej najpopularniejszym serwisem streamingowym w UK jest Netflix, a za jego plecami znajdują się Amazon Prime Video oraz BBC iPlayer.

Z czego najszybciej rezygnujemy?

Netflix jest jedną z pięciu usług subskrypcyjnych, z których ludzie najchętniej rezygnują w przypadku problemów finansowych. Pozostałe cztery to:

Siłownia lub klub sportowy
Muzyka (np. Spotify, Apple Music)
Usługi zamawiania jedzenia (np. Uber Eats, Glovo)
Usługi w chmurze (np. iCloud, Dropbox)

 

Teksty tygodnia

Polka tłumaczy znęcanie się nad dziećmi paleniem marihuany

Roksana L. z Hounslow przyznała się do siedmiu przypadków znęcania się nad dziećmi. Oskarżono ją też o popełnienie 14 innych przestępstw.

Tani lot, drogi bagaż – pasażerowie mają dość „ukrytych” opłat

Coraz więcej pasażerów i organizacji konsumenckich ma dość nieprzejrzystych zasad dotyczących bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych. Mimo że sądownie jasno zabroniono pobierania opłat za rozsądnych rozmiarów bagaż podręczny, wiele przewoźników nadal obciąża podróżnych dodatkowymi kosztami.

EasyJet rozszerza ofertę. Nowe loty do jedenastu najpopularniejszych europejskich miast.

EasyJet ogłosił nową siatkę połączeń z Newcastle. Sprzedaż biletów ruszyła 10 czerwca, a loty można rezerwować już na lato 2026 roku. Linie zachęcają pasażerów do wcześniejszego zakupu.

Cyfrowe dowody osobiste to nowy pomysł rządu na walkę z nielegalną migracją

W obliczu kryzysu migracyjnego rząd Wielkiej Brytanii rozważa wprowadzenie nowego narzędzia kontroli w postaci cyfrowych dowodów osobistych dla wszystkich dorosłych obywateli. Dokument miałby być przechowywany na smartfonie.

Dom tajnych agentów wystawiony na sprzedaż w UK

Na brytyjskim rynku nieruchomości wystawiony został na sprzedaż dom tajnych agentów z czasów II wojny światowej.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie