Bieganie po parku płatne w Bristolu?

Władze lokalne w Bristolu mają szanse stać się pierwszymi na świecie, które nakażą uiszczania opłat za korzystanie z parków podczas parkrun, czyli cyklicznych imprez dla miłośników biegania.

W Little Stoke Park regularnie organizowane są biegi, podczas których amatorzy mają szansę sprawdzić swój czas na dwóch dystansach. Bierze w nich udział nawet 300 uczestników, zarówno dorosłych i młodzieży. Nie ma żadnych ograniczeń, każdy ma możliwość startu. Podobne odbywają się w 12 państwach na świecie, w tym również w Polsce. Główna zasadą biegów jest ich ukierunkowanie na społeczność lokalną, bezpłatny udział i dostęp dla każdego.

Lokalnej Stoke Gifford Parish Council nie podoba się takie rozwiązanie. Jej przedstawiciele uważają, że wymaganie od mieszkańców nieuczestniczących w biegach utrzymywania parku, w tym przede wszystkim ścieżek jest niesprawiedliwe.Organizatorzy Parkrun w okolicach Bristolu ostrzegają, że jeśli rada nałoży konieczność płacenia za korzystanie z parku impreza przyciągająca każdego roku kilka tysięcy biegaczy nie będzie się tam już więcej odbywać. Dążenia rady miłośnicy parkrun odbierają, jako przykład krótkowzroczności i dbania o własny interes, a nie o zdrowie mieszkańców i budowaną przez nich wokół biegów wspólnotę. Rada nie chce zakazywać korzystania z parku również do biegania i ćwiczeń, ale uważa, że organizacja odpowiedzialna za parkrun, która posiada sponsorów i opłacane ciało zarządzające nie powinna wymagać od mieszkańców opłacania używanych przez nich ścieżek w parku.

Teksty tygodnia

Morderstwa, dźgnięcia nożem, przestępczość w Londynie – a według danych w UK jest “bezpieczniej”

Powyższa lista to tylko wyimek tego, co w ciągu doby dzieje się w UK. Poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców wysp jest niezwykle niskie. Przestępczość w Londynie jest widoczna każdego dnia

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie