piątek, 20 września, 2024

Nielegalna hodowla psów American Bully XL w Sheffield zlikwidowana

Funkcjonariusze South Yorkshire Police zlikwidowali nielegalną hodowlę psów rasy American Bully XL. W Sheffield zabezpieczono dwadzieścia dwa zwierzęta, które były przetrzymywane, jak to określili policjanci, „w przerażających warunkach”.

W czwartek 2 maja 2024 roku odbył się policyjny nalot na nielegalną hodowlę psów, których posiadanie na terenie Wielkiej Brytanii zostało uznane za nielegalne. Akcja została sprawnie przeprowadzona przez funkcjonariuszy South Yorkshire Police. Niestety, na miejscu okazało się, że zwierzęta były przetrzymywane „w przerażających warunkach”. Jak zaznaczała rzeczniczka South Yorkshire Police, sześć psów znajdowało się w tak złym stanie, że nie dało się dla nich już nic zrobić.

Do czasu zakończenia śledztwa pozostałych 16 psów rasy American Bully XL pozostaje w policyjnych klatkach.

Nie będzie tolerancji dla okrucieństwa wobec zwierząt

Niestety, konieczne okazało się uśpienie kilku z tych zwierząt. – Nie wiemy, jak długo niektóre z tych psów żyły w takich warunkach – zaznacza inspektor Emma Cheney. – W South Yorkshire okrucieństwo wobec zwierząt nie będzie tolerowane. Dołożymy wszelkich starań z naszymi partnerami, aby sprawić, że osoby odpowiedzialne zostały postawione przed sądem – dodaje Cheney.

Jak czytamy na łamach serwisu informacyjnego BBC, funkcjonariusze policji i urzędnicy z lokalnego zespołu ds. zdrowia zwierząt odkryli w czwartek obiekt hodowlany na działce Infield Lane, niedaleko Greenland Road. Wezwano specjalistyczną pomoc i zabrano stworzenia, które według policji żyły w „małych, nieodpowiednich i niehigienicznych warunkach”. Osoba podejrzana o prowadzenie tej hodowli została zidentyfikowana.

Jakie rasy psów w UK są nielegalne i dlaczego?

Przypomnijmy, na mocy ustawy Dangerous Dogs Act 1991 posiadanie psów rasy American Bully XL podlegało odpowiednim ograniczeniom. Z kolei od 31 grudnia 2023 roku sprzedaż, oddawanie, porzucanie lub hodowanie psów tej rasy jest niezgodne z prawem.

Przedstawiciele rasy American Bully w odmianie XL są odpowiedzialne za połowę wszystkich zgonów związanych z psami w Wielkiej Brytanii od 2021 roku. Przypomnijmy, zgodnie z obowiązującym w Wielkiej Brytanii prawem posiadanie niektórych ras psów jest nielegalne. Tymi rasami (oprócz wspomnianych wyżej Americna Bully XL) są:

Pitt Bull Terrier
Tosa japońska
Dog argentyński
Fila Brasileiro

Psy ujęte w powyższym rejestrze zakazanych ras psów są odbierane właścicielom bez względu na to, czy są agresywne, czy też nie. Policja ma prawo po prostu zabrać zwierze i nie potrzebuje na to żadnej zgody sądu. Dodatkowo brytyjskie prawo zabrania także sprzedawania, hodowania, oddawania, a nawet porzucania psa będącego przedstawicielem jednej z tych ras.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, będące reprezentatywną próbą społeczeństwa w Anglii, poparło zalegalizowanie samobójstwa wspomaganego

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?