W Londynie dom z dziurą w suficie został sprzedany za 695 tysięcy funtów

Czy miarą nienormalności rynku nieruchomości na Wyspie jest fakt, że w stołecznym Londynie nabywcę znajduje dom, który ma dziurę w dachu i kupiec wyłożył na niego prawie 700 tysięcy funtów?

Jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii? W Londynie wystawiono na sprzedaż dom z… dziurą w dachu. Znalazł on kupca, który zapłacił za nieruchomość 695 000 funtów. Jak czytamy na łamach serwisu informacyjnego BBC, nie kwalifikowała się ona sprzedaży na kredyt hipoteczny i z miejsca „wymaga całkowitej modernizacji”. W ogłoszeniu dość barwnie opisano nieruchomość jako okazję do „nabycia czystego płótna do stworzenia wymarzonego domu rodzinnego”, ale chodzi po prostu o to, że wymaga ona generalnego remontu.

W Londynie sprzeda się nawet dom z dziurą w dachu

Czy kupujący zrobił dobry interes? Zaznaczmy, iż średnia cena nieruchomości w tamtych okolicach wynosi 805,250 funtów według Rightmove. Nieruchomości szeregowe sprzedawane są średnio za 893 922 funty, a nieruchomości w zabudowie bliźniaczej za 1 239 940 funtów.

Agencja nieruchomości, która pośredniczyła w sprzedaży tego domu, jest świadoma, że ogłoszenie wywołało poruszenie w mediach społecznościowych i w ogóle w internecie. Wiele osób po prostu śmieje się z pomysłu sprzedaży domu z dziurą w dachu. Jak jednak widać, na dalekim od racjonalności rynku nieruchomości w Londynie nawet i taka oferta znalazła kupca…

Jak wygląda sytuacja na brytyjskim rynku nieruchomości?

Dla pełnego kontekstu dodajmy, iż ceny domów w Londynie pozostają najwyższe w skali Wielkiej Brytanii. Wynoszą one średnio 536 000 funtów. W październiku przeciętnie za nieruchomość w UK płaciliśmy 281 974 funty. Po raz pierwszy od pół roku ich ceny w skali miesięcznej poszły w górę o 1.1%, ale już w skali rok do roku ich ceny spadły o 3.2%.

Więcej i szerzej na temat bieżącej sytuacji na brytyjskim rynku nieruchomości napisaliśmy w artykule: Ceny domów w Wielkiej Brytanii rosną po pierwszy od pół roku

Teksty tygodnia

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Ludzie chorują po wejściu do wody. Zanieczyszczenie rzek w UK przeraża

Pomimo zapewnień brytyjskiego rządu stan wód w rzekach i kąpieliskach w UK jest coraz gorszy. Zrzut ścieków sprawia, że woda staje się niebezpieczna.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie