Policja aresztowała ponad 700 osób w związku z zamieszkami w UK. Ponad 300 postawiono zarzuty

Policja nie zwalnia tempa i dokonuje aresztowań kolejnych osób, które w sposób agresywny uczestniczyły w zamieszkach w UK po zabójstwie w Southport. Aresztowano już ponad 700 osób, a 302 z nich postawiono zarzuty.

Dokonano już ponad 700 aresztowań. Ale to jeszcze nie koniec

Po agresywnych demonstracjach, które rozlały się po całej Anglii i Irlandii Północnej, policja dokonała już ponad 700 aresztowań. Ale, jak mówią funkcjonariusze, to jeszcze nie koniec. Prawdopodobnie w najbliższych dniach w związku z zamieszkami w UK zatrzymanych zostanie kolejnych kilkaset osób. Na 741 aresztowań w 36 z 43 obszarów w obrębie Anglii i Walii, 32 dotyczyły przestępstw popełnionych w internecie i polegających na słownym podżeganiu do nienawiści i ataków na tle rasowym i religijnym.

Poza sianiem nienawiści w sieci, podstawą do aresztowań były przede wszystkim gwałtowne zamieszki, kradzież i zachowania antyspołeczne. Policja w całym kraju twierdzi, że śledztwa potrwają jeszcze prawdopodobnie przez wiele miesięcy.

Zamieszki w UK – rząd i policja mobilizują siły

Aby poradzić sobie z zamieszkami w UK rząd i policja zmobilizowały siły niewidziane w UK od zamieszek w 2011 r. Do identyfikacji najgroźniejszych demonstrantów policjanci używają m.in. zdjęć i nagrań z dronów, a także nagrań z kamer noszonych przez funkcjonariuszy na ciele. Poza tym śledczy korzystają z technologii rozpoznawania twarzy, które pozwalają zidentyfikować nawet ludzi, którzy noszą maski.

– Nasze przesłanie do osób zaangażowanych w zachowania przemocowe jest takie, że nadal sprawdzamy tysiące obrazów, transmisji na żywo i filmów, a także materiały filmowe z kamer noszonych na ciele, aby was znaleźć. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy dzwonią do nas, aby zidentyfikować osoby na obrazach rozpowszechnianych przez funkcjonariuszy. Jesteśmy również wdzięczni za liczne wiadomości wsparcia dla funkcjonariuszy, personelu i wolontariuszy, którzy spotkali się z nienawiścią, rasistowskimi nadużyciami i przemocą podczas wykonywania swojej pracy – zaznaczył Gavin Stephens, przewodniczący NPCC.

Teksty tygodnia

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Kontrowersyjna parada w Derry. Koktajle Mołotowa i aresztowania

W Poniedziałek Wielkanocny w Derry odbyła się kontrowersyjna parada zorganizowana przez ugrupowanie Saoradh. Jest ono politycznie powiązane z Nową IRA

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie