Rekordowa liczba londyńczyków ucieka ze stolicy. Takiego exodusu ludności Londynu nie było od 15 lat

Fot. Getty

Dziesiątki tysięcy londyńczyków decyduje się na sprzedaż nieruchomości w obrębie miasta i „ucieczkę” na przedmieścia Londynu, jeśli w ogóle nie jeszcze dalej. Tylko w pierwszej połowie tego roku na ruch taki zdecydowało się ponad 60 000 ludzi. 

- Advertisement -

Epidemia koronawirusa zdaje się mocno wpłynęła na nastroje londyńczyków, z których wielu zdecydowało się poszukać jakiegoś spokojniejszego miejsca do życia. Z danych zebranych przez firmę Hamptons wynika, że tylko w pierwszej połowie tego roku decyzję o sprzedaży nieruchomości w obrębie Londynu i o wyprowadzce na przedmieścia miasta lub w ogóle na wieś podjęło ponad 60 000 londyńczyków. Takiego exodusu mieszkańców Londynu nie było od 15 lat, a londyńczycy stanowili w tym roku aż 8,6 proc. wszystkich osób kupujących nieruchomości poza stolicą. Jest to najwyższy odsetek w historii i wynik wyższy o 2 pkt. proc. (6,6 proc.) w porównaniu do roku 2020. Londyńczycy płacili średnio 389 975 funtów za swoją nową nieruchomość, a najbardziej atrakcyjnym w tym względzie miejscem docelowym okazało się Tandridge w Surrey. 

 

 

 

Epidemia zmienia nawyki mieszkaniowe w UK?

Na ucieczkę londyńczyków ze stolicy bardzo wyraźnie wpłynęła epidemia koronawirusa. Po długich miesiącach zamknięcia i trudności z wyjściem nawet do parku, wielu mieszkańców stolicy zapragnęło wejść w posiadanie choćby niewielkiej działki, gdzie mogliby spokojnie wypocząć, nawet w razie wprowadzenia kolejnych, covidowych obostrzeń. A exodus mieszkańców Londynu ma miejsce pomimo tego, że od 19 lipca miasto wróciło do normalności, a z londyńczyków zdjęte zostały wszelkie covidowe ograniczenia. 

Teksty tygodnia

Każde dziecko w UK przejdzie test DNA – rewolucja w NHS!

Zgodnie z planem NHS każde dziecko w UK przejdzie test DNA. Według ministra zdrowia, może pozwolić to na wcześniejsze wykrycie chorób.

Reforma systemu opieki socjalnej zatrzymana!

Narastający bunt w Partii Pracy zmusił Keira Starmera do refleksji i zatrzymania się w mozolnym i zdeterminowanym dążeniu do reform PIP i Universal Credit. Czy reforma systemu opieki socjalnej została zatrzymana na dobre?

Życie w Wielkiej Brytanii coraz cięższe. Ludzie nie mogą związać końca z końcem

Coraz więcej osób ma trudności z utrzymaniem się przy obecnych zarobkach. Z najnowszych badań wynika, że jedynie jedna trzecia ankietowanych ocenia swoją sytuację jako komfortową.

Bunt w Partii Pracy. Czy rząd UK cofnie się w sprawie świadczeń?

Reformy systemu opieki socjalnej wywołują nie tylko liczne protesty i obawy wśród mieszkańców UK i ekspertów. Powodują również bunt w samym sercu rządzącej partii. “Nie dla reform w PIP i DWP” wyraźnie powiedziało 100 posłów Partii Pracy

Alarm na Wyspach. Każdy mieszkaniec otrzyma ważny SMS

Jeszcze w tym roku rząd Wielkiej Brytanii przeprowadzi ogólnokrajowy test nowego systemu ostrzegania ludności. Zrobi to po to, aby sprawdzić sygnał alarmowy, który w razie realnego zagrożenia natychmiast poinformuje mieszkańców o niebezpieczeństwie.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie