Zamieszki w Londynie. Ponad 100 osób aresztowanych

W związku z zamieszkami w Londynie aresztowano ponad 100 osób. Agresywne protesty wybuchły też w Hartlepool i Manchesterze w związku z dezinformacją w Internecie dotyczącą oskarżonego o atak nożem w Southport nastolatka.

W Londynie aresztowano ponad 100 osób w związku z kolejnymi zamieszkami, które odbyły się w kilku brytyjskich miastach po ataku nożownika w Southport.

Zamieszki w Londynie, Hartlepool i Manchesterze

W środę wieczorem duża grupa agresywnych protestujących zebrała się na Murray Street w Hartlepool. Zaatakowali policję rzucając m.in. szklanymi butelkami. Z kolei w Manchesterze demonstranci pojawili się przed hotelem Holiday Inn przy Oldham Road koło godziny 18.00.

Około 40 osób, wśród których znajdowały się dzieci i mężczyźni w kominiarkach, zebrało się przed Oldham Road. Według gazety Manchester Evening News „wyglądało to na sprzeciw wobec osób ubiegających się o azyl i przebywających obecnie w hotelu”.

Z kolei w Londynie zorganizowano duży protest pod hasłem „Enough is Enough”. Nie obeszło się bez poważnych aktów agresji. W związku z czym aresztowano ponad 100 osób. Metropolitan Police podało: „Ponad 100 osób aresztowano za przestępstwa, w tym zakłócanie porządku z użyciem przemocy, napaść na pracownika pogotowia i złamanie warunków protestu. Niektórzy funkcjonariusze odnieśli lekkie obrażenia”.

Obrona Downing Street

Agresywni demonstranci zebrali się przed Downing Street, gdzie rzucali puszkami piwa i szklanymi butelkami w policję. Z kolei w pomnik Winstona Churchilla na Parliament Square rzucali flarami. Uczestnicy zamieszek skandowali przy tym: „Chcemy odzyskać nasz kraj” i „Och, Tommy Robinsonie”.

Natomiast policja w Hartlepool aresztowała osiem osób za naruszenie porządku publicznego i rozboje. W Manchesterze lokalny radny, John Flanagan w mediach społecznościowych zareagował na przemoc i nazwał uczestników zamieszek „bezmyślnymi idiotami”.

Do pierwszych zamieszek doszło we wtorek w Southport po czuwaniu w związku ze śmiercią trzech dziewczynek zamordowanych przez 17-letniego nożownika. W czasie demonstracji policjanci odnieśli poważne obrażenia, gdy rzucano w nich cegłami, kamieniami i butelkami.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Praca za granicą. Jak przenieść składki emerytalne do Polski?

Praca za granicą, w kilku krajach europejskich jest coraz częstszym zjawiskiem, zwłaszcza w UE, gdzie obowiązuje swobodny przepływ osób.

WAŻNE: Dyżur paszportowy w Leicester zaplanowany na 30 listopada 2024

Jak w oficjalnym komunikacie podaje serwis polskiej Ambasady w Londynie w dniu 30 listopada (jest to sobota) odbędzie się dyżur paszportowy w angielskim mieście Leicester (hrabstwo Leicestershire).

Rząd UK miał zaproponować „transfer” polskich więźniów do ich ojczyzny

Rząd w Londynie miał rozpocząć rozmowy dotyczące „transferu” więźniów z Wielkiej Brytanii do Polski. Pochodzący z Polski osadzeni na mocy nowych porozumień mieliby zostać odesłani do swojej ojczyzny.

Ojciec wziął „pełną odpowiedzialność” za śmierć 10-letniej Sary Sh.

Ojciec 10-letniej Sary Sh. w obliczu brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości powiedział, że bierze „pełną odpowiedzialność” za jej śmierć. Przed sądem Old Bailey Urfan Sh. przyznał się do brutalnego pobicia dziewczynki.

Czy trzeba płacić abonament TV, aby oglądać Netflixa?

W związku z coraz większą popularnością platform streamingowych, coraz mniej osób ogląda tradycyjną telewizję.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie