Irlandia: Polka chciała 60 tysięcy odszkodowania za wypadek na torze gokartowym

26-letnia Alicja M. przegrała proces o odszkodowanie w związku z wypadkiem, jaki miał miejsce na torze kartingowym Kylemore Karting w irlandzkim Dublinie.

Polska właścicielka salonu kosmetycznego w irlandzkim Portlaoise w wyniku dość poważnie wyglądającego wypadku starała się o odszkodowanie. Jego suma miała sięgać (bagatelka!) 60 tysięcy euro. Powodem miały być urazy kości ogonowej i pośladków, które uniemożliwiały jej normalne funkcjonowanie przez okres dwóch tygodni po wypadku. Obrażeń miała nabawić się podczas jazdy gokartem na torze Kylemore Karting. I właśnie od właścicieli tego obiektu żądała pieniędzy.

Polski ksiądz z parafii w Southampton odwołany! Parafianie zbuntowali się i…zhakowali stronę internetową parafii

O całej sprawie czytamy na łamach portalu "Independent". Po tym, jak podczas jazdy zderzyła się z barierką okalającą trasę toru wyleciała z pojazdu. Przed Circuit Civil Court opisywała dokładnie szczegóły wypadku. W wyniku tego wydarzenia zgłosiła się Naas General Hospital, gdzie zrobiono zdjęcie rentgenowskie jej pleców. Lekarze najpierw zalecili Polce zażywanie leków przeciwbólowych, a później kobieta poddała się cyklowi fizjoterapii.

Ostatecznie sąd w osobie sędziego Terence`a O’Sullivana podjął decyzję o tym, aby oddalić jej "personal injuries claim".

 

 

Kolejny brutalny atak na Polaka! Napastnik dostał "śmieszny" wyrok!

Firma Grovepark Services Limited, będąca właścicielem toru kartingowego w Dublinie, była broniona przez Petera O’Brien. Adwokat udowodnił, że ze strony jego klienta nie doszło do najmniejszych zaniedbań jeśli idzie o jakiekolwiek kwestie bezpieczeństwa. Kobieta nie tylko otrzymała odpowiednie akcesoria mając minimalizować ewentualne urazy związane z wypadkiem tego typu (kask, kombinezon, rękawice), ale obejrzała również siedmiominutowy film instruktażowy dotyczący prowadzenie gokartów.

Co więcej, domagająca się pieniędzy kobieta w przeszłości niejednokrotnie jeździła tego typu pojazdami i doskonale zdawała sobie sprawę z ewentualnego ryzyka.

Teksty tygodnia

Podwyżka wieku emerytalnego. Ale nie dla wszystkich

Od 2026 ma nastąpić podwyżka wieku emerytalnego w Wielkiej Brytanii z 66 do 67 lat. A pełne wdrożenie zmiany planowane jest na 2028 rok.

Emeryci kradną w sklepach. Nie stać ich na jedzenie

Sprzedawcy detaliczni twierdzą, że zaobserwowali „inny rodzaj złodziei sklepowych”. Okazuje się, że coraz częściej emeryci kradną w sklepach.

Zmiany, które musisz zgłosić brytyjskiemu ministerstwu, aby uniknąć kary

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) przypomina: nawet pozornie drobne zmiany w życiu mogą skutkować koniecznością zgłoszenia. W przeciwnym razie grozi nie tylko kara finansowa, ale także oskarżenie o nadużycie świadczeń.

Pracownicy opieki nie będą już rekrutowani z zagranicy

Minister spraw wewnętrznych powiedziała, że pracownicy opieki nie będą już rekrutowani z zagranicy, zgodnie z nową polityką imigracyjną.

Zamieszanie z kartami do głosowania. Karty za granicą bez ściętego rogu?

Część wyborców zgłosiła obawy dotyczące wyglądu kart do głosowania. Polonia głosująca za granicą donosi, że ich karty nie mają ściętego rogu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie