Kim była kobieta z tatuażem? Zidentyfikowano ją po 31 latach od morderstwa

Śledczym udało się zidentyfikować ciało znalezione w 1992 roku w Antwerpii dzięki jednej charakterystycznej rzeczy. Teraz poinformowano opinię publiczną, kim była kobieta z tatuażem kwiatu, który miała na ręce.

31 lat temu w Antwerpii, dokładnie 3 czerwca 1992 roku, w rzece Groot Schijn w dzielnicy Deurne znaleziono ciało kobiety. Jej wiek ciężko było dokładnie oszacować. Dlatego podano, że miała od 20 do 50 lat. Była ubrana w ciemnoniebieską, fioletową i jasnozieloną koszulkę z napisem „Splinter” i „1990”. Miała na sobie niebieskie spodnie treningowe Adidas i ciemnobrązowe buty. Jednak jej najbardziej charakterystyczną cechą był tatuaż na lewym przedramieniu przedstawiający czarny kwiat z zielonymi liśćmi i napisem „R’Nick”. Jednak dopiero teraz, czyli po 31 latach od jej morderstwa, dowiedziano się, kim była kobieta z tatuażem.

Zidentyfikowana kobieta z tatuażem / fot. Interpol

Tajemniczy tatuaż

We wtorek, Interpol poinformował, że to właśnie charakterystyczny tatuaż umożliwił identyfikację ciała. Było to możliwe dzięki operacji pod nazwą Identify Me. Rozpoczęto ją w maju i prowadzona była przez belgijską, holenderską i niemiecką policję we współpracy z Interpolem.

Policja zaapelowała do opinii publicznej o pomoc w identyfikacji aż 22 kobiet zamordowanych w Belgii, Holandii i Niemczech w ciągu ostatnich 50 lat.

Po tym, gdy członek rodziny rozpoznał czarny kwiat z zielonymi liśćmi, skontaktował się ze służbami. Dzięki niemu rozwiązano zagadkę związaną z tym, kim była kobieta z tatuażem.

Kim była kobieta z tatuażem?

Kobieta, której ciało znaleziono 31 lat temu w Antwerpii, była Brytyjką. Nazywała się Rita Roberts i w momencie śmierci miała 31 lat. W lutym 1992 roku przeprowadziła się z Cardiff do Belgii. Ostatni kontakt z rodziną miała w maju tego samego roku, kiedy wysłała do nich pocztówkę.

Rodzina kobiety poinformowała, że wiadomość o identyfikacji była „szokująca i rozdzierająca serce”. W oświadczeniu podano: „Nasza pełna pasji, kochająca i niezależna siostra została nam brutalnie odebrana. Nie ma słów, które mogłyby wyrazić smutek, który czuliśmy wtedy i odczuwamy nadal”.

Ponadto rodziła powiedziała, że wiadomość była dla nich ciężka, jednak jest „bardzo wdzięczna, że odkryto, co się stało z Ritą”. Krewni opisują Ritę jako „piękną osobę, która uwielbiała podróżować”. „Kochała swoją rodzinę, zwłaszcza siostrzeńców i siostrzenice, i zawsze chciała mieć własną rodzinę” – podano.

Jurgen Stock z Interpolu stwierdził, że takie przypadki „pokazują istotną potrzebę współpracy policji na całym świecie, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą osoby zaginione”.

– Po 31 latach niezidentyfikowanej, zamordowanej kobiecie nadano nazwisko, a jej rodzinie udało się zamknąć sprawę – powiedział.

Z kolei władze belgijskie zaapelowały do ​​społeczeństwa z prośbą o przekazanie wszelkich informacji na temat Rity Roberts lub okoliczności jej śmierci. Można to zrobić przez formularz na stronie Interpolu. Na stronie znajdują się również rekonstrukcje twarzy niektórych zamordowanych kobiet, a także filmy i zdjęcia rozpoznawalnych przedmiotów, jak biżuteria czy ubrania.

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wiosenna pogoda w tym tygodniu. Czeka nas 14 stopni Celsjusza

Temperatury w tym tygodniu mogą wzrosnąć nawet do 14 stopni Celsjusza. Mieszkańców Wysp zaskoczy wiosenna pogoda. Ale wcześniej pojawią się opady śniegu.

Polakowi skazanemu za przemoc wobec kobiet zablokowano deportację

Agresywny polski przestępca z historią nadużyć i stosowania przemocy wobec kobiet nie został deportowany z zaskakującego powodu.

Pracownicy brytyjskich supermarketów wygrywają walkę o równe płace

W kontekście brytyjskich supermarketów głośno jest o “equity pay”, a wygrane ich pracowników mogą odbić się na całym sektorze detalicznym.

Dzieci ofiarami przestępstw z użyciem noża. Matki rozpoczęły patrole

Przestępczość uliczna w Wielkiej Brytanii odbija się na poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców. Napaści z nożem to nie tylko wojny gangów. To codzienność uczniów wracających ze szkół

Mandat za parkowanie na własnym podjeździe?

Przepisy drogowe bywają specyficzne. Jak się okazuje, obejmują one nie tylko drogi publiczne, ale i posesje. Zatem, choć brzmi to absurdalnie, można dostać mandat za parkowanie na własnym podjeździe.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie