Globalna firma będzie monitorować zachowania pracowników

Znana i działająca globalnie firma doradcza PwC zacznie od przyszłego roku monitorować, gdzie przebywają jej pracownicy. Celem takiego monitoringu ma być upewnienie się, że pracownicy przez co najmniej trzy dni w tygodniu pracują ze stacjonarnego biura albo są w czasie pracy u klienta.

Monitoring pracowników – o co w tym chodzi?

Firma doradcza PwC nie chce zostawiać pracownikom zbyt dużej swobody w zakresie pracy z domu i chce wprowadzić wymóg, by ci pracowali stacjonarnie przez przynajmniej 60 proc. czasu. Wiadomo już, że 26 000 pracowników pracujących dla globalnej firmy w Wielkiej Brytanii otrzymało już informację o tym, że od przyszłego roku, poza comiesięcznymi raportami dotyczącymi ich godzin pracy, zaczną oni także otrzymywać comiesięczne raporty dotyczące lokalizacji, z których pracują. Raporty te trafią też do działu HR, gdzie pracownicy mają opiekunów doradzających im w rozwoju kariery w PwC.

Swój najnowszy ruch odnośnie pracy stacjonarnej lub pracy z klientem PwC tłumaczy potrzebą odejścia od „balansu pracy hybrydowej” na rzecz „pracy bardziej na miejscu”.

Praca twarzą w twarz jest niezbędna

Laura Hinton, wspólnik zarządzający w PwC zwraca uwagę na to, jak istotna jest praca na miejscu, obejmująca bezpośredni kontakt z ludźmi. – Praca twarzą w twarz jest niezwykle ważna dla firmy opartej na ludziach, takiej jak nasza. A nowa polityka przechyla równowagę naszego tygodnia pracy na przebywanie z klientami i współpracownikami. Jednocześnie nadal oferujemy elastyczność dzięki pracy hybrydowej – tłumaczy Hinton.

Z kolei rzecznik PwC poinformował, że pracownicy, którzy nie będą się trzymali nowej polityki odnośnie spędzania w pracy stacjonarnej przynajmniej trzech dni w tygodniu, będą musieli wytłumaczyć, jakie są tego przyczyny. Takim pracownikom może też grozić postępowanie dyscyplinarne, ale nie od razu, a sprawy tego typu będą rozpoznawane indywidualnie i bez zbędnego rozgłosu.

Najnowsze dane opublikowane przez think tank the Centre for Cities pokazują, że obecnie londyńczycy przepracowują stacjonarnie 2,7 dni w ciągu tygodnia. To znacznie mniej niż pracownicy biurowi w Paryżu, Singapurze czy Nowym Jorku.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Czy zapanują ciemności? Blackout w UK

W czasie śnieżycy, mrozów czy okresów pochmurnych wzrasta zapotrzebowanie na prąd. Odnawialne źródła energii nie działają. Czy UK grozi blackout?

Polacy zakochali się w perfumach inspirowanych – wysoka jakość w przystępnej cenie

Perfumy inspirowane łączą luksus z oszczędnością. Poznaj Blossom Perfumery, markę oferującą trwałe i intensywne zapachy w przystępnych cenach.

Drożyzna w UK w 2025 – wyższe ceny efektem podwyżek podatków i płac?

Ponad połowa firm w UK planuje podnieść ceny w...

O ile wzrosną rachunki gospodarstw domowych w UK w 2025?

Sprawdzamy, o ile wzrosną rachunki gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii w roku 2025?

Wielka Brytania powinna ponownie dołączyć do unii celnej UE

Lider Liberalnych Demokratów, Ed Davey powiedział, że Wielka Brytania powinna ponownie wynegocjować nową umowę o unii celnej z UE.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie