piątek, 20 września, 2024

Rishi sam w biurze – premier UK w „oryginalny” sposób złożył świąteczne życzenia [wideo]

Szef brytyjskiego rządu w dość oryginalny sposób złożył świąteczne życzenia w tym roku. Rishi Sunak w mediach społecznościowych zamieścił krótki filmik prosto z Downing Street 10 w oczywisty sposób nawiązujący do pewnego świątecznego przeboju filmowego…

Premier UK składając życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, nie ograniczył się do sztywnej formułki, która w pewien sposób byłaby godna urzędu, który sprawuje. Rishi Sunak, z pewnością za poradą ekspertów od PR`u i sztabu specjalistów Partii Konserwatywnej zajmującego się kreowaniem wizerunku, zdecydował się na coś… luźniejszego. A mianowicie na nawiązanie do świątecznej komedii „Kevin sam w domu” z 1990 roku.

W wersji Sunaka to brytyjski premier zostaje sam na Downing Street 10 w czasie świątecznego wieczoru.

Jak to wszystko wyszło? Zobaczcie sami:

Sam na Downing Street 10

W zainspirowanym kultowym w Polsce klasykiem świątecznym Rishi Sunak pracując po nocy w swoim biurze, w pewnym momencie orientuje się, że został całkiem sam na Downing Street 10. „Czy jestem tu sam?” pyta sam siebie i… rozkręca imprezę.

Zrzuca marynarkę, ubiera bluzę i wolny od obowiązków domowych, rodzinnych czy politycznych zaczyna robić to, na co ma ochotę. Rzuca piłką w stos puszek po Coca-Coli (czyżby ćwiczył krykieta?), ściąga z choinki cukierki, ogląda film „Elf” z Willem Ferrellem i wsuwa spaghetti z syropem klonowym. Pojawia się także kot Larry, który przytulany przez Sunaka wyraźnie nie ma ochoty na żadne pieszczoty do kamery.

„Arogancki, uprzywilejowany i nieszczery jak Rishi Sunak”

Jak wyszedł „Rishi sam w domu”? Sztucznie, wymuszenie, nienaturalnie. „Niemożliwe jest, aby ktoś tak ewidentnie arogancki, uprzywilejowany i nieszczery jak Rishi Sunak wyglądał jak normalna osoba” – pisze celnie Simon Scarrow w mediach społecznościowych, oceniając nagranie z premierem w roli głównej.

„Każdy film przygotowany przez jego ekipę od PR`u tylko sprawia, że wygląda na bardziej odległego od reszty z nas. […] oglądamy obraz rozpieszczonego, bogatego dzieciaka, bawiącego się w minipałacu, w przyprawiającej o zawrót głowy mieszance filmów” – podsumowuje Scarrow.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?