piątek, 20 września, 2024

Zakaz używania telefonów komórkowych w klasach szkolnych

W szkołach państwowych w UK ma zostać wprowadzony zakaz używania telefonów komórkowych, jak podają brytyjskie media. Minister edukacji Gillian Keegan na konwencji Partii Konserwatywnej ma przedstawić nową politykę w tym zakresie.

Według informacji, do jakich dotarli dziennikarze „The Daily Mail”, minister Gillian Keegan w Manchesterze ma ujawnić, jak będzie wyglądała rządowa polityka wobec komórek w murach szkolnych. Źródła donoszą, iż uczniowie nie będą mogli korzystać ze smartfonów podczas lekcji lub przerw. Niemniej, trzeba zaznaczyć, iż takie regulacje w gruncie rzeczy nie będą niczym nowym. Jak się okazuje, urzędnicy oszacowali, że 95% szkół nałożyło ograniczenia w zakresie korzystania ze smartfonów (to dane za 2018 rok).

Według Keegan telefony stanowią wyzwanie „w zakresie odwracania uwagi, zakłócania porządku i znęcania się”. Brytyjski rząd swoimi działaniami chce wzmocnić pozycję nauczycieli w zakresie zakazu używania telefonów komórkowych w klasach. Dzięki wytycznym rządowym, szkoły będą mogły „zabronić uczniom korzystania z telefonów komórkowych przez cały dzień szkolny lub przez jego część”.

Rządowe wytyczne dotyczące używania telefonów komórkowych w szkołach

Jednak Geoff Barton, sekretarz generalny związku zawodowego Association of School and College Leaders, jest sceptyczny wobec oczekiwanej polityki Keegan.

„Ogłoszenie »zakazu korzystania z telefonów komórkowych« to polityka, która nie jest potrzebna w przypadku czegoś, co nie stanowi problemu. Została zaplanowana na konwencję Partii Konserwatywnej w ramach desperackiej próby zdobycia nagłówków gazet” – jak czytamy w jego oświadczeniu.

„Większość szkół już zakazuje używania telefonów komórkowych w ciągu dnia szkolnego lub posiada rygorystyczne zasady ograniczające korzystanie z telefonów komórkowych w określonych okolicznościach”.

Czy taki zakaz ma w ogóle sens?

UNESCO, agencja ONZ ds. edukacji, nauki i kultury, stwierdziła w opublikowanym w lipcu raporcie, że pozwalanie dzieciom na przynoszenie telefonów do szkoły ma swoje zalety i wady. Jednak ogólnie rzecz biorąc, telefony mogą „zakłócać naukę w klasach”, a ich zakaz może pomóc dzieciom w skupieniu się i chronić je przed cyberprzemocą.

Długi czas spędzany przed ekranem i ciągły strumień powiadomień mogą mieć negatywny wpływ na stabilność emocjonalną dziecka, jak czytamy w raporcie.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Jak oceniamy brytyjski system edukacji w porównaniu z polskim? [sonda]
Zmiany finansowe, które wchodzą we wrześniu
W Londynie zniszczono 25 proc. nowych kamer ULEZ. Sadiq Khan ugnie się pod presją londyńczyków?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?