Rodzina zmuszona wydać dodatkowe 275 funtów, żeby odprawić się na lot z Ryanair

Rodzina z Irlandii Północnej musiała wydać dodatkowych 275 funtów, aby odprawić się na lotnisku na lot z Ryanair. Irlandczycy twierdzą, że dodatkowe koszty ponieśli na skutek usterki w aplikacji Ryanair.

Blisko 300 funtów dodatkowych kosztów na lot z Ryanair

Pięcioosobowa rodzina z Bangor, w hrabstwie Down, w Irlandii Północnej, zmuszona była zapłacić aż 275 funtów za możliwość odprawienia się na lotnisku na lot z Ryanair do Malagi. Do zdarzenia doszło 26 lipca, a miejscem wylotu był dla rodziny Belfast. 43-letni Simon Irvine i jego 46-letnia partnerka Bettina musieli zapłacić za siebie, a także za trójkę swoich dzieci – 14-letnią Nevę oraz 12-letnich synów Connora i Matthew, po 55 funtów za bilet, gdy w trakcie boardingu nie mogli skorzystać z kodów QR w aplikacji.

Mama trójki dzieci wyznała w mediach, że zauważyła usterkę, gdy próbowała wrócić do aplikacji, aby sprawdzić rezerwację i dodać do niej informacje dotyczące podróży powrotnej swojego męża. Wówczas otrzymała wiadomość, że rodzina dokonała już odprawy na lot, choć, jak się później okazało, nikt z jej członków nie dostał potrzebnych kodów QR. Dopiero będąc na lotnisku w Belfaście, rodzina z Bangor, na mniej niż dwie godziny przed odlotem, dowiedziała się, że jednak nie odprawiła się na lot. I to kosztowało ją dodatkowych 275 funtów.

Oczywiście musieliśmy uiścić opłatę, bo inaczej nie dostalibyśmy się na lot i przegapilibyśmy nasze wakacje. Rozmawialiśmy z menedżerem i powiedziano nam, że odnotują w swoim systemie, że wszystkie nasze dane zostały wprowadzone i są widoczne, podano nam numer kontaktowy w sprawie zwrotu pieniędzy. Po locie zadzwoniliśmy pod podany numer i powiedziano nam, aby wypełnić formularz skargi, co też zrobiliśmy. Po wymianie czterech wiadomości e-mail z zespołem obsługi klienta, otrzymaliśmy standardową odpowiedź, że nie dokonaliśmy odprawy online i dlatego naliczono nam tę opłatę – poinformowała Brytyjka na łamach „Mail Online”.

Kłopoty z odprawą na lot z Ryanair

To nie pierwsze kłopoty pasażerów z odprawą na lot z irlandzkim przewoźnikiem w ostatnim czasie. Głośno odbiła się też historia brytyjskiego małżeństwa, które kupiło bilety na lot przez internet i nawet poniosło dodatkową opłatę za możliwość odbycia go obok siebie, ale które przez pomyłkę pobrało na telefon złe karty pokładowe. Córka seniorów poinformowała, że jej rodzice dokonali odprawy online, ale ściągnęli na telefon nie te karty pokładowe, które ściągnąć było trzeba i za ten błąd zapłacili 110 funtów. A przecież za wydanie karty pokładowej po uprzednio i osobiście dokonanej odprawie online powinni byli zapłacić po 20 funtów, a nie po 55 funtów.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

„Miało być tak pięknie, a nie jest….” – Polacy szczerze o powrocie z UK do Polski

O co najczęściej kłócimy się z sąsiadami w Wielkiej Brytanii?

Odsypiasz w weekendy, by nadrobić niedobory snu z tygodnia? Ryzykujesz utratą zdrowia

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

„Polska Madeleine McCann” aresztowana na lotnisku w Bristolu

Julii Wandelt zarzuca się prześladowanie i nękanie rodziców zaginionej przed laty dziewczynki, Kate i Gerry'ego.

Nastolatek zaatakowany nożem w Birmingham

Czy przez UK przetacza się fala przestępczości? Ataki nożem są coraz bardziej brutalne i bezczelne. W weekend w Birmingham Nastolatek został zaatakowany nożem. W Londynie o życie walczy 20-latek.

Pracownicy brytyjskich supermarketów wygrywają walkę o równe płace

W kontekście brytyjskich supermarketów głośno jest o “equity pay”, a wygrane ich pracowników mogą odbić się na całym sektorze detalicznym.

Nowy gatunek węża pojawił się w Wielkiej Brytanii

Na terenie Wielkiej Brytanii pojawił się nowy gatunek węża....

Nielegalne mięso, papierosy i alkohol w Londynie

Do przemytu papierosów czy alkoholu już wszyscy przywykli. Jednak nielegalne mięso nadal jest “ciekawostką”. Choć tego rodzaju łamanie prawa może wydawać się błahe, jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie