Zachowanie uczniów w szkołach w Anglii „pogarsza się”

Według sondażu przeprowadzonego przez BBC zachowanie uczniów w angielskich szkołach staje się coraz gorsze. Z ankiety wynika, że co piąty nauczyciel padł ofiarą przemocy w jakieś formie ze strony swoich własnych uczniów.

Brytyjscy dziennikarze za sprawą specjalnego narzędzia ankietowego skontaktowali się z 9000 nauczycieli w lutym i w marcu. Ich pytania dotyczyły doświadczeń angielskich belfrów podczas pracy w klasie, szczególnie pod kątem zachowań agresywnych i przemocy. Nauczycieli w Anglii przyznają, iż zachowanie uczniów znacznie się pogorszyło.

- Advertisement -

Jak czytamy na łamach serwisu informacyjnego BBC, 30% wszystkich badanych nauczycieli szkół podstawowych i średnich stwierdziło, że było świadkami bójek uczniów w tym samym tygodniu, w którym odpowiadali na pytania zebrane w ankiecie. Dwóch na pięciu respondentów stwierdziło, że było świadkami agresywnego, brutalnego zachowania, które wymagało interwencji, a 15% nauczycieli szkół średnich stwierdziło, że podczas pracy w szkole doświadczyło molestowania seksualnego ze strony ucznia.

Jaka jest skala problemu z zachowaniem uczniów w Anglii?

Jeden z nauczycieli porównał swoją pracę do„niekończącej się bitwą”, inny stwierdził, że podczas lekcji dochodziło do plucia, przeklinania i rzucania krzesłami. Generalnie, większa część ankietowanych pracowników szkół w Anglii zwraca uwagę, iż obecnie sytuacja wygląda jeszcze gorzej, niż jeszcze przed dwoma laty.

–  W twojej klasie będzie troje lub czworo dzieci wykazujących trudne zachowania. Trudno sobie z tym poradzić, gdy w klasie jest 30 osób? – komentuje Lorraine Meah, jak cytujemy za BBC. Jest nauczycielką w szkole podstawowej od 35 lat, pracuje w Midlands. Jej zdaniem przez ten czas zachowanie uczniów uległo pogorszeniu. Mówi, że widziała dzieci w wieku przedszkolnym, które „plują i przeklinają”, a także pięciolatki które, wykazując się „niebezpiecznymi tendencjami” w swoim zachowaniu.

Od czasu pandemii problemy z przemocą w szkołach „znacznie wzrosły”

Patrick Roach, sekretarz generalny związku NASUWT (Krajowe Stowarzyszenie Nauczycieli Nauczycieli), twierdzi, że nauczyciele donoszą, że od czasu pandemii problem przemocy i molestowania w szkołach „znacznie wzrósł”. – Sytuację pogarszają cięcia w kosztach specjalistycznych usług behawioralnych i usług w zakresie zdrowia psychicznego dla dzieci, co zmusiło nauczycieli do dołożenia wszelkich starań, aby wypełnić luki i zaspokoić potrzeby uczniów, którzy naprawdę wymagają specjalistycznych doradców i terapeutów – dodaje.

Nie tylko sami brak odpowiedniej pomocy dla uczniów, a także ich niewłaściwe zachowanie jest problemem. Jeden na pięciu respondentów ankiety BBC stwierdził, że od września doświadczył przemocy w Internecie ze strony… rodzica lub opiekuna dziecka, którego uczy w szkole. Podobna liczba stwierdziła, że doświadczyła przemocy słownej. – To odbywać się twarzą w twarz, przez telefon, w mediach społecznościowych. Trzeba powiedzieć dość takim zachowaniom – mówi Debra de Muschamp, regionalna sekretarz związku zawodowego NAHT, która prowadzi trzy szkoły podstawowe w północno-wschodniej Anglii.

Teksty tygodnia

Mięso z Polski sprzedawano jako niemieckie. Ogromna skala nieprawidłowości

Od lutego do czerwca br. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kontrolę mięsa w sklepach na terenie całej Polski. Inspektorzy sprawdzili łącznie ponad 500 punktów sprzedaży. W sumie weryfikacji poddano przeszło 1800 partii mięsa. Wyniki są niepokojące.

Rośnie bezrobocie w UK. Bardziej niż się spodziewano

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy się pogarsza. Bezrobocie w UK wzrosło do 4,7 proc., a wzrost płac spowolnił. Bank Anglii znajdzie się pod presją w sprawie obniżki stóp procentowych.

Nowy zawód w UK? Skorzystaj z dofinansowanych studiów z Career Activator

Myślisz o zmianie pracy lub powrocie na rynek? Dowiedz się, jak zacząć studia w UK - nawet bez matury. Z Career Activator to prostsze, niż myślisz.

Aby było taniej, pacjenci muszą zacząć jeść w szpitalach posiłki roślinne

Wprowadzenie roślinnych posiłków do szpitalnych stołówek to nie tylko chwilowy trend, ale przede wszystkim przemyślana strategia zdrowotna i ekonomiczna. Przykłady z Portugalii i Nowego Jorku inspirujące Wielką Brytanię pokazują, że dieta oparta na roślinach może pozytywnie wpłynąć na kondycję pacjentów oraz finanse systemów opieki zdrowotnej.

Jak błędnie wybite monety mogą wesprzeć Twój budżet, czyli skarby w portfelu

Błędy mennicze bywają bezcenne. Nietypowe monety, powstające w wyniku...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie