Pasażerka Ryanaira dostała karę za o 1,5 cm za dużą walizkę

Ryanair ukarał pasażerkę za to, że miała o 1,5 cm za dużą walizkę podróżną. Kobieta musiała zapłacić za swój ponadwymiarowy bagaż 70 funtów.

Pasażerka Ryanaira poskarżyła się, że jej walizka podręczna, która jest dość popularna, okazała się o 1,5 cm za duża. Ostrzegła także innych podróżnych korzystających z irlandzkich linii, aby zachowali czujność w przypadku wymiarów bagażu.

Musiała zapłacić karę za zbyt dużą walizkę

Brytyjka miała lecieć Ryanairem z lotniska Leeds Bradford do Limoges we Francji na trzydniowy urlop. Na ten wyjazd właśnie kupiła nową walizkę podręczną, bardzo popularną wśród podróżnych.

– Kiedy członek personelu przy wejściu do samolotu zawołał mnie do przodu, a ja umieściłam walizkę kabinową na stojaku, byłam pewna, że ta kontrola to tylko formalność – relacjonowała kobieta. Niestety mój wakacyjny nastrój zniknął, gdy umundurowany mężczyzna poinformował mnie, że bagaż jest za duży z przodu i za wejście do samolotu musiałam zapłacić 70 funtów – powiedziała kobieta.

Opłata ta stanowiła dwie trzecie kosztu jej biletu w obie strony. Za lot do i z Francji zapłaciła bowiem 111,11 funtów. Co więcej w bilecie tym było także uwzględnione pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu z dwiema sztukami bagażu (jedną małą torbą i jedną 10-kilogramową).

Ryanair rygorystyczną linią lotniczą

Kobieta skarży się, że walizka, która okazała się za duża dla Ryanaira, jest popularna wśród podróżnych i zwykle spełnia kryteria wielu linii lotniczych.

– Moje przestępstwo? To moja nowa walizka, kupiona w Tesco za 37 funtów. Miała wymiary 55 cm x 36 cm x 21,5 cm. Przeszłaby test w konkurencyjnych liniach EasyJet i WizzAir, które pozwalają na torby umieszczone w schowku nad głową o wymiarach 56 cm x 45 cm x 25 cm i 55 cm x 40 cm x 23 cm. Jednak nie w przypadku Ryanaira najbardziej rygorystycznej linii lotniczej. Akceptuje ona wymiary bagażu 55 cm x 40 cm x 20 cm, co oznacza, że mój był tylko o 1,5 cm za głęboki, aby spełnić wymagania – twierdzi pasażerka.

Warto wspomnieć, że tanie linie lotnicze jak Ryanair, EasyJet, Vueling i Volotea zostały w zeszłym miesiącu ukarane przez władze hiszpańskie grzywną w wysokości 128 milionów funtów za pobieranie opłat za bagaż podręczny. A Ministerstwo Praw Konsumentów określiło ich politykę bagażową jako „nadużycie”.

W przypadku pasażerów Ryanaira za nadbagaż tani przewoźnik nakłada karę w wysokości 70 funtów. Z kolei EasyJet pobiera standardową opłatę za bagaż lotniskowy w wysokości 48 funtów. A WizzAir pobiera opłatę za bagaż ponadgabarytowy – chociaż kwota nie jest podana na ich stronie internetowej.

Chociaż opłaty za bagaż rejestrowany z „nadwagą” można łatwo znaleźć na stronie internetowej linii lotniczej, „kara”, którą musiała zapłacić wspomniana wyżej pasażerka, nie jest wymieniona na stronie opłat, a sekcja dotycząca zasad dotyczących bagażu nie zawiera linku do ceny.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Rośnie liczba zakażeń „superrzeżączką” w Anglii

Przedstawiciele systemu ochrony zdrowia na Wyspach ostrzegają, że rzeżączka może stać się chorobą nieuleczalną.

Wielka Brytania planuje zaostrzenie polityki imigracyjnej

Minister spraw wewnętrznych planuje zaostrzenie polityki imigracyjnej. Chce zająć się unikaniem przez nielegalnych imigrantów deportacji.

W lutym 2025 inflacja w UK spadła

Indeks CPI (czyli wskaźnik cen konsumpcyjnych w UK), który stanowi oficjalną miarę inflacji, w lutym 2025 roku wyniósł 2,8 proc w skali rocznej. W porównaniu ze styczniem 2025 odnotowano spadek o 0,2 proc.

Płaca minimalna w UK – stawki National Living Wage i National Minimum Wage w 2025

Na jaki wzrost wynagrodzenia mogą liczyć pracownicy, którzy zarabiają „najniższą krajową” na Wyspach?

Brytyjki imprezujące w Krakowie zostały zaatakowane

Podczas pobytu w Krakowie, na wieczorze panieńskim, grupa kobiet z UK padła ofiarą ataku niezidentyfikowanych mężczyzn.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie