Chaos na londyńskim lotnisku. Podróżni stoją w gigantycznych kolejkach

Na lotnisku Heathrow podróżni stoją w gigantycznych kolejkach. Powodem jest strajk pracowników Straży Granicznej.

Podróżni na lotnisku Heathrow borykają się dzisiaj z dużymi opóźnieniami. Do kontroli paszportowej ustawiają się gigantyczne kolejki.

- Advertisement -

Kolejki na londyńskim lotnisku

Powodem chaosu na londyńskim lotnisku jest strajk pracowników Straży Granicznej. Podróżni po przybyciu na lotnisko stoją w gigantycznych kolejkach do kontroli paszportowej. Trzydniowa akcja protestacyjna rozpoczęła się w piątek i potrwa do poniedziałku.

Podróżni, którzy mają zaplanowaną podróż w ten weekend, powinni liczyć się z dużymi opóźnieniami na Heathrow. Akcja strajkowa objęła terminale 2, 3, 4 i 5, jednak największe kolejki są na Terminale 5, globalnym węźle komunikacyjnym British Airways i linii Iberia.

Strajk pracowników Straży Granicznej

Powodem strajku pracowników Straży Granicznej na najbardziej ruchliwym lotnisku w Wielkiej Brytanii jest niezadowolenie dotyczące warunków pracy. Pracownicy terminali nr 2, 3, 4, 5 protestują przeciwko planom wprowadzenia przez administrację lotniska nowego grafiku, który zmusiłby aż 250 funkcjonariuszy do rezygnacji z pracy przy kontroli paszportowej.

Powstała także petycja w obronie pracowników. Sekretarz generalna Związku Usług Publicznych i Handlowych (PCS), Fran Heathcote powiedziała:

– Apelujemy do wszystkich związkowców i społeczeństwa o poparcie tej petycji i nakazanie kierownictwu Straży Granicznej, aby zlikwidowało ten niepożądany i niewykonalny grafik. PCS wielokrotnie wzywało do większej elastyczności w nowym składzie, ale kierownictwo nie chciało go słuchać. Dopóki tego nie zrobi i nie przedstawi propozycji ulepszenia składu, spór będzie kontynuowany.

W sprawie strajku wypowiedział się także rzecznik Home Office:

– Siły Graniczne dały funkcjonariuszom możliwość przejścia do nowego składu, wzięcia udziału w programie dobrowolnego odejścia lub przeniesienia do innych części organizacji. Zdecydowana większość funkcjonariuszy dokonała już wyboru, a my wspieramy bardzo niewielką liczbę osób w znalezieniu alternatywnych stanowisk w organizacji.

Teksty tygodnia

Narkotyki w jajkach Kinder. Tak działają gangi w UK

Przemytnicy narkotyków miewają wyjątkowe sposoby na ukrycie nielegalnych substancji. I choć czasami pomysły mogą rozbawić, nie można zapominać, że gra toczy się o ludzkie zdrowie i życie.

Zabezpiecz swoją przyszłość w UK – zdobądź nowy zawód dzięki studiom z dofinansowaniem. Z Career Activator ten proces będzie prostszy, niż myślisz

Myślisz o zmianie pracy lub powrocie na rynek? Dowiedz się, jak zacząć studia w UK - nawet bez matury. Z Career Activator to prostsze, niż myślisz.

Ile osób w Wielkiej Brytanii nie płaci podatku lokalnego i co za to grozi?

Ile osób w UK nie płaci podatku lokalnego i jakie są tego przyczyny? Co grozi za dług oraz jak wyglądają średnie stawki?

To już trzecia fala upałów tego lata. Temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza

Już po raz trzeci tego lata mamy do czynienia z falą upałów. Na sobotę meteorolodzy zapowiadają aż 34 stopnie. Ulga ma przyjść dopiero w przyszłym tygodniu w postaci burz.

Pasożyty i gronkowce. Jak bezpieczne są publiczne baseny?

Baseny istnieją w UK i USA od 19-tego wieku. Od tamtej pory istnieją problemy z utrzymaniem ich w odpowiednim stanie. Nawet teraz, kilkaset lat później, wciąż jest to wyzwanie. Zarówno publiczne baseny, jak i te prywatne mogą być wylęgarnią dla bakterii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie