Polka wygrała przed sądem w UK sprawę o dyskryminację. Pracodawca oskarżył ją o przemyt ludzi

Właściciele kawiarni w Marlborough przegrali sprawę o dyskryminację przed sądem pracy w Bristolu i teraz będą musieli zapłacić Polce 7 500 funtów w ramach odszkodowania. Polka została przez nich oskarżona m.in. o przemyt ludzi.

Zmasowany atak na Polkę zakończył się w sądzie

Pochodząca z Polski pani Natalia rozpoczęła pracę w kawiarni w Marlborough w kwietniu 2021 roku. Nie zabawiła tam jednak zbyt długo, bo już w listopadzie 2021 r. złożyła pisemne wypowiedzenie. Wśród przyczyn rezygnacji z pracy Polka podała „problemy z właścicielami” i zbyt dużą ilość obowiązków, które doprowadziły ją do trwałego uczucia przepracowania. Wiadomość o odejściu z pracy rozwścieczyła właścicieli, którzy nie wypłacili kobiecie należnego jej wynagrodzenia w pełnej kwocie w okresie wypowiedzenia. Poza tym pani Natalia zaczęła otrzymywać od właścicielki kawiarni wiadomości sugerujące, że była zaangażowana w przemyt ludzi do i z UK.

Anne wysyłała mi wysoce niestosowne i rasistowskie wiadomości i oskarżała mnie o przemyt ludzi przez granicę. Chciała dostać mój paszport po tym, jak odeszłam z pracy, a jej mąż oskarżył mnie o kradzież (…). Walka z nimi kosztowała mnie dużo pieniędzy i czasu, ale zostałam bardzo źle potraktowana i każdy powinien wiedzieć, jakimi oni są ludźmi – wyznała Polka na łamach lokalnych mediów.

Właściciele kawiarni nie przyznają się do rasizmu względem Polki

Właściciele kawiarni w Marlborough uważają zarzuty Polki za bezpodstawne i twierdzą, że wszelkie ich komentarze nie miały zabarwienia ksenofobicznego, tylko odnosiły się do istotnych wówczas zasad dotyczących podróżowania w trakcie epidemii Covid-19. – Nigdy w życiu nie uczyniłam rasistowskiej uwagi… Zatrudniam wielorasową siłę roboczą i w ciągu ostatniego roku stworzyłam miejsca pracy dla wielu obywateli Ukrainy – broniła się właścicielka kawiarni. I dodała: – W mojej wiadomości nie było rasistowskich intencji, rząd zobowiązał nas do sprawdzania paszportów cudzoziemców w związku z nowymi zasadami dotyczącymi Brexitu.

Sędzia rozpatrujący sprawę w Bristolu przychylił się jednak do zarzutów stawianych właścicielom kawiarni w Marlborough przez Polkę, twierdząc m.in., że nie otrzymała ona całego należnego jej wynagrodzenia. Sąd nakazał właścicielom zapłacenie Polce 78,37 funta z tytułu napiwków, 480 funtów za naruszenie umowy i 960 funtów za niedostarczenie jej w formie pisemnego oświadczenia.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu

Kiedy rekordowe upały dotrą do Wielkiej Brytanii?

Ryanair odwołał w ten weekend setki lotów

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Julia Wandelt teraz twierdzi, że jest siostrą Madeleine McCann

23-letnia Julia Wandelt wydaje się przekonana, że może być spokrewniona z rodziną McCannów. Sugeruje, że jest siostrą zaginionej Madeleine.

Polska wioska w Penrhos – zapadła decyzja o przebudowie

Co stanie się z wioską położoną w północno-zachodniej Walii, w której „wszyscy mówili po polsku”?

Pacjenci umierają na korytarzach

Sezonowe zachorowania są w szczycie Szpitale są przepełnione. W efekcie pacjenci w UK umierają na korytarzach. Grypa obnaża tragiczną sytuację w brytyjskiej służbie zdrowia.

Nielegalne mięso, papierosy i alkohol w Londynie

Do przemytu papierosów czy alkoholu już wszyscy przywykli. Jednak nielegalne mięso nadal jest “ciekawostką”. Choć tego rodzaju łamanie prawa może wydawać się błahe, jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

Komu służby graniczne mogą anulować pre-settled status. Czy mogą także cofnąć setlled-status?

Pracownicy służb granicznych otrzymali uprawnienia do tego, aby anulować pre-settled status obywateli UE, którzy nie spełniają wymogów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie