czwartek, 19 września, 2024

Nagrania z kamer samochodowych posłużą do zwalczania piratów drogowych

Kierowcy w Irlandii już wkrótce otrzymają możliwość dzielenia się z Garda Síochána nagraniami z zarejestrowanymi niebezpiecznymi zachowaniami na drodze. To może stanowić przełomowy krok w walce z piratami drogowymi, którzy już nigdzie nie będą mogli czuć się bezkarnie.

Walka z piratami drogowymi nabierze innego wymiaru

Kierowcy od dawna mają możliwość rejestrowania tego, co dzieje się na drodze, przy pomocy osobistych kamerek samochodowych. Ale już niedługo będą się oni mogli dzielić nagraniami, na których zarejestrują niebezpieczne zachowania na drodze, z Garda Síochána. Specjalny portal, który pozwoli kierowcom udostępniać informacje o niebezpiecznych zdarzeniach drogowych powinien zostać uruchomiony w 2026 r. I taki portal może stanowić prawdziwy przełom w walce z piratami drogowymi. Ci bowiem już nigdzie nie będą się mogli czuć bezpiecznie i bezkarnie. Już niedługo każdy samochód na drodze będzie dla nich stanowił „oczy i uszy” policji.

Na drogach w Irlandii wciąż ginie za dużo ludzi

Umożliwienie kierowcom raportowania niebezpiecznych zachowań na drodze na szczeblu krajowym ma stanowić istotny element w walce z wciąż zbyt dużą liczbą ofiar wypadków drogowych w Irlandii. Po raz pierwszy pomysł dotyczący stworzenia ogólnokrajowego systemu pojawił się w grudniu 2021 r. wraz z uruchomieniem programu „The Government Road Safety Strategy for 2021 to 2030”. Jednak od tej pory prace nad nim zwolniły. Co nie znaczy, że zostały wstrzymane, bo, jak mówi w rozmowie z „Irish Independent” Paula Hilman, zastępca komisarza Garda odpowiedzialna za działania policji drogowej i zaangażowanie społeczności, realizacja planu jest w toku.

– Jesteśmy nadzwyczaj zaangażowani w uruchomienie portalu. Ale to wiąże się z całą naszą strategią cyfrową. Problem polega bowiem na tym, że realistycznie rzecz biorąc portal możemy uruchomić dopiero około 2026 r. Potrzebujemy cyfrowego systemu zarządzania dowodami i właśnie to musimy opracować. Obecnie pracujemy nad tym w ramach programu kamer noszonych przy ciele – precyzuje Hilman.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.