Globalna firma będzie monitorować zachowania pracowników

Znana i działająca globalnie firma doradcza PwC zacznie od przyszłego roku monitorować, gdzie przebywają jej pracownicy. Celem takiego monitoringu ma być upewnienie się, że pracownicy przez co najmniej trzy dni w tygodniu pracują ze stacjonarnego biura albo są w czasie pracy u klienta.

Monitoring pracowników – o co w tym chodzi?

Firma doradcza PwC nie chce zostawiać pracownikom zbyt dużej swobody w zakresie pracy z domu i chce wprowadzić wymóg, by ci pracowali stacjonarnie przez przynajmniej 60 proc. czasu. Wiadomo już, że 26 000 pracowników pracujących dla globalnej firmy w Wielkiej Brytanii otrzymało już informację o tym, że od przyszłego roku, poza comiesięcznymi raportami dotyczącymi ich godzin pracy, zaczną oni także otrzymywać comiesięczne raporty dotyczące lokalizacji, z których pracują. Raporty te trafią też do działu HR, gdzie pracownicy mają opiekunów doradzających im w rozwoju kariery w PwC.

Swój najnowszy ruch odnośnie pracy stacjonarnej lub pracy z klientem PwC tłumaczy potrzebą odejścia od „balansu pracy hybrydowej” na rzecz „pracy bardziej na miejscu”.

Praca twarzą w twarz jest niezbędna

Laura Hinton, wspólnik zarządzający w PwC zwraca uwagę na to, jak istotna jest praca na miejscu, obejmująca bezpośredni kontakt z ludźmi. – Praca twarzą w twarz jest niezwykle ważna dla firmy opartej na ludziach, takiej jak nasza. A nowa polityka przechyla równowagę naszego tygodnia pracy na przebywanie z klientami i współpracownikami. Jednocześnie nadal oferujemy elastyczność dzięki pracy hybrydowej – tłumaczy Hinton.

Z kolei rzecznik PwC poinformował, że pracownicy, którzy nie będą się trzymali nowej polityki odnośnie spędzania w pracy stacjonarnej przynajmniej trzech dni w tygodniu, będą musieli wytłumaczyć, jakie są tego przyczyny. Takim pracownikom może też grozić postępowanie dyscyplinarne, ale nie od razu, a sprawy tego typu będą rozpoznawane indywidualnie i bez zbędnego rozgłosu.

Najnowsze dane opublikowane przez think tank the Centre for Cities pokazują, że obecnie londyńczycy przepracowują stacjonarnie 2,7 dni w ciągu tygodnia. To znacznie mniej niż pracownicy biurowi w Paryżu, Singapurze czy Nowym Jorku.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Kamery z systemem rozpoznawania twarzy w Croydon

Działacze na rzecz ochrony prywatności biją na alarm. Ich zdaniem życie w UK „powoli staje się dystopijnym koszmarem”.

Płaca minimalna w UK – stawki National Living Wage i National Minimum Wage w 2025

Na jaki wzrost wynagrodzenia mogą liczyć pracownicy, którzy zarabiają „najniższą krajową” na Wyspach?

Ceny czekoladowych jajek odstraszają

W tym roku Egg Hunt będzie droższe niż kiedykolwiek. Z wielu miejsc płyną informacje od zaniepokojonych konsumentów. Ceny czekoladowych jajek odstraszają. Jak drogie będą Święta Wielkanocne w tym roku?

UE apeluje, aby zrobić zapasy na wypadek katastrofy

Komisja Europejska radzi obywatelom UE, aby zrobili zapasy na wypadek katastrofy. Powinny wystarczyć na 72 godziny.

Deportacja przestępców zagranicznych jest teraz szybsza

Deportacja przestępców z Wielkiej Brytanii przeprowadzana jest coraz szybciej. A laburzyści chcą jeszcze usprawnić ten proces.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie