Praca zdalna pozostanie z nami na dłużej? Niektórzy twierdzą, że praca poza biurem zdecydowanie sprzyja produktywności

Fot. Getty

Najnowsze badania pokazują, że wielu przedsiębiorców zamierza przynajmniej w części utrzymać możliwość pracy zdalnej. Zaskakujący jest natomiast powód takiego stanu rzeczy – otóż dyrektorzy wielu spółek twierdzą, że ich pracownicy, wykonując swoje obowiązki z domu, są zwyczajnie bardziej produktywni. 

- Advertisement -

Praca zdalna przynosi dobre efekty

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 700 dyrektorów spółek pokazały, że ponad jedna z czwarta zdecydowanie oczekuje od swoich firm utrzymania możliwości pracy zdalnej. Dyrektorzy mają nadzieję, że kadra zarządzająca ich przedsiębiorstw będzie do tematu podchodzić elastycznie i przynajmniej częściowo pozostawi wybór pomiędzy pracą stacjonarną a pracą zdalną poszczególnym pracownikom. Dwóch na pięciu respondentów ankiety przeprowadzonej przez Institute of Directors (IoD) stwierdziło, że planuje zezwolić na pracę zdalną w wymiarze jednego do nawet czterech dni w tygodniu. I tylko około jeden na sześciu dyrektorów zaznaczył, że nie planuje utrzymać pracy zdalnej w jakiejkolwiek formie. 

 

 

 

Praca po pandemii już nigdy nie będzie taka sama

Ponad dwóch na pięciu dyrektorów spółek stwierdziło, że ich pracownicy są bardziej produktywni, pracując zdalnie. Z kolei jeden na pięciu dyrektorów zaznaczył, że korzyści z takiej pracy są „znaczące”. – Oczywiste jest, że firmy będą kontynuować pracę zdalną i hybrydową po zakończeniu pandemii. Praca zdalna może się okazać potężnym narzędziem w zakresie znalezienia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym pracowników oraz [osiągania] satysfakcji z pracy, co przyczyni się do [powstania] bardziej zaangażowanej i produktywnej siły roboczej. [To] może również umożliwić pracodawcom dostęp do szerszej i bardziej zróżnicowanej puli talentów, co jest szczególnie cenne na dzisiejszym, konkurencyjnym rynku pracy. Jednak praca zdalna nie jest odpowiednia dla wszystkich organizacji. Różne firmy mają różne potrzeby, a firmy będą ściśle współpracować ze swoimi pracownikami, aby znaleźć najlepsze rozwiązania – zaznaczyła Alex Hall-Chen, starsza doradczyni w IoD. 

 

Teksty tygodnia

Apteki internetowe nie mogą już obiecywać „cudownych” zastrzyków odchudzających

Wielka Brytania zmienia zakres dozwolonej reklamy leków na receptę, zwłaszcza tych mających wpływ na kontrolę apetytu. Apteki internetowe nie mogą już promować zastrzyków regulujących łaknienie jako kuracji odchudzających.

W Wielkiej Brytanii zakwitły rzeki, a ludzie wpadają do nich myśląc, że to trawa

. Woda pokrywa się gęstą rzęsą. Kanały wyglądają jak trawa. W efekcie wiele osób przypadkowo wpada do wody.

W tych terminach brytyjskie lotniska odnotują rekordowy ruch

Lato 2025 ma być rekordowe na brytyjskich lotniskach. W lipcu i sierpniu porty lotnicze na Wyspach obsłużą więcej pasażerów niż kiedykolwiek wcześniej. Podano najgorsze terminy.

Zagraniczni szpiedzy wykorzystują dzieci w UK do przeprowadzania ataków

Funkcjonariusze służb specjalnych ostrzegają, że rosyjski i irański wywiad wykorzystują brytyjskie dzieci do organizowania ataków na terenie Wielkiej Brytanii.

Przestępczość w Glasgow. Tsunami ataków na ulicy, wojna gangów i skazanie pedofilów

Statystyki potwierdzają tylko to, co dostrzegają i przeżywają ludzie na ulicach miasta. Glasgow jest stolicą przestępczości. Działalność gangów, narkotyki, ataki z użyciem noża to smutna codzienność.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie