czwartek, 19 września, 2024

Kolejne państwa ostrzegają obywateli przed wyjazdem do UK

W Wielkiej Brytanii wciąż trwają zamieszki wymierzone w imigrantów/obcokrajowców i inspirowane przez ugrupowania skrajnej prawicy. W efekcie kolejne kraje dołączają do Malezji i ostrzegają swoich obywateli przed podróżą do UK.

Na obszarze UK naprawdę jest tak niebezpiecznie?

Kilka dni temu informowaliśmy na łamach „Polish Express”, że rząd Malezji zdecydował się wydać ostrzeżenie dla swoich obywateli, by ci „trzymali się z daleka” od miejsc, w których odbywają się protesty i by „zachowali czujność”. A jeśli nie muszą, to żeby w ogóle nie podróżowali obecnie do Wielkiej Brytanii. Wszystko to za sprawą zamieszek, które wybuchły z końcem lipca po zabójstwie trzech dziewczynek w Southport. 29 lipca, do jednej ze szkół w Merseyside, w północno-zachodniej Anglii, wtargnął nożownik, który zaczął na oślep dźgać zarówno dzieci, jak i dorosłych. W wyniku ataku rannych zostało kilkoro dzieci, które przyszły na zajęcia taneczne, a trzy dziewczynki w wieku 6, 7 i 9 lat straciły życie. Sprawcą ataku okazał się Axel Rudakubana, 17-latek urodzony w Walii w rodzinie Rwandyjczyków.

Teraz do Malezji przyłączyły się inne państwa, ostrzegając swoich obywateli przed wyjazdem do UK albo przed jakimkolwiek przyłączaniem się do demonstracji. Ostrzeżenia takie wydały Nigeria, Malezja, Kenia, Australia, Indonezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie i Hongkong.

W UK trwają zamieszki. Należy się mieć na baczności

W związku z trwającymi w całym kraju zamieszkami i starciami agresywnych demonstrantów z policją, rząd Australii wydał na przykład swoim obywatelom zalecenie, by „unikali obszarów, w których odbywają się protesty ze względu na ryzyko wystąpienia zakłóceń i przemocy”. Rząd wezwał też Australijczyków przebywających obecnie na Wyspach do „monitorowania mediów w celu uzyskania aktualnych informacji”.

W podobnym tonie wypowiedzieli się też urzędnicy Wysokiej Komisji Indii w Londynie, zalecając obywatelom swojego kraju, by „zachowali czujność i zachowali należytą ostrożność podczas podróży do Wielkiej Brytanii”.

Ze swojej strony alert dla podróżnych wydało nigeryjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, informując, że istnieje „zwiększone ryzyko przemocy i niepokojów wywołanych ostatnimi zamieszkami w Wielkiej Brytanii”. Ministerstwo zauważyło także, że „przemoc [w UK] przybrała niebezpieczne rozmiary”. A Wysoka Komisja Kenii w Londynie ostrzegła Kenijczyków mieszkających w Wielkiej Brytanii na platformie X, aby „trzymali się z dala od obszarów, na których odbywają się protesty” i aby „zachowali czujność”.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.