Szkockie centrum handlowe rezygnuje z szopki, aby zachować „religijną neutralność”

Władze jednego z centrów handlowych w Szkocji zrezygnowali z tradycyjnej, bożonarodzeniowej szopki. W ten sposób chcą uniknąć urażania osób, nie będących katolikami oraz zachować "neutralność" polityczną i religijną.

– Szczycimy się naszą religijną i polityczną poprawnością wśród lokalnej społeczności. Mając to na uwadze nie uważamy, żeby podobna promocja w centrum handlowym była dobrym pomysłem. Nasi klienci czerpią przyjemność ze spędzania wolnego czasu nie będące celem jakiegokolwiek oddziaływania religijnego – czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez kierownictwo centrum handlowego Thistles zlokalizowanego w szkockim Stirling.

- Advertisement -

PILNE! Atak na świątecznym jarmarku w Strasburgu – 3 osoby zabite i 12 rannych, sprawca nadal na wolności

Ich decyzja spotkała się z ostrą reakcją, zarówno lokalnej społeczności, jak i organizacji religijnych. The Catholic Legion of St Mary’s Association zwraca uwagę na hipokryzję Thistles, które ma problem z wigilijną szopką, a nie ma problemu z wykorzystaniem chrześcijańskich świąt w osiąganiu komercyjnych celów i zwiększaniu sprzedaży w tym okresie.

Rzecznik Kościoła Szkocji dodał, iż jest to "bardzo rozczarowujące" podkreślając, że "prawdziwe znaczenie świąt Bożego Narodzenia zostało tutaj całkowicie utracone". – To bardzo smutny dzień dla nas wszystkich – czytamy na łamach serwisu "Metro".

 

 

Polak koczował w rezerwacie i zmarł z wycieńczenia!

Lokalna społeczność, kliencie sklepu i liczne organizacje religijne nadal liczą na zmianę decyzji w tej sprawie. Szefowie Thistles zdają się być jednak nieugięci.

Teksty tygodnia

To już trzecia fala upałów tego lata. Temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza

Już po raz trzeci tego lata mamy do czynienia z falą upałów. Na sobotę meteorolodzy zapowiadają aż 34 stopnie. Ulga ma przyjść dopiero w przyszłym tygodniu w postaci burz.

13 samobójstw, ponad 700 osób niesłusznie skazanych – skandal w Post Office to zniszczone życie tysięcy ludzi

W Wielkiej Brytanii ponad 700 pracowników Post Office zostało błędnie skazanych, a ich życie zostało - dosłownie - zniszczone. Teraz walczą w sądzie o oczyszczenie z zarzutów i odszkodowania.

Apteki internetowe nie mogą już obiecywać „cudownych” zastrzyków odchudzających

Wielka Brytania zmienia zakres dozwolonej reklamy leków na receptę, zwłaszcza tych mających wpływ na kontrolę apetytu. Apteki internetowe nie mogą już promować zastrzyków regulujących łaknienie jako kuracji odchudzających.

Octopus Energy zapłaci za błędy w rachunkach. Ile odzyskają klienci?

Brytyjski regulator rynku energii – Ofgem – ujawnił niepokojące wyniki dochodzenia dotyczącego firmy Octopus Energy. Poszło o błędy w rachunkach. W wyniku śledztwa okazało się, że ponad 34 tys. klientów korzystających z liczników przedpłatowych nie otrzymało ostatecznych rachunków w wymaganym terminie sześciu tygodni od zamknięcia konta.

Migranci w UK poza kontrolą. Szokujący raport o braku nadzoru nad wizami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii nie ma dokładnych danych na temat tego, ilu zagranicznych pracowników opuściło kraj po wygaśnięciu wiz pracowniczych. Takie wnioski przedstawił Komitet ds. Rachunkowości Publicznej, który nadzoruje wydatki publiczne.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie