piątek, 20 września, 2024

Właściciele psów American XL Bully zaprotestowali przeciwko zakazowi ich hodowli

Po serii ataków z udziałem psów rasy American XL Bully, premier Rishi Sunak zapowiedział wprowadzenie do końca roku zakazu ich hodowli w Wielkiej Brytanii. Informacja ta spotkała się z niedowierzaniem i mocnym sprzeciwem ze strony właścicieli tychże psów. W obronie swoich zwierząt zorganizowali oni w Londynie protest.

Psy American XL Bully zostaną w UK zakazane

W UK istnieje już kilka ras psów, których hodować nie można. Są to Pitt Bull Terrier, Tosa japońska, Dog argentyński i Fila Brasileiro. Wszystko także wskazuje na to, że wkrótce dołączy do nich American XL Bully. Psy tej rasy dokonały w ostatnim czasie wielu ataków na ludzi. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat American XL Bully stały za połową wszystkich zgonów w Wielkiej Brytanii w następstwie pogryzienia przez psy. Decyzję Rishiego Sunaka o wprowadzeniu zakazu sprowokował natomiast ostatni atak psa tej rasy na 52-letniego Iana Price’a. Mężczyzna został dotkliwie pogryziony 14 września przez dwa psy w pobliżu Walsall i zmarł w szpitalu.

Rząd UK uznał rasę American XL Bully za groźną

W odpowiedzi na doniesienia o tragicznych w skutkach atakach psów American XL Bully na ludzi, Rishi Sunak zaznaczył w mediach społecznościowych, że psy tej rasy stanowią „zagrożenie dla społeczności” w UK. „Psy rasy American XL Bully stanowią zagrożenie dla naszych społeczności. A zwłaszcza dla naszych dzieci. Podzielam przerażenie społeczeństwa związane z ostatnimi nagraniami wideo. Wszyscy je widzieliśmy. Wczoraj miał miejsce kolejny domniemany atak psa rasy American XL Bully. Spowodował śmierć człowieka. Oczywiste jest, że nie chodzi tu o garstkę źle wyszkolonych psów. Ale o pewien wzorzec zachowania, który nie może być kontynuowany” – w takich słowach premier sprecyzował swoje stanowisko odnośnie tej niebezpiecznej rasy.

Właściciele psów rasy American XL Bully protestują

Właściciele psów rasy American XL Bully nie rozumieją tak drastycznej decyzji władz brytyjskich. Zaznaczają, że ataki psów na ludzi to wina złego wychowania zwierząt. Setki właścicieli wzięły w sobotę udział w proteście w Londynie, aby nie odbierać im ich ukochanych zwierząt. Większość z nich twierdzi, że ich psy są całkowicie bezpieczne. Dodają też, że zagrożenie stwarza absolutna mniejszość zwierząt. Poza chwytliwymi hasłami, często stanowiącymi grę słowną łączącą nazwę własną psa „Bully” z angielskim czasownikiem oznaczającym „terroryzowanie, dręczenie” – „to bully”, na proteście pojawiły się też obraźliwe wizerunki premiera. Rishiego Sunaka przedstawiono z kagańcem na twarzy.

– Ludzie powinni wziąć odpowiedzialność za swojego psa. Obwiniają nie tego, kogo trzeba. Nigdy nie znałam tak czułego i ckliwego psa. On cały czas chce po prostu być blisko ciebie. Uwielbia być przytulany i ściskany – powiedziała w obronie psa American XL Bully jedna z właścicielek obecna na proteście.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Zmiana czasu 2023: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?

Spór konserwatystów o podwyżkę benefitów od 2024

Czy zarabiając 4 tys. funtów w UK opłaca się wracać do Polski?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Lato 2024 r. było najcieplejsze w historii pomiarów

Lato 2024 r. jest rekordowe pod względem ciepła. Tak wysokich temperatur w okresie wakacji jeszcze nie było

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?