piątek, 20 września, 2024

Wizz Air oferuje 300 euro za zaginiony bagaż

Jeśli pasażerowie obawiają się zaginięcia bagażu lub opóźnień w jego dostarczeniu, mogą skorzystać z nowej oferty Wizz Air. Oczywiście za dodatkową opłatą.

Zaginiony bagaż nie należy wcale do rzadkich problemów, z którymi muszą się mierzyć podróżni. W związku z tym Wizz Air ma propozycję dla pasażerów.

Rekompensata za zaginiony bagaż

Za opłatą w wysokości 2,50 euro za lot pasażerowie Wizz Air pomogą skorzystać z tzw. „Ochrony Przed Opóźnionym Bagażem”. Pozwala ona śledzić w czasie rzeczywistym opóźniony bagaż rejestrowany.

Ponadto usługa obejmuje gwarantowaną rekompensatę w wysokości 300 euro, jeśli po 96 godzinach, czyli czterech dniach, od wylądowania nadal podróżny nie dostanie swojego bagażu. Kwota ta wzrasta do 600 euro w przypadku zaginięcia dwóch lub więcej walizek.

Nawet jeśli bagaż ostatecznie dotrze do jego właściciela, nie będzie on musiał zwracać rekompensaty. Co ważne, opłata w wysokości 2,5 euro jest stała. Niezależnie od zawartości bagażu.

Ponadto Wizz Air zapewnia klientów, że „nie będą musieli się martwić o szukanie rachunków i wyszczególnianie swoich rzeczy, aby otrzymać rekompensatę”.

Węgierska linia lotnicza nawiązała współpracę z „konsjerżem zagubionego bagażu” Blue Ribbon Bags i dzięki temu możliwe będzie „śledzenie i przyspieszenie zwrotu całego zagubionego bagażu”.

Odszkodowanie i tak się należy

Warto pamiętać, że niezależnie od usługi, którą proponuje Wizz Air, osoby podróżujące samolotem i tak mają prawo do odszkodowania od linii lotniczej w przypadku opóźnienia, zagubienia lub uszkodzenia bagażu rejestrowanego.

Konwencja Montrealska, która reguluje zasady dotyczące międzynarodowych podróży lotniczych, a szczególnie wypłaty odszkodowań, określa limity dotyczące zagubionego bagażu.

Zgodnie z nią maksymalna kwota odszkodowania za utratę, uszkodzenie lub opóźnienie bagażu wynosi 1377 funtów. Jeżeli bagaż jest opóźniony i pasażerowie musieli dokonać niezbędnych zakupów, mają prawo do zwrotu kosztów na mocy niniejszego traktatu.

Jeśli z kolei po trzech tygodniach nadal nie odzyskają swojego bagażu rejestrowanego, traktuje się to jako zagubienie trwałe i pasażer może rozpocząć procedurę reklamacyjną.

Z opublikowanego w maju raportu wynika, że ubiegłego lata linie lotnicze gubiły bagaże pasażerów w największym tempie od dziesięciu lat. W 2022 roku zagubiono łącznie 26 milionów bagaży.

Przyczyny takiego stanu rzeczy upatruje się w braku wykwalifikowanego personelu, wznowienie podróży międzynarodowych po pandemii i kolejki na lotniskach. To wszystko utrudnia właściwe zarządzanie bagażami i zapewnienie sprawnej obsługi szczególnie w okresach wzmożonego ruchu podróżnych.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Nieszczęśliwy wypadek na Stansted. Samolot Ryanaira zahaczył skrzydłem o ciężarówkę

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty na październik

Ryanair wdał się w spór z UE o darmowy bagaż podręczny

4-latek stracił palce u stóp, gdy jego kalosz zaklinował się w ruchomych schodach

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?