Oszust zasiłkowy wyłudzał pieniądze od DWP na pobyty w hotelach

Na rozprawie w sądzie okazało się, że pewien oszust zasiłkowy wyłudzał niesłusznie przyznane mu pieniądze w ramach Universal Credit na pobyty w hotelach.

Ricky Adam Moore z hrabstwa Durham dostał karę więzienia w zawieszeniu za popełnienie oszustwa związanego z zasiłkami.

- Advertisement -

Oszust zasiłkowy wyłudzał pieniądze

Oszustwo zasiłkowe polegało na tym, że mężczyźnie nie należał się tak naprawdę Universal Credit w otrzymywanej wysokości. Nie poinformował on o zmianie swojej sytuacji życiowej i była ona inna niż ta podana we wniosku.

Z raportów sądowych wynika, że dzieci Moore’a nie znajdowały się pod jego opieką w okresie od 28 marca do 27 listopada 2022 roku, tak jak wcześniej poinformował.

Mężczyzna przyznał się do zarzutów postawionych mu w Peterlee Magistrates’ Court zgodnie z ustawą Social Security Administration Act z 1992 roku.

Na jaw wyszło także, że oskarżony zarabiał na pobytach w hotelach. Przestępstwo, którego się dopuścił, uznano za poważne i skazano go na osiem tygodni więzienia w zawieszeniu na 18 miesięcy.

Nakazano mu również w ciągu następnego roku odbycie 300 godzin nieodpłatnej pracy pod nadzorem. Został także zobowiązany do uiszczenia dodatkowej opłaty w wysokości 154 funtów, a także 85 funtów na pokrycie kosztów związanych z Crown Prosecution Service.

Oszustwo związane z Tax Credit

Do innego oszustwa doszło z udziałem małżeństwa z Sunderland, które „udawało”, że ma osiemnaścioro dzieci, aby wyłudzić pieniądze związane z Tax Credit. Kwota była imponująca i wynosiła aż 300 000 funtów. Sąd nakazał im oddanie zaledwie 2 funtów.

Pracownica HMRC, Tracy Ashbridge aplikowała o pieniądze w ramach Tax Credit na dzieci, które nie istniały. W sądzie okazało się, że kobieta kłamała także w kwestii poważnych niepełnosprawności w jej rodzinie.

W sądzie okazało się, że Tracy Ashbridge pracowała dla HMRC od 2012 roku i otrzymywała 11 000 funtów rocznie z tytułu rozpatrywania wniosków o ulgę podatkową na dzieci. Od 2015 roku zmieniła roszczenie własnej rodziny, fałszywie twierdząc, że jej dzieci są niepełnosprawne, aby uzyskać wyższe świadczenia.

Próbowała wyłudzić w sumie 434 128 funtów i przyznała się do sześciu zarzutów dotyczących oszustwa. 44-latka trafiła do więzienia we wrześniu ubiegłego roku. Zarobiła na oszustwach 305 952 funtów, jednak gdy dochodzenie wykazało, że nie posiada żadnego majątku, nakazano jej zwrócić zaledwie 2 funty. Mąż kobiety przyznał się do popełnienia jednego oszustwa.

Teksty tygodnia

Bonus dla pobierających Universal Credit. Nie wszyscy o nim wiedzą

Tysiącom osób przysługuje bonus, jeśli pobierają Universal Credit. Jednak nie wszyscy korzystają z programu Help to Save.

Czy rząd zmieni znienawidzony podatek spadkowy?

Podatek spadkowy nazywany jest najbardziej znienawidzonym podatkiem w Wielkiej Brytanii. Dlatego propozycja rządu, by objąć nim również środki z funduszy emerytalnych po śmierci świadczeniobiorcy wywołała sprzeciw.

Brytyjski rząd dopłaca do elektryków. Grant nawet do 3750 funtów

Od 16 lipca brytyjscy kierowcy mogą korzystać z nowego programu rządowego Electric Car Grant. Nabywcy nowych samochodów elektrycznych mogą liczyć na rabat sięgający nawet 3750 funtów.

W tych dzielnicach Londynu aż strach wyjść na ulicę

Ubiegły rok zakończył się wzrostem liczby ofiar śmiertelnych na drogach w Wielkiej Brytanii – zginęły 1 633 osoby, o 1 proc. więcej niż rok wcześniej – i o 1 proc. za dużo.

Mięso z Polski sprzedawano jako niemieckie. Ogromna skala nieprawidłowości

Od lutego do czerwca br. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kontrolę mięsa w sklepach na terenie całej Polski. Inspektorzy sprawdzili łącznie ponad 500 punktów sprzedaży. W sumie weryfikacji poddano przeszło 1800 partii mięsa. Wyniki są niepokojące.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie