Nielegalna hodowla psów American Bully XL w Sheffield zlikwidowana

Funkcjonariusze South Yorkshire Police zlikwidowali nielegalną hodowlę psów rasy American Bully XL. W Sheffield zabezpieczono dwadzieścia dwa zwierzęta, które były przetrzymywane, jak to określili policjanci, „w przerażających warunkach”.

W czwartek 2 maja 2024 roku odbył się policyjny nalot na nielegalną hodowlę psów, których posiadanie na terenie Wielkiej Brytanii zostało uznane za nielegalne. Akcja została sprawnie przeprowadzona przez funkcjonariuszy South Yorkshire Police. Niestety, na miejscu okazało się, że zwierzęta były przetrzymywane „w przerażających warunkach”. Jak zaznaczała rzeczniczka South Yorkshire Police, sześć psów znajdowało się w tak złym stanie, że nie dało się dla nich już nic zrobić.

- Advertisement -

Do czasu zakończenia śledztwa pozostałych 16 psów rasy American Bully XL pozostaje w policyjnych klatkach.

Nie będzie tolerancji dla okrucieństwa wobec zwierząt

Niestety, konieczne okazało się uśpienie kilku z tych zwierząt. – Nie wiemy, jak długo niektóre z tych psów żyły w takich warunkach – zaznacza inspektor Emma Cheney. – W South Yorkshire okrucieństwo wobec zwierząt nie będzie tolerowane. Dołożymy wszelkich starań z naszymi partnerami, aby sprawić, że osoby odpowiedzialne zostały postawione przed sądem – dodaje Cheney.

Jak czytamy na łamach serwisu informacyjnego BBC, funkcjonariusze policji i urzędnicy z lokalnego zespołu ds. zdrowia zwierząt odkryli w czwartek obiekt hodowlany na działce Infield Lane, niedaleko Greenland Road. Wezwano specjalistyczną pomoc i zabrano stworzenia, które według policji żyły w „małych, nieodpowiednich i niehigienicznych warunkach”. Osoba podejrzana o prowadzenie tej hodowli została zidentyfikowana.

Jakie rasy psów w UK są nielegalne i dlaczego?

Przypomnijmy, na mocy ustawy Dangerous Dogs Act 1991 posiadanie psów rasy American Bully XL podlegało odpowiednim ograniczeniom. Z kolei od 31 grudnia 2023 roku sprzedaż, oddawanie, porzucanie lub hodowanie psów tej rasy jest niezgodne z prawem.

Przedstawiciele rasy American Bully w odmianie XL są odpowiedzialne za połowę wszystkich zgonów związanych z psami w Wielkiej Brytanii od 2021 roku. Przypomnijmy, zgodnie z obowiązującym w Wielkiej Brytanii prawem posiadanie niektórych ras psów jest nielegalne. Tymi rasami (oprócz wspomnianych wyżej Americna Bully XL) są:

Pitt Bull Terrier
Tosa japońska
Dog argentyński
Fila Brasileiro

Psy ujęte w powyższym rejestrze zakazanych ras psów są odbierane właścicielom bez względu na to, czy są agresywne, czy też nie. Policja ma prawo po prostu zabrać zwierze i nie potrzebuje na to żadnej zgody sądu. Dodatkowo brytyjskie prawo zabrania także sprzedawania, hodowania, oddawania, a nawet porzucania psa będącego przedstawicielem jednej z tych ras.

Teksty tygodnia

Uwaga! W sierpniu zmiany w świadczeniach

Osoby pobierające świadczenia takie jak Universal Credit, emerytury czy inne zasiłki w Wielkiej Brytanii powinny przygotować się na zmiany w terminach wypłat w sierpniu

Alarmujący wzrost ubóstwa wśród dzieci w UK. Lekarze ostrzegają przed kryzysem

Ponad 75 procent pediatrów potwierdza, że w ciągu ostatnich dwóch lat zauważalnie wzrosła liczba przypadków chorób związanych z ubóstwem. Lekarze ostrzegają również przed „nieznośnym poziomem” biedy wśród dzieci w Wielkiej Brytanii.

86-latka aresztowana po tym jak w jej domu odnaleziono ludzkie szczątki

Policja w Leicester aresztowała 86-letnią kobietę po otrzymaniu zgłoszenia o ludzkich szczątkach znajdujących się w jej domu. Funkcjonariusze przeszukali dwie lokalizacje po tym, jak ktoś poinformował, że szczątki mogły zostać ukryte w domu przy Wolverton Road jeszcze w latach 70-tych.

Płatności odroczone nie dla każdego. Wejdą nowe przepisy

Płatności odroczone, czyli usługa "kup teraz, zapłać później" zostanie obwarowana nowymi przepisami. Klienci będą surowiej weryfikowani, a wobec pożyczkodawców będzie można składać skargi.

Disabled Students Allowance. Możesz dostać nawet 28 tysięcy funtów zasiłku.

Niektórzy studenci mogą otrzymać nawet 27 783 funty wsparcia na cele edukacyjne. Disabled Students Allowance (DSA) to zasiłek przeznaczony dla osób z określonymi niepełnosprawnościami lub schorzeniami, który ma pomóc w pokryciu kosztów związanych z nauką. Świadczenie to nie podlega spłacie i można je łączyć z innymi formami wsparcia finansowego dla studentów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie