Policja aresztowała ponad 700 osób w związku z zamieszkami w UK. Ponad 300 postawiono zarzuty

Policja nie zwalnia tempa i dokonuje aresztowań kolejnych osób, które w sposób agresywny uczestniczyły w zamieszkach w UK po zabójstwie w Southport. Aresztowano już ponad 700 osób, a 302 z nich postawiono zarzuty.

Dokonano już ponad 700 aresztowań. Ale to jeszcze nie koniec

Po agresywnych demonstracjach, które rozlały się po całej Anglii i Irlandii Północnej, policja dokonała już ponad 700 aresztowań. Ale, jak mówią funkcjonariusze, to jeszcze nie koniec. Prawdopodobnie w najbliższych dniach w związku z zamieszkami w UK zatrzymanych zostanie kolejnych kilkaset osób. Na 741 aresztowań w 36 z 43 obszarów w obrębie Anglii i Walii, 32 dotyczyły przestępstw popełnionych w internecie i polegających na słownym podżeganiu do nienawiści i ataków na tle rasowym i religijnym.

Poza sianiem nienawiści w sieci, podstawą do aresztowań były przede wszystkim gwałtowne zamieszki, kradzież i zachowania antyspołeczne. Policja w całym kraju twierdzi, że śledztwa potrwają jeszcze prawdopodobnie przez wiele miesięcy.

Zamieszki w UK – rząd i policja mobilizują siły

Aby poradzić sobie z zamieszkami w UK rząd i policja zmobilizowały siły niewidziane w UK od zamieszek w 2011 r. Do identyfikacji najgroźniejszych demonstrantów policjanci używają m.in. zdjęć i nagrań z dronów, a także nagrań z kamer noszonych przez funkcjonariuszy na ciele. Poza tym śledczy korzystają z technologii rozpoznawania twarzy, które pozwalają zidentyfikować nawet ludzi, którzy noszą maski.

– Nasze przesłanie do osób zaangażowanych w zachowania przemocowe jest takie, że nadal sprawdzamy tysiące obrazów, transmisji na żywo i filmów, a także materiały filmowe z kamer noszonych na ciele, aby was znaleźć. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy dzwonią do nas, aby zidentyfikować osoby na obrazach rozpowszechnianych przez funkcjonariuszy. Jesteśmy również wdzięczni za liczne wiadomości wsparcia dla funkcjonariuszy, personelu i wolontariuszy, którzy spotkali się z nienawiścią, rasistowskimi nadużyciami i przemocą podczas wykonywania swojej pracy – zaznaczył Gavin Stephens, przewodniczący NPCC.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Minister technologii nie wyklucza wprowadzenia zakazu social mediów dla nastolatków

Wprowadzenie zakazu korzystania z mediów społecznościowych dla osób poniżej...

Biznes w UK bez kompleksów. Czyli jak fryzjerka z Polski zawojowała Londyn

Czy otwarcie biznesu fryzjerskiego w Londynie to trudna sprawa? o tym opowiada fryzjerka z Polski, której się to udało

Strajk rolników w Londynie przeciwko zmianom w Inheritance Tax

Już dziś, we wtorek 19 listopada, tysiące rolników planują w samym centrum Londynu protestować przeciwko zmianom w Inheritance Tax zaproponowanym przez rząd Partii Pracy.

Czy trzeba płacić abonament TV, aby oglądać Netflixa?

W związku z coraz większą popularnością platform streamingowych, coraz mniej osób ogląda tradycyjną telewizję.

Zegarek z Titanica sprzedany za rekordową kwotę

Za rekordową kwotę sprzedano złoty zegarek kieszonkowy podarowany brytyjskiemu kapitanowi statku, który uratował 700 pasażerów Titanica.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie