piątek, 20 września, 2024

Przepisy z Polską Nutą: Kreatywne Wykorzystanie Polskich Wędlin w Brytyjskiej Kuchni

Artykuł powstał we współpracy z marką Sokołów

Brytyjska kuchnia, przez lata niedoceniania, wraca do łask. Stereotypowe postrzeganie potraw przygotowywanych przez Wyspiarzy jako „płaskich”, pozbawionych wyrazistości i kolorytu, na dobre odchodzi do lamusa, bowiem okazuje się, że tradycyjna kuchnia brytyjska ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko ryba z frytkami. W mozaikę potraw, zarówno ogólnokrajowych, jak i regionalnych, doskonale wpasują się polskie wędliny i mięsa od marki Sokołów.

Polskie mięso serwowane w oparciu o brytyjskie przepisy

Choć pierwszą potrawą, jaka nasuwa się na myśl w przypadku brytyjskiej kuchni, jest właśnie ryba z frytkami (ang. fish and chips), to tak naprawdę podstawą kuchni Wyspiarzy jest mięso. I to mięso różnego rodzaju – zarówno wieprzowina, z której robi się liczne odmiany angielskich kiełbasek, jak i wołowina czy też jagnięcina. Mięso na Wyspach często serwowane jest w cieście, czego sztandarowym przykładem może być Shepherd’s pie – placek z jagnięciny lub wołowiny z wierzchnią warstwą spieczonego purée ziemniaczanego. Ale na Wyspach jada się także podroby, ze słynnym black pudding na czele. A niekwestionowanym liderem wśród mięs na brytyjskim stole jest stek z polędwicy wołowej, zwanej w UK tenderloin.

Rozmaite mięsne potrawy brytyjskiej kuchni warto jest przygotować w oparciu o znane z wyjątkowej jakości polskie mięso. Obecna na Wyspach marka Sokołów oferuje konsumentom szeroki wybór mięs i wędlin, które doskonale będą smakować zarówno jako osobny element dania, jak i pod postacią angielskich zapiekanek pie.

Przykłady użycia polskich mięs i wędlin w brytyjskiej kuchni

Poniżej przedstawiamy Wam kilka znakomitych brytyjskich dań, których głównym składnikiem mogą być mięsa i wędliny od polskiego producenta Sokołów:

1. Placki ziemniaczane z nadzieniem polskiej kiełbasy: klasyczne brytyjskie placki ziemniaczane hash browns, składające się tartych ziemniaków i doskonale pasujące do angielskiego śniadania (ang. English breakfast) lub jajek sadzonych, można z powodzeniem urozmaicić poprzez dodanie do nadzienia polskiej kiełbasy. Ta wytworna mieszanka z Kiełbasą brocką od Sokołowa zachwyci niejedno podniebienie.
2. Brytyjski Black Pudding, który stanowi przede wszystkim istotny element angielskiego śniadania, z powodzeniem można przygotować w oparciu o podroby z Polski. W ofercie producenta Sokołów są aż dwa rodzaje pysznej kaszanki – jedna delikatna, Nasza kaszanka, w naturalnej osłonce i z lekko wyczuwalną nutą cebulki, a druga pikantna, z kawałkami wątroby – Kaszanka z wątróbką Sokołów grill house.
3. Bangers and Mash – to danie standardowo serwowane w brytyjskich pubach, które z powodzeniem można sobie także przygotować w domu. W skład Bangers and Mash wchodzą kiełbaski wieprzowe i tłuczone ziemniaki, a wszystko polane jest aromatycznym sosem cebulowym.
4. Beef Wellington – pod tą wytwornie brzmiącą nazwą kryje się polędwica wołowa otoczona cienką warstwą pasztetu lub farszu grzybowego i zapiekana w cieście francuskim. To angielska wariacja francuskiego bœuf en croûte, do której z powodzeniem można użyć wołowiny „Premium Beef” marki Sokołów.
5. Toad in the Hole – ta znakomita potrawa, dosłownie tłumaczona jako „ropucha w dziurce”, składa się z aromatycznych kiełbasek zapiekanych w cieście – np. Yorkshire pudding. Danie, w którym z powodzeniem użyjemy Kiełbasy śląskiej Sokołów, świetnie komponuje się z angielskim sosem pieczeniowym gravy i zielonym groszkiem.

Wędliny i mięsa Sokołów stanowią most łączący smaki z Polski z brytyjską kuchnią. To nie tylko wyjątkowy smak, ale również inspiracja do eksperymentowania w kuchni. Dania oparte na polskich wędlinach dodadzą znanej, krajowej nuty do lokalnych tradycji kulinarnych, tworząc coś, co zachwyci i zainspiruje zarówno Polaków, jak i mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Grafiki użyte w tekście pochodzą z serwisu Pixabay lub zostały dostarczone przez markę Sokołów.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Ryanair ostrzega przed korzystaniem z walizek w tych kolorach

Ryanair wydał ostrzeżenie dla pasażerów, którzy zazwyczaj podróżują z czarnymi, granatowymi lub szarymi walizkami.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?