Miejsca w UK gdzie ryzyko okradzenia przez kieszonkowców jest największe

Gdzie konkretnie dochodzi do największej ilości przestępstw tego typu? Gdzie prawdopodobieństwo padnięcia ofiarą kieszonkowca jest największe?

Niestety, kradzieże kieszonkowe w Anglii i Walii, a przede wszystkim w brytyjskiej stolicy to prawdziwa plaga. Wciąż, bo sytuacja w tej kwestii nie zmienia się od nie lat, ale dekad. W odwiedzanym przez setki tysięcy turystów Londynie łatwo się stać ofiarą kieszonkowców. Nie może dziwić zatem fakt, ze to właśnie w tym mieście notuje się najwięcej przypadków kradzieży kieszonkowych w skali całej Wielkiej Brytanii.

Co więcej, najczęściej do przestępstw tego typu dochodzi w gminach położonych w samym centrum Londynu, także tych, w których znajdują się znane na całym świecie atrakcje turystyczne.

Kradzieże kieszonkowe w Londynie

Jak wynika z danych przedstawionych przez firmę Get Licensed, w Westminsterze odnotowano aż 28 155 przypadków kradzieży kieszonkowych. W gminie tej mieszka nieco ponad 211 tysięcy osób, co daje 133,2 kradzieży na 1000 osób. Warto również odnotować, że 2021 roku wzrost tego typu przestępstw wyniósł oszałamiające 700 proc.!

Na kolejnych miejscach zestawienia znajdziemy Camden i Southwark. W tej pierwszej gminie w rzeczonym okresie odnotowano 6848 zgłoszonych przypadków, a w drugiej – 5935. Na drugim biegunie natomiast North Kesteven w Lincolnshire. Może trudno w to uwierzyć, ale odnotowano tam jedynie cztery przypadki kradzieży kieszonkowej, co przekłada się na zaledwie 3,34 zgłoszenia, ale nie na 1000, ale na 100 000 osób.

Oto pełne zestawienie top 10:

1. Westminster – 133,2 kradzieży na 1000 osób
2. Camden – 31,41/1000
3. Southwark – 19,03/1000
4. Kensington and Chelsea – 18,86/1000
5. Hackney – 14,67/1000
6. Islington – 12,80/1000
7. Lambeth – 10,86/1000
8. Newham – 10,64/1000
9. Tower Hamlets -9,22/1000
10. Haringey – 9,04/1000

Jak uniknąć kradzieży kieszonkowca?

Zdaniem ekspertów, aby nie paść ofiarą kieszonkowych złodziei, warto trzymać się tych kilku zasad:

  • w miarę możliwości, unikaj tłumów;
  • nie wkładaj wszystkich pieniędzy w jedno miejsce;
  • nie trzymaj portfela, telefonu w tylnej kieszeni spodni, kieszeni kurtki;
  • jeśli jesteś w kawiarni lub miejscu tego typu – miej torebkę zawsze na widoku – nie stawiaj jej na podłodze lub nie wieszaj na oparciu krzesła;
  • jeśli korzystasz z bankomatu, schowaj od razu wypłacone z urządzenia pieniądze.

Polski gang kieszonkowców okradł 29 kobiet

Niestety, zdarza się również, że polscy imigranci mieszkający w UK również parają się działalnością tego typu. Na naszych łamach pisaliśmy o gangu polskich kieszonkowców z Immingham. Dwóch Polaków jedna Polka wyspecjalizowali się w napadach na starsze kobiety. Złodzieje zostali skazani na – łącznie – 10 lat więzienia.

Okradli w sumie 29 starszych kobiet. Swoją działalność prowadzili między wrześniem 2017 a kwietniem 2018 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy w osobnym artykule pod tym linkiem: Polski gang kieszonkowców napadł na 70-letnią Brytyjkę w Immingham. Kobieta boi się teraz wyjść sama z domu

Teksty tygodnia

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Kontrowersyjna parada w Derry. Koktajle Mołotowa i aresztowania

W Poniedziałek Wielkanocny w Derry odbyła się kontrowersyjna parada zorganizowana przez ugrupowanie Saoradh. Jest ono politycznie powiązane z Nową IRA

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

48% ankietowanych odejdzie z pracy, jeśli stracą home office

Pracodawcy na Wyspach „ryzykują utratę najlepszych talentów”, jeśli całkowicie...

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie