piątek, 20 września, 2024

W Londynie dom z dziurą w suficie został sprzedany za 695 tysięcy funtów

Czy miarą nienormalności rynku nieruchomości na Wyspie jest fakt, że w stołecznym Londynie nabywcę znajduje dom, który ma dziurę w dachu i kupiec wyłożył na niego prawie 700 tysięcy funtów?

Jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii? W Londynie wystawiono na sprzedaż dom z… dziurą w dachu. Znalazł on kupca, który zapłacił za nieruchomość 695 000 funtów. Jak czytamy na łamach serwisu informacyjnego BBC, nie kwalifikowała się ona sprzedaży na kredyt hipoteczny i z miejsca „wymaga całkowitej modernizacji”. W ogłoszeniu dość barwnie opisano nieruchomość jako okazję do „nabycia czystego płótna do stworzenia wymarzonego domu rodzinnego”, ale chodzi po prostu o to, że wymaga ona generalnego remontu.

W Londynie sprzeda się nawet dom z dziurą w dachu

Czy kupujący zrobił dobry interes? Zaznaczmy, iż średnia cena nieruchomości w tamtych okolicach wynosi 805,250 funtów według Rightmove. Nieruchomości szeregowe sprzedawane są średnio za 893 922 funty, a nieruchomości w zabudowie bliźniaczej za 1 239 940 funtów.

Agencja nieruchomości, która pośredniczyła w sprzedaży tego domu, jest świadoma, że ogłoszenie wywołało poruszenie w mediach społecznościowych i w ogóle w internecie. Wiele osób po prostu śmieje się z pomysłu sprzedaży domu z dziurą w dachu. Jak jednak widać, na dalekim od racjonalności rynku nieruchomości w Londynie nawet i taka oferta znalazła kupca…

Jak wygląda sytuacja na brytyjskim rynku nieruchomości?

Dla pełnego kontekstu dodajmy, iż ceny domów w Londynie pozostają najwyższe w skali Wielkiej Brytanii. Wynoszą one średnio 536 000 funtów. W październiku przeciętnie za nieruchomość w UK płaciliśmy 281 974 funty. Po raz pierwszy od pół roku ich ceny w skali miesięcznej poszły w górę o 1.1%, ale już w skali rok do roku ich ceny spadły o 3.2%.

Więcej i szerzej na temat bieżącej sytuacji na brytyjskim rynku nieruchomości napisaliśmy w artykule: Ceny domów w Wielkiej Brytanii rosną po pierwszy od pół roku

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Pożyczka Support for Mortgage Interest – na czym polega ten program pomocowy?

Kto może się ubiegać o pożyczkę Support for Mortgage Interest? Ile można zyskać i jak wygląda spłata pożyczki?

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?