Zachowanie uczniów w szkołach w Anglii „pogarsza się”

Według sondażu przeprowadzonego przez BBC zachowanie uczniów w angielskich szkołach staje się coraz gorsze. Z ankiety wynika, że co piąty nauczyciel padł ofiarą przemocy w jakieś formie ze strony swoich własnych uczniów.

Brytyjscy dziennikarze za sprawą specjalnego narzędzia ankietowego skontaktowali się z 9000 nauczycieli w lutym i w marcu. Ich pytania dotyczyły doświadczeń angielskich belfrów podczas pracy w klasie, szczególnie pod kątem zachowań agresywnych i przemocy. Nauczycieli w Anglii przyznają, iż zachowanie uczniów znacznie się pogorszyło.

Jak czytamy na łamach serwisu informacyjnego BBC, 30% wszystkich badanych nauczycieli szkół podstawowych i średnich stwierdziło, że było świadkami bójek uczniów w tym samym tygodniu, w którym odpowiadali na pytania zebrane w ankiecie. Dwóch na pięciu respondentów stwierdziło, że było świadkami agresywnego, brutalnego zachowania, które wymagało interwencji, a 15% nauczycieli szkół średnich stwierdziło, że podczas pracy w szkole doświadczyło molestowania seksualnego ze strony ucznia.

Jaka jest skala problemu z zachowaniem uczniów w Anglii?

Jeden z nauczycieli porównał swoją pracę do„niekończącej się bitwą”, inny stwierdził, że podczas lekcji dochodziło do plucia, przeklinania i rzucania krzesłami. Generalnie, większa część ankietowanych pracowników szkół w Anglii zwraca uwagę, iż obecnie sytuacja wygląda jeszcze gorzej, niż jeszcze przed dwoma laty.

–  W twojej klasie będzie troje lub czworo dzieci wykazujących trudne zachowania. Trudno sobie z tym poradzić, gdy w klasie jest 30 osób? – komentuje Lorraine Meah, jak cytujemy za BBC. Jest nauczycielką w szkole podstawowej od 35 lat, pracuje w Midlands. Jej zdaniem przez ten czas zachowanie uczniów uległo pogorszeniu. Mówi, że widziała dzieci w wieku przedszkolnym, które „plują i przeklinają”, a także pięciolatki które, wykazując się „niebezpiecznymi tendencjami” w swoim zachowaniu.

Od czasu pandemii problemy z przemocą w szkołach „znacznie wzrosły”

Patrick Roach, sekretarz generalny związku NASUWT (Krajowe Stowarzyszenie Nauczycieli Nauczycieli), twierdzi, że nauczyciele donoszą, że od czasu pandemii problem przemocy i molestowania w szkołach „znacznie wzrósł”. – Sytuację pogarszają cięcia w kosztach specjalistycznych usług behawioralnych i usług w zakresie zdrowia psychicznego dla dzieci, co zmusiło nauczycieli do dołożenia wszelkich starań, aby wypełnić luki i zaspokoić potrzeby uczniów, którzy naprawdę wymagają specjalistycznych doradców i terapeutów – dodaje.

Nie tylko sami brak odpowiedniej pomocy dla uczniów, a także ich niewłaściwe zachowanie jest problemem. Jeden na pięciu respondentów ankiety BBC stwierdził, że od września doświadczył przemocy w Internecie ze strony… rodzica lub opiekuna dziecka, którego uczy w szkole. Podobna liczba stwierdziła, że doświadczyła przemocy słownej. – To odbywać się twarzą w twarz, przez telefon, w mediach społecznościowych. Trzeba powiedzieć dość takim zachowaniom – mówi Debra de Muschamp, regionalna sekretarz związku zawodowego NAHT, która prowadzi trzy szkoły podstawowe w północno-wschodniej Anglii.

Teksty tygodnia

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie