Holandia na czwartym miejscu pod względem zadowolenia pracowników

Jak wynika z najnowszych badań – Holandia jest czwartym krajem na świecie, którego mieszkańcy są zadowoleni ze swojej pracy.

Okazuje się, że 71 proc. pracowników w Holandii jest zadowolonych ze swojego życia zawodowego. Raport opublikowała firma Gallup, która skupia się na dobrostanie psychicznym i satysfakcji pracowników na całym świecie.

Kondycja psychiczna obecnych pracowników

Wśród pracowników na całym świecie pogarsza się stan zdrowia psychicznego, a nieszczęśliwe życie zawodowe odgrywa ogromną rolę w codziennym funkcjonowaniu.

We wspomnianym raporcie oceniono zdrowie psychiczne pracowników, politykę gospodarczą i pracowniczą, styl zarządzania oraz wyniki dotyczące organizacji. Celem było ustalenie, w których krajach pracownicy cieszą się najlepszym samopoczuciem psychicznym, a w których borykają się z problemami.

Niestety ogólne statystyki nie są optymistyczne. Okazuje się, że co piąty pracownik na całym świecie czuje się samotny. Odsetek ten jest wyższy w przypadku pracowników poniżej 35. roku życia. Jednak samotność najbardziej jest odczuwalna przez pracowników zdalnych.

W 2023 roku poziom dobrego samopoczucia młodszych pracowników spadł z 35 proc. do 34 proc. Ponadto z raportu wynika także, że młodsi ludzie są częściej bardziej niezadowoleni z pracy niż starsi.

Mieszkańcy Holandii zadowoleni ze swojej pracy

W najnowszym badaniu Holandia zajęła czwarte miejsce wśród krajów, których mieszkańcy są zadowoleni ze swojej pracy. Na pierwszym miejscu w rankingu uplasowała się Finlandia, na drugim Dania, a na trzecim Islandia.

Na miejscu piątym, za Holandią, uplasowała się Szwecja, a na szóstym Norwegia. Na miejscu siódmym Belgia, a na ósmym Litwa. Natomiast na miejscu dziewiątym Słowacja, a na dziesiątym Czechy.

Według najnowszych danych Holandia jest też krajem, w którym odnotowano jeden z najniższych poziomów codziennego stresu. Z kolei Malta, Grecja i Cypr to trzy kraje, w których poziom stresu u pracowników jest najwyższy.

Przeczytaj także

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Mniej pieniędzy na ochronę zdrowia, więcej na politykę azylową

Oszczędności zostaną uzyskane w cięciach w zasiłkach dla bezrobotnych i opiece zdrowotnej. Z kolei o 900 mln euro zostanie zwiększone finansowanie pomocy dla osób szukających azylu w Holandii.

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Rekompensata za zbyt wysokie rachunki za energię

Osoby, które posiadają umowy energetyczne o zmiennej stawce, mogą mieć prawo do rekompensaty za zbyt wysokie rachunki za energię.

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Holandii

Wydarzenia kryminalne

Transport