piątek, 20 września, 2024

„Kocham Polskę, ale szarpać się nie chcę” – W UK „wszystko jest na luzie”?

Wielu Polaków, którzy wracają z długoletniej emigracji nad Wisłę, szybko postanawia ponownie emigrować na Wyspy. Wielu przyznaje, że w głębi duszy kocha Polskę, ale nie jest w stanie na co dzień w tym kraju żyć.

Miłość do Polski jest. Ale nie ma woli, żeby w niej żyć

„Kocham Polskę, ale szarpać się nie chcemy. W UK jednak wszystko jest na luzie” – pisze na jednej z grup w mediach społecznościowych kobieta, która po powrocie do Polski zorientowała się, że życie w Polsce jest znacznie trudniejsze i że lepiej jest wrócić na stałe na Wyspy. A swoją decyzję dodatkowo tłumaczy w ten sposób: „Jest niestety drogo, idą podwyżki cen i zarobki są słabe. Mimo że pracuję w wyuczonym zawodzie. Brak stabilności zawodowej dla mnie i męża, służba zdrowia też kuleje publiczna”.

Okazuje się, że opinia kobiety o życiu w Polsce nie jest odosobniona. „U mnie sytuacja podobna. Prawie rok w Polsce i niedługo powrót do UK. Powody te same plus szkolnictwo. Ehhh, smutno, że Polska nas tak rozczarowuje. Choć wiem, że sama w tym nie jestem. Powodzenia wszystkim, którzy spróbowali, na pewno warto było choćby dla doświadczenia życiowego” – wtóruje swojej przedmówczyni młoda Polka, która również zdecydowała się reemigrować. A jeszcze inny internauta dodaje: „Podziwiam, mnie po 2 tygodniach szlag trafia w Polsce. Za długo już tu mieszkamy, żeby znów wracać do tej polskiej życzliwości. I pracy, żeby tylko rachunki opłacić i nic z życia nie mieć”.

Tęsknota za rodzinnym krajem wciąż dopada wielu Polaków

Pomimo rosnącej skali reemigracji, wielu Polaków na Wyspach wciąż tak bardzo tęskni za krajem, że nie chce odpuścić myśli o powrocie z emigracji. „Chcę się wyleczyć z myśli o powrocie do PL” – pisze jedna z internautek, sugerując, że myśl o zamieszkaniu nad Wisłą mimo wszystko ją prześladuje. Z „pomocą” w tym względzie przychodzi jej internauta, pisząc bez ogródek „To NIE JEST ta sama Polska, co 15 lat temu. To nie są ci sami Polacy. Jako naród zawsze byliśmy zdolni i pracowici, ale mieliśmy „su***aty” charakterek. Teraz chamstwo Polaków poraża i zaczyna być uważane za ZALETĘ, WYRAZ SIŁY I MOCY. Do tego dochodzi totalne zatomizowanie społeczeństwa. Rodzina po miesiącu o Tobie zapomni, starzy znajomi Cie wykluczą, zanim Cie ponownie zaakceptują. Bo masz „więcej”, albo „mniej” (do wyboru), a ta „dalsza” rodzina będzie się wyłącznie „lampić” i oceniać, licząc na potknięcie „Polaczka z UK”. TYLE!”

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?