piątek, 20 września, 2024

Posłowie MP’s i personel wypili w ciągu roku alkohol za blisko 500 000 funtów. Był subsydiowany

Dane dotyczące wartości alkoholu spożytego w ciągu ostatniego roku przez posłów do Parlamentu brytyjskiego i ich personel zdumiewa. Albo wręcz oburza, biorąc pod uwagę fakt, że napoje alkoholowe są dla parlamentarzystów i ich pracowników subsydiowane.

Posłowie nie stronią od alkoholu

Najnowszy raport pokazuje, że posłowie do Parlamentu brytyjskiego nie stronią od alkoholu. Okazuje się, że w ciągu ostatniego roku przedstawiciele narodu w Izbie Gmin wypili wraz ze swoimi pracownikami subsydiowany alkohol o wartości prawie 500 000 funtów. Bardziej szczegółowe dane za lata 2022-2023 mówią o blisko 50 000 kuflów piwa i 16 019 butelek czerwonego wina. Poza tym, jak poinformował dziennik „The Sun”, posłowie wraz z podległym mu personelem wypili też 8500 butelek białego wina.

Dziennikarze brytyjscy nie bez złośliwości przypominają, że rok, za który dokonano analizy ilości wypitego przez parlamentarzystów alkoholu, obfitował w burzliwe zmiany na fotelu premiera. W tym czasie szef rządu zmienił się aż trzy razy – najpierw był nim Boris Johnson, następnie – przez zaledwie 49 dni – Liz Truss, aż wreszcie na dłużej na Downing Street zadomowił się Rishi Sunak.

Spożycie alkoholu przez posłów powinno zostać poddane baczniejszej kontroli?

To, że spożycie alkoholu przez parlamentarzystów i ich personel powinno zostać poddane jakiejś większej kontroli, zasugerował właśnie Daniel Greenberg, komisarz ds. standardów w Parlamencie. – Myślę, że powinniśmy prowadzić tego typu rozmowy i dyskusje, ale nie w sposób nagły – na pewno nie natychmiast, w ramach reakcji na konkretną sprawę, która trafia na pierwsze strony gazet – powiedział Greenberg w wywiadzie dla Times Radio. I dodał: – Nie powiem ani tak, ani nie cofnięciu takich dotacji [do alkoholu – przyp.red.], bo jak mówię, myślę, że to skomplikowane. Czy uważam, że jest to coś, czemu należy się przyjrzeć? Tak, w ramach generalnego przeglądu dotyczącego samoregulacji przeprowadzonego przez Izbę.

Dodajmy, że w ubiegłym roku brytyjscy podatnicy wydali aż 6,4 miliona funtów w ramach subsydiów do żywności i napojów spożywanych przez posłów w barach i restauracjach. W latach 2021-22 dotacje te wyniosły 7,5 miliona funtów, a rok wcześniej – 9,1 miliona funtów.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Kapitan samolotu sześciokrotnie przekroczył limit alkoholu. Wyrok sądu może zaskakiwać

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu

Ekstremalne upały staną się w UK normą? 40 st. C latem to już realny scenariusz

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?