Śmierć 27-latka na lotnisku w Manchesterze

27-latek zmarł na lotnisku w Manchesterze po aresztowaniu go przez funkcjonariuszy Border Force. Mężczyzna zachowywał się nietypowo w czasie kontroli bezpieczeństwa.

Obecnie służby badają okoliczności śmierci 27-latka, który zmarł po aresztowaniu przez funkcjonariuszy Border Force na lotnisku w Manchesterze.

Śmierć mężczyzny na lotnisku w Manchesterze

Border Force zatrzymało 27-latka, gdy przechodził przez kontrolę bezpieczeństwa w Terminalu 2. Powodem było jego nietypowe zachowanie. Do zdarzenia doszło w środę.
Mężczyzna został następnie aresztowany w związku ze swoją historią kryminalną, w której znalazły się przestępstwa narkotykowe. Krótko po aresztowaniu poczuł się jednak źle i zmarł.

W sprawie jego śmierci wszczęto dochodzenie. Prowadzi je Independent Office for Police Conduct (IOPC). Rodzina 27-latka już otrzymała wsparcie ze strony wyspecjalizowanych funkcjonariuszy i jest informowana o postępach w śledztwie.

27-latek zmarł po aresztowaniu go przez Border Force
27-latek zmarł po aresztowaniu go przez Border Force na lotnisku / fot. Getty Images

Oświadczenie policji

Jak powiedział rzecznik IOPC:

– Możemy potwierdzić, że niezależnie badamy okoliczności śmierci 27-letniego mężczyzny po jego aresztowaniu przez funkcjonariuszy Border Force na lotnisku w Manchesterze w środę, 19 lutego.

– Dochodzenie prowadzimy w związku ze skierowaniem z Home Office. Szczegółowo opisano w nim, w jaki sposób mężczyzna miał wyjechać z lotniska w środę i został zatrzymany po nietypowym zachowaniu.

– Następnie aresztowali go funkcjonariusze i zabrali do miejsca zatrzymań. Tam jednak poczuł się źle i wezwano ratowników medycznych. Niestety o 13.53 stwierdzono jego zgon – podano w oświadczeniu.

Amanda Rowe, która jest dyrektorem IOPC, powiedziała:

– Przede wszystkim myślami jesteśmy z rodziną i bliskimi mężczyzny. A także ze wszystkimi osobami dotkniętymi jego śmiercią. Kiedy ktoś umiera po aresztowaniu, ważne jest przeprowadzenie dokładnego dochodzenia. Tylko wtedy możemy zrozumieć, co się wydarzyło.

– Skontaktowaliśmy się z rodziną mężczyzny, aby wyjaśnić postępowanie. I będziemy ją informować o dochodzeniu. Nasze śledztwo jest na bardzo wczesnym etapie i w tej chwili nie ma w związku z nim żadnych dalszych informacji – dodała Rowe.

Teksty tygodnia

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Wojna gangów w Glasgow. Pożary i eskalacja przemocy

Ataki, podpalenia i przemoc w Szkocji eskalują w zawrotnym tempie. Wojna gangów jest coraz bardziej okrutna i dochodzi do skrajnych sytuacji.

Home Office wycofało się z deportacji 80-letniej Polki

Home Office zreflektowało się przyznając, że deportacja Polki była błędną decyzją. Ostatecznie 80-letniej kobiecie przyznano prawo pobytu.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie