Oferty pracy na papierze toaletowym. Czy to przesada?

W toaletach studenckich w Wielkiej Brytanii pojawiły się oferty pracy wydrukowane na rolkach papieru toaletowego. Jest to najnowszy pomysł jednej z wiodących brytyjskich firm z branży higieny i zdrowia.

Na dość zaskakujący pomysł wpadła jedna z brytyjskich firm, która postanowiła w innowacyjny sposób dotrzeć do młodych ludzi i zaoferować im pracę.

Oferty pracy na papierze toaletowym

Drukując oferty pracy na papierze toaletowym brytyjska firma ma nadzieję na trafienie do szerokiego grona zainteresowanych. Na rolkach papieru toaletowego znajdują się kody QR, które odsyłają do opisu stanowisk pracy.

Nietypowa inicjatywa pojawiła się w toaletach uniwersyteckich w Nottingham, gdzie mieści się renomowana szkoła inżynierska. Firma Essity wpadła na ten pomysł w ramach swojego planu zatrudniania absolwentów i przyszłych talentów w dziedzinie inżynierii i produkcji.

Rzecznik prasowy pomysłowej firmy produkującej papier toaletowy, Gareth Lucy, powiedział:

– Chcemy stworzyć grupę utalentowanych osób, które mają potencjał, aby stać się przyszłymi liderami naszej firmy. Ponieważ specjalizujemy się w produkcji papieru toaletowego w Wielkiej Brytanii, sposób na przekazanie naszego przesłania wydał się oczywisty. Nasze badania pokazują, że poszukiwanie pracy może być dla absolwenta onieśmielające.

– Dlatego chcieliśmy, aby było to bardzo łatwe i ważne dla tego, co my robimy. Każdy zainteresowany może zeskanować kod QR na arkuszu papieru toaletowego. A on przeniesie go bezpośrednio do strony naszej firmy – dodał.

Badanie wśród studentów

Ponadto rekrutujący przeprowadzili badanie wśród 1000 studentów uniwersytetu, z którego wynika, że 31 proc. z nich uważa perspektywę poszukiwania pracy za przytłaczającą. Z kolei 21 proc. nie ma pojęcia, od czego zacząć szukanie zatrudnienia po ukończeniu studiów.

Ponad 3 na 10 osób badanych (czyli 31 proc.) obawia się, że konkurencja jest tak duża, iż nie będą mieli szans na zatrudnienie. 27 proc. obawia się, że będzie zmuszona podjąć pracę, której tak naprawdę nie chcą. Niecała jedna czwarta studentów stwierdziła, że boi się ukończyć studia, bo wtedy będzie musiała szukać pracy.

Z przeprowadzonego na studentach badania wynika, że 39 proc. z nich zależy na przyzwoitym środowisku pracy. A 38 proc. ambitnych studentów chce zapewnić firmie możliwość rozwoju.

Z kolei wartości i kultura firmy są ważne dla 27 proc. ankietowanych. Podobnie jak innowacyjność dla 24 proc. i koncentracja na zrównoważonym rozwoju dla 21 proc.

Okazuje się także, że 46 proc. studentów ankietowanych za pośrednictwem OnePoll.com podejmuje studia przygotowujące ich do wykonywania określonego zawodu wymagającego umiejętności.

Aż 32 proc. podjęło studia z dziedziny higieny i zdrowia, a 33 proc. chciałoby dowiedzieć się o tym więcej, mimo że obecnie tego nie robią. Co ciekawe, 27 proc. badanych decyduje się na studia związane z inżynierią i produkcją. A kolejne 36 proc. rozważa tę ścieżkę kariery jako potencjalny kierunek w przyszłości.

Teksty tygodnia

Rzeka czy szambo? Zanieczyszczona rzeka Roding w Londynie

Londyn słynie nie tylko z zachwycających zabytków i ciekawego klimatu, ale również ze szczurów na ulicach i śmieci. Do tego ostatnio dołączyły się wyniki badań wód.

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Home Office wycofało się z deportacji 80-letniej Polki

Home Office zreflektowało się przyznając, że deportacja Polki była błędną decyzją. Ostatecznie 80-letniej kobiecie przyznano prawo pobytu.

Wielka Brytania redefiniuje płeć. Transkobiety poza prawem?

Brytyjski Sąd Najwyższy wydał kontrowersyjne orzeczenie. Rowling nie kryje zadowolenia. Co to oznacza dla transpłciowych kobiet?

Wybuch w domu w Worksop. Zginął mężczyzna

Zginął 50-letni mężczyzna, a dziesiątki osób ewakuowano po eksplozji domu w Worksop. Policja stara się ustalić przyczynę tragedii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie