Małe firmy i organizacje będą chronione przed wysokimi cenami energii?

Nawet 200 000 małych przedsiębiorstw, szkół i organizacji charytatywnych otrzymało właśnie dodatkową ochronę przed złymi dla nich umowami z firmami energetycznymi. Podmioty te zyskają teraz ochronę podobną do tej, z której korzystają gospodarstwa domowe.

Małe firmy w UK będą lepiej chronione

Z początkiem kwietnia rząd w porozumieniu z Ofgem wprowadził dodatkową ochronę dla małych przedsiębiorstw (zatrudniających poniżej 50 pracowników), szkół i organizacji charytatywnych. Od teraz podmioty te zostaną objęte ochroną ze strony rzecznika ds. energii (ang. Energy Ombudsman). Ochroną podobną do tej, z jakiej od jakiegoś czasu korzystają w UK gospodarstwa domowe. A przypomnijmy, że pod tzw. „parasolem ochronnym” rzecznika ds. energii znajdowały się już wcześniej firmy zatrudniające do 10 pracowników.

- Advertisement -

Do niedawna rząd wychodził z założenia, że przedsiębiorstwa powinny rozważniej zawierać umowy w zakresie dostawy energii. A także że powinny one orientować się w tym, co dzieje się na rynku, żeby wybierać dla siebie najkorzystniejsze oferty. Ale małym firmom często trudno to było robić ze względu na korzystanie z tzw. brokerów energii. Zadaniem tych firm jest znajdowanie dla nich najlepszej oferty. – To naraża czasami mniejsze organizacje na nieuczciwe opłaty. A jedyną drogą dochodzenia roszczeń może być sąd – zaznaczył właśnie Departament ds. bezpieczeństwa energetycznego i polityki Net Zero.

Wymagana będzie pełna przejrzystość

Zmiana polegająca na objęciu małych podmiotów gospodarczych, szkół i organizacji charytatywnych opieką ombudsmana zbiegła się w czasie ze zmianami wprowadzanymi prze Ofgem. W końcu te również mają na celu ochronę wrażliwych klientów. Ofgem wprowadził na przykład wymóg, aby brokerzy zapewnili przedsiębiorcom w umowach pełną przejrzystość w zakresie opłat. – Zbyt wiele firm doświadczyło problemów z niektórymi dostawcami energii. Te wynikały nieraz z trudności w uzyskaniu odpowiednich kontraktów, niewyjaśnionych podwyżek cen i złej obsługi klienta – zaznaczył Tim Jarvis z Ofgem.

Teksty tygodnia

Wizy pracownicze dla blogerów. Ograniczenia dla pracowników opieki

Home Office daje wizy pracownicze blogerom, a wprowadza ograniczenia dla pracowników opieki. Budzi to coraz większe kontrowersje.

Inflacja w czerwcu wynosi 3,6 % – to więcej, niż przewidywali eksperci

Inflacja w czerwcu wynosi 3,6%. To dużo. Najnowsze dane z brytyjskiej gospodarki wskazują niespodziewany skok, który niebezpiecznie ociera się o planowane maksimum. Co jest powodem wzrostu inflacji i czy odczuwają ją mieszkańcy UK?

Mięso z Polski sprzedawano jako niemieckie. Ogromna skala nieprawidłowości

Od lutego do czerwca br. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kontrolę mięsa w sklepach na terenie całej Polski. Inspektorzy sprawdzili łącznie ponad 500 punktów sprzedaży. W sumie weryfikacji poddano przeszło 1800 partii mięsa. Wyniki są niepokojące.

Kto naprawdę korzysta z zasiłków w UK? Dane obalają mity

Universal Credit (UC) to zasiłek mający na celu pomoc w pokryciu kosztów życia. Trafia zarówno do osób pracujących, jak i bezrobotnych. Od momentu wprowadzenia go w 2013 roku liczba beneficjentów znacząco wzrosła.

Apteki internetowe nie mogą już obiecywać „cudownych” zastrzyków odchudzających

Wielka Brytania zmienia zakres dozwolonej reklamy leków na receptę, zwłaszcza tych mających wpływ na kontrolę apetytu. Apteki internetowe nie mogą już promować zastrzyków regulujących łaknienie jako kuracji odchudzających.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie