Praca, której nikt nie chce, ale można zarobić w niej 55 000 funtów

Niektóre z najmniej popularnych zawodów w Wielkiej Brytanii oferują wysokie zarobki. Ponadto od kandydatów nie wymaga się dyplomu, wystarczą jedynie szkolenia.

Mniejsze zainteresowanie niektórymi zawodami na rynku pracy przekłada się na mniejszą konkurencję. A co za tym idzie, również większe prawdopodobieństwo otrzymania zatrudnienia i często wysokie zarobki.

- Advertisement -

Wysokie zarobki w mniej popularnych zawodach

Najnowsze dane pokazują, że w wielu najmniej popularnych zawodach można zarobić bardzo przyzwoicie. Wynagrodzenie jest tam wyższe niż roczna średnia wynosząca 37 697 funtów.

Po sprawdzeniu ponad miliona ofert pracy, wyszczególniono te, które cieszą się najmniejszym zainteresowaniem wśród osób szukających zatrudnienia. Z nich z kolei wybrano 20, które nie wymagają nawet dyplomu. Na szczycie listy znalazł się jeden z najmniej wyszukiwanych zawodów, a mianowicie specjalista ds. podatków. Przeciętne wynagrodzenie opiewa w tym przypadku na kwotę 55 000 funtów rocznie.

Oczywiście praca na tym stanowisku wymaga szkolenia, jednak można również zacząć od stanowiska praktykanta. Ukończenie studiów nie jest wcale wymagane. Podatki to branża, która wiele osób zniechęca. Jednak niektórym może się wydać interesująca.

Zacząć od praktyk może także specjalista w innym dobrze płatnym, ale mniej popularnym zawodzie.  Na zarobki przekraczające 44 000 funtów rocznie może liczyć specjalista ds. audytu.

Można również zarobić 55 000 funtów rocznie jako inspektor ds. budynków i rzeczoznawca. Na obu stanowiskach można uczyć się w miejscu pracy w ramach programu praktyk.

Na zarobki powyżej 33 000 funtów mogą liczyć np. menadżer ds. wynajmu lub negocjator ds. sprzedaży. Do ubierania się o pracę w tych zawodach nie są wymagane formalne kwalifikacje.

W przypadku prac wykonywanych ręcznie szkolenia są dobrym sposobem na rozpoczęcie kariery. Na dobre zarobki mogą liczyć w tej kwestii technicy ds. klimatyzacji lub gazu.

Niedobory wykwalifikowanych pracowników

Coraz więcej osób szuka pracy z myślą o równowadze między życiem zawodowym i prywatnym. Prowadzi to z kolei do niedoborów wykwalifikowanych pracowników w niektórych branżach. Należą do nich m.in. sektor nieruchomości, opieka zdrowotna, edukacja i opieka nad dziećmi. Stwarza to jednocześnie szanse dla osób poszukujących pracy, gdyż konkurencja tam jest znacznie mniejsza.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

1200 funtów kary dla wędkarzy

Wypadek szkolnego autobusu z dziećmi na autostradzie M53

Osoby pobierające Universal Credit dostaną kary, jeśli o tym nie poinformują

Teksty tygodnia

86-latka aresztowana po tym jak w jej domu odnaleziono ludzkie szczątki

Policja w Leicester aresztowała 86-letnią kobietę po otrzymaniu zgłoszenia o ludzkich szczątkach znajdujących się w jej domu. Funkcjonariusze przeszukali dwie lokalizacje po tym, jak ktoś poinformował, że szczątki mogły zostać ukryte w domu przy Wolverton Road jeszcze w latach 70-tych.

Rosną opłaty za postój przy terminalach brytyjskich lotnisk

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez RAC wynika, że ponad połowa najbardziej ruchliwych lotnisk w Wielkiej Brytanii pobiera opłaty za zatrzymanie się w pobliżu terminali w celu wysadzenia pasażerów. Aż 11 z 20 lotnisk podniosło ceny od lipca ubiegłego roku.

Kryzys dentystyczny w NHS. Coraz więcej pacjentów szuka pomocy poza systemem

Usługi dentystyczne NHS w najgorszym stanie od dekad. Polacy szukają pomocy poza systemem. Sprawdź, jak odpowiada na to klinika Smile4Life z Nottingham.

Uwaga! W sierpniu zmiany w świadczeniach

Osoby pobierające świadczenia takie jak Universal Credit, emerytury czy inne zasiłki w Wielkiej Brytanii powinny przygotować się na zmiany w terminach wypłat w sierpniu

Ostrzeżenie dla klientów Tesco przed tymi produktami

Popularny supermarket w trybie pilnym wycofuje ze sprzedaży trzy produkty lunchowe z powodu obaw, że mogą zawierać salmonellę.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie