Kupujesz bilety w automatach? Prawdopodobnie znacznie przepłacasz

Grupa konsumencka Which? ustaliła, że pasażerowie, którzy kupują bilety kolejowe w automatach, prawdopodobnie znacznie przepłacają. Bilety dostępne online są często znacznie tańsze – nawet o ponad 50 proc.

Dlaczego kupowanie biletów w automatach na stacjach kolejowych się nie opłaca?

Which? przeprowadziła badanie, w którym udowodniła, że kupowanie biletów w automatach na stacjach kolejowych jest zupełnie nieopłacalne. Okazuje się, że większość promocji jest w automatach zupełnie dla konsumentów niewidoczna. A niektóre opcje – na przykład tańsze bilety na podróże zaplanowane z dużym wyprzedzeniem, nie są w automatach nawet dostępne. W związku z tym osoby, które swoje bilety kupują w automatach, a nie online, przepłacają za podróż pociągiem nawet dwukrotnie. A najnowsze dane pokazują, że w 2022 r. w takich automatach w UK kupiono ponad 150 mln biletów kolejowych.

- Advertisement -

Grupa konsumencka Which? przeprowadziła swoje badania na 15 stacjach, z których każda obsługiwana była przez innego operatora. W trakcie badania porównano ceny biletów na 75 przejazdów oferowanych w automatach z cenami biletów oferowanych przez internetową platformę Trainline. Okazało się, że ok. 75 proc. biletów zakupionych online było tańszych niż tych w automatach. A bilet na podróż w tym samym dniu kosztował w automacie średnio o 52 proc. mniej niż bilet zakupiony online. Choć były i wyższe przebitki. Na przykład bilet na przejazd z Holmes Chapel w Cheshire do Londynu kosztował online 26 funtów, a kupiony w automacie – aż 66 funtów.

Różnice w cenach są zaskakujące

Eksperci Which? nie kryją zdumienia, komentując swoje najnowsze ustalenia. – Odkryte przez nas różnice w cenach pomiędzy biletami online a tymi w automatach na stacjach są po prostu zdumiewające. Co roku pasażerowie kupują w automatach miliony biletów. A to oznacza, że mnóstwo pasażerów płaci potencjalnie znacznie więcej, niż jest to konieczne. Za dojazd do pracy lub odwiedziny u przyjaciół i rodziny – podsumowuje Rory Boland, redaktor magazynu „Which? Travel”.

Teksty tygodnia

Ważne zmiany w statusie zasiedlenia dla imigrantów z UE

16 lipca Wielka Brytania wprowadza ważne zmiany w statusie zasiedlenia, które dotyczą imigrantów z UE, w tym Polaków. Związane są one z ciągłością pobytu na Wyspach i kwalifikowania się do otrzymania Settled Status.

Ile teraz zapłacimy za prąd i gaz? Nowy limit cenowy od lipca

Od 1 lipca w Wielkiej Brytanii obowiązuje nowy limit cenowy na energię, ustalony przez regulatora rynku – Ofgem. Przeciętne gospodarstwo domowe korzystające z prądu i gazu zapłaci rocznie około 1 568 funtów, o mniej więcej 7 proc. mniej względem poprzedniego kwartału.

Nowy hotel przeznaczony na mieszkania dla bezdomnych! Londyn nie dla turystów!

Kolejny hotel przeznaczony na mieszkania dla bezdomnych staje się symbolem nieudolności rządu i kryzysu, jaki toczy Wielką Brytanię. 

Przestępczość w Glasgow. Tsunami ataków na ulicy, wojna gangów i skazanie pedofilów

Statystyki potwierdzają tylko to, co dostrzegają i przeżywają ludzie na ulicach miasta. Glasgow jest stolicą przestępczości. Działalność gangów, narkotyki, ataki z użyciem noża to smutna codzienność.

Eksperci ostrzegają: popularny lek zwiększa ryzyko demencji nawet o 40%

Niepokojące wyniki badań wskazują, że popularny lek stosowany na ból dolnej części pleców może zwiększać ryzyko problemów z pamięcią nawet o 40 procent. Chodzi o Neurontin – preparat zawierający gabapentynę, którą NHS zatwierdziła na początku lat 90. do leczenia bólu neuropatycznego i padaczki.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie