Irlandia: Polka chciała 60 tysięcy odszkodowania za wypadek na torze gokartowym

26-letnia Alicja M. przegrała proces o odszkodowanie w związku z wypadkiem, jaki miał miejsce na torze kartingowym Kylemore Karting w irlandzkim Dublinie.

Polska właścicielka salonu kosmetycznego w irlandzkim Portlaoise w wyniku dość poważnie wyglądającego wypadku starała się o odszkodowanie. Jego suma miała sięgać (bagatelka!) 60 tysięcy euro. Powodem miały być urazy kości ogonowej i pośladków, które uniemożliwiały jej normalne funkcjonowanie przez okres dwóch tygodni po wypadku. Obrażeń miała nabawić się podczas jazdy gokartem na torze Kylemore Karting. I właśnie od właścicieli tego obiektu żądała pieniędzy.

Polski ksiądz z parafii w Southampton odwołany! Parafianie zbuntowali się i…zhakowali stronę internetową parafii

O całej sprawie czytamy na łamach portalu "Independent". Po tym, jak podczas jazdy zderzyła się z barierką okalającą trasę toru wyleciała z pojazdu. Przed Circuit Civil Court opisywała dokładnie szczegóły wypadku. W wyniku tego wydarzenia zgłosiła się Naas General Hospital, gdzie zrobiono zdjęcie rentgenowskie jej pleców. Lekarze najpierw zalecili Polce zażywanie leków przeciwbólowych, a później kobieta poddała się cyklowi fizjoterapii.

Ostatecznie sąd w osobie sędziego Terence`a O’Sullivana podjął decyzję o tym, aby oddalić jej "personal injuries claim".

 

 

Kolejny brutalny atak na Polaka! Napastnik dostał "śmieszny" wyrok!

Firma Grovepark Services Limited, będąca właścicielem toru kartingowego w Dublinie, była broniona przez Petera O’Brien. Adwokat udowodnił, że ze strony jego klienta nie doszło do najmniejszych zaniedbań jeśli idzie o jakiekolwiek kwestie bezpieczeństwa. Kobieta nie tylko otrzymała odpowiednie akcesoria mając minimalizować ewentualne urazy związane z wypadkiem tego typu (kask, kombinezon, rękawice), ale obejrzała również siedmiominutowy film instruktażowy dotyczący prowadzenie gokartów.

Co więcej, domagająca się pieniędzy kobieta w przeszłości niejednokrotnie jeździła tego typu pojazdami i doskonale zdawała sobie sprawę z ewentualnego ryzyka.

Teksty tygodnia

48% ankietowanych odejdzie z pracy, jeśli stracą home office

Pracodawcy na Wyspach „ryzykują utratę najlepszych talentów”, jeśli całkowicie...

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Bagaż podręczny w Ryanair – co się zmienia?

Ryanair zaostrzył kontrole bagażu podręcznego. Tani przewoźnik z Irlandii...

Rekordowe długi i kradzieże energii. Powód? Wysokie rachunki!

Eksperci alarmują: sytuacja wymyka się spod kontroli, a skala zjawiska zaskakuje nawet dostawców energii.

Płacimy więcej za mniej – Nestle podnosi ceny popularnych słodyczy

Popularne batony firmy Nestle, jak KitKat, Aero, czy Yorkie mają już wkrótce gwałtownie podrożeć.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie