Dyżury paszportowe w Konsulacie Generalnym RP w Belfaście

W Konsulacie Generalnym RP w Belfaście odbędą się sobotnie dyżury paszportowe. Odbędą się one w dwóch terminach – 22 i 29 marca 2025, jak czytamy na oficjalnych stronach.

Polska Ambasada w Londynie ogłosiła zapisy na dodatkowe dyżury paszportowe. Będą one miały miejsce w dwóch terminach – w sobotę 22 marca oraz w sobotę 29 marca bieżącego roku. Odbędą się pod następującym adresem:

Konsulat Generalny RP w Belfaście
67 Malone Road
BT9 6SB Belfast
Irlandia Północna

Termin wizyty na dyżur 22.03 można umawiać od dnia 12 marca od godziny 10:00. Natomiast terminy wizyt na dyżur 29.03 można rezerwować od dnia 19 marca, od godziny 10:00.

Po więcej szczegółów w tej sprawie odsyłamy na oficjalną stronę.

Podwójny dyżur paszportowy w Konsulacie Generalnym RP w Belfaście

Przypominamy, iż na spotkania w ramach dyżuru paszportowego obowiązuje rejestracja online. Jest ona możliwa za pośrednictwem systemu e-Konsulat. Ponadto liczba osób, które mogą zostać przyjęte w tych terminach, jest ograniczona. Dlatego lepiej nie zwlekać z rezerwacją wizyty.

https://secure.e-konsulat.gov.pl/placowki/217/sprawy-paszportowe/wizyty/formularz

WAŻNE! W ramach dyżuru w Konsulacie Generalnym RP w Belfaście możliwe będzie jedynie złożenie wniosku paszportowego. Nie będzie możliwości realizowania innych czynności prawnych. Oprócz tego nie będzie również możliwości odbioru paszportu.

Dodajmy, iż Konsulat Generalny RP w Belfaście zastrzega sobie prawo do odwołania dyżuru z przyczyn spowodowanych siłą wyższą.

Odbędą się one w dwóch terminach - 22 i 29 marca 2025, jak czytamy na oficjalnych stronach.
Dyżury paszportowe w Konsulacie Generalnym RP w Belfaście (fot: Pixabay)

Przygotowanie do wizyty paszportowej

Jak dodatkowo uczulają przedstawiciele polskich służb konsularnych, warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi wymaganych dokumentów przy składaniu wniosku o paszport.

Na wizytę paszportową należy przynieść:

  • kolorową fotografię paszportową,
  • dotychczasowy paszport i/lub polski dowód osobisty,
  • w przypadku wyboru odbioru nowego paszportu pocztą – opłaconą do 100 g kopertę zwrotną SPECIAL DELIVERY z prawidłowymi danymi adresata (imię, nazwisko, pełny adres w Wielkiej Brytanii),
  • wypełniony wniosek o wysłanie paszportu pocztą.

Paszport dla dziecka

Jeśli aplikujesz o paszport dla dziecka, koniecznie zapoznaj się z informacjami dot. wyrażania zgody przez rodziców/opiekunów prawnych.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku o pierwszy paszport dla dziecka muszą przedstawić polski akt urodzenia dziecka. Musi on być wydany przez dowolny urząd stanu cywilnego w Polsce. Jak zaznaczają władze konsularne, nie ma możliwości złożenia wniosku na podstawie zagranicznych aktów stanu cywilnego.

WAŻNE! Informacje dotyczące transkrypcji aktu urodzenia można znaleźć na oficjalnych stronach.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Natomiast wysokość opłat paszportowych można sprawdzić na stronie z opłatami konsularnymi. Ostatnio ich stawki poszły w górę. Jeśli wyrabiasz pierwszy paszport dla osoby urodzonej poza Polską, pamiętaj, że musisz mieć odpis polskiego aktu urodzenia i ew. polskiego aktu małżeństwa (transkrypcja ASC).

Teksty tygodnia

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Egg Hunt wśród śmieci? W Birmingham góry odpadów nadal rosną

Czy w Birmingham coroczne Egg Hunt odbędzie się między workami ze śmieciami? Czy świąteczny spacer będzie podróżą w labiryncie worków z resztkami i ucieczką przed szczurami wielkimi jak koty?

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie