Policja aresztowała ponad 700 osób w związku z zamieszkami w UK. Ponad 300 postawiono zarzuty

Policja nie zwalnia tempa i dokonuje aresztowań kolejnych osób, które w sposób agresywny uczestniczyły w zamieszkach w UK po zabójstwie w Southport. Aresztowano już ponad 700 osób, a 302 z nich postawiono zarzuty.

Dokonano już ponad 700 aresztowań. Ale to jeszcze nie koniec

Po agresywnych demonstracjach, które rozlały się po całej Anglii i Irlandii Północnej, policja dokonała już ponad 700 aresztowań. Ale, jak mówią funkcjonariusze, to jeszcze nie koniec. Prawdopodobnie w najbliższych dniach w związku z zamieszkami w UK zatrzymanych zostanie kolejnych kilkaset osób. Na 741 aresztowań w 36 z 43 obszarów w obrębie Anglii i Walii, 32 dotyczyły przestępstw popełnionych w internecie i polegających na słownym podżeganiu do nienawiści i ataków na tle rasowym i religijnym.

- Advertisement -

Poza sianiem nienawiści w sieci, podstawą do aresztowań były przede wszystkim gwałtowne zamieszki, kradzież i zachowania antyspołeczne. Policja w całym kraju twierdzi, że śledztwa potrwają jeszcze prawdopodobnie przez wiele miesięcy.

Zamieszki w UK – rząd i policja mobilizują siły

Aby poradzić sobie z zamieszkami w UK rząd i policja zmobilizowały siły niewidziane w UK od zamieszek w 2011 r. Do identyfikacji najgroźniejszych demonstrantów policjanci używają m.in. zdjęć i nagrań z dronów, a także nagrań z kamer noszonych przez funkcjonariuszy na ciele. Poza tym śledczy korzystają z technologii rozpoznawania twarzy, które pozwalają zidentyfikować nawet ludzi, którzy noszą maski.

– Nasze przesłanie do osób zaangażowanych w zachowania przemocowe jest takie, że nadal sprawdzamy tysiące obrazów, transmisji na żywo i filmów, a także materiały filmowe z kamer noszonych na ciele, aby was znaleźć. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy dzwonią do nas, aby zidentyfikować osoby na obrazach rozpowszechnianych przez funkcjonariuszy. Jesteśmy również wdzięczni za liczne wiadomości wsparcia dla funkcjonariuszy, personelu i wolontariuszy, którzy spotkali się z nienawiścią, rasistowskimi nadużyciami i przemocą podczas wykonywania swojej pracy – zaznaczył Gavin Stephens, przewodniczący NPCC.

Teksty tygodnia

Trzeba zgłosić wyjazd na wakacje, gdy pobiera się Universal Credit?

Jeśli pobieramy Universal Credit musimy pamiętać o tym, że wyjazd na wakacje może nas dużo kosztować, gdy pojedziemy na „zbyt długo”.

Polacy wyrzuceni z mieszkania, bo lokal ma trafić na cele socjalne

Regularnie płacili czynsz, ale zostali eksmitowani bez podania przyczyny. Młodzi Polacy mieszkający w południowym Londynie tracą dach nad głową, bo ich mieszkanie ma zostać przekształcone w lokal socjalny. To efekt luki prawnej.

Ostrzeżenie przed upałami. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza

Od godziny 12.00 w piątek do godziny 18.00 we wtorek będą obowiązywać ostrzeżenia dotyczące upałów w UK. Wydano bursztynowe alerty.

Czujesz się chory? Najpierw porozmawiasz ze sztuczną inteligencją od NHS

Zgodnie z nowym rządowym planem dotyczącym służby zdrowia, pacjenci będą omawiać swoje problemy zdrowotne ze sztuczną inteligencją opracowaną przez National Health Service.

Życie w Wielkiej Brytanii coraz cięższe. Ludzie nie mogą związać końca z końcem

Coraz więcej osób ma trudności z utrzymaniem się przy obecnych zarobkach. Z najnowszych badań wynika, że jedynie jedna trzecia ankietowanych ocenia swoją sytuację jako komfortową.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie