Holandia zajęła drugie miejsce na świecie pod względem jakości życia

Zgodnie z rankingiem Numbeo dotyczącym oceny krajów pod kątem jakości życia, Holandia zajęła wysokie, drugie miejsce na świecie. Ocenie poddano 84 kraje ze względu na różne kryteria.

Według wskaźnika jakości życia Numbeo na rok 2024 Holandia uplasowała się na drugim miejscu w rankingu. Pierwsze miejsce zajął mały europejski kraj, Luksemburg. W rankingu porównano 84 kraje pod względem różnych wskaźników, aby wyłonić te, które mogą się pochwalić najwyższą jakością życia.

Holandia wysoko w rankingu

84 kraje porównano pod kątem takich kryteriów jak siła nabywcza, opieka zdrowotna, stosunek ceny nieruchomości do wynagrodzenia, zanieczyszczenie i bezpieczeństwo.

Wśród krajów z najwyższymi wynikami znalazły się wspomniany Luksemburg, na miejscu, pierwszym, Holandia na drugim, Islandia na trzecim, Dania i Finlandia – odpowiednio na czwartym i piątym.

Co ciekawe – na szóstym miejscu uplasował się Oman (w Azji), zaraz za nim na siódmym miejscu Szwajcaria, później Norwegia, Austria i na dziesiątym Estonia.

Kraje, które zajęły najniższe pozycje w rankingu to: Nigeria, Bangladesz, Sri Lanka, Wenezuela i Iran. Z kolei wśród największych gospodarek świata na jedenastym miejscu w rankingu uplasowała się Japonia, za nią Niemcy, Hiszpania, Szwecja i Stany Zjednoczone.

Za USA, miejsce 16 zajęła Słowenia, następnie za nią Nowa Zelandia, Katar. Na miejscu 19 Uplasowała się Litwa, na 20 Portugalia, następnie Grecja, Australia. Miejsce 23 zajęły Czechy, 24 Emiraty Arabskie, 25 Singapur. Na nim na miejscu 26 Wielka Brytania, a za nią Belgia i Arabia Saudyjska.

Polska uplasowała się na miejscu 42, zaraz za Urugwajem i Włochami.

10 miast, w których najlepiej się żyje

Warto wspomnieć, że w rankingu 10 miast, w których jakość życia jest najlepsza, najwyżej uplasowała się Haga (w Holandii), na drugim miejscu Eindhoven (w Holandii), na trzecim Luksemburg, na czwartym Rotterdam (w Holandii). Z kolei na piątym miejscu znalazły się Helsinki (w Finlandii), na szóstym Wiedeń (w Austrii), na ósmym Kopenhaga (w Danii). A na dziewiątym Monachium (w Niemczech) i dziesiątym Amsterdam (w Holandii).

Przeczytaj także

Policjanci celem ataków w Holandii

Liczba ataków na policjantów w 2024 wyniosła nieco ponad 12500 incydentów. Część z nich miała poważny charakter. Czy i dlaczego policjanci są celem ataków w Holandii? Czy to dużo?

Atak na Donalda Tuska i premiera Holandii

W czasie uroczystości w Wageningen w Holandii, miał miejsce atak na Donalda Tuska i na Dicka Schoofa za pomocą racy.

Mieszkania zamiast drogich apartamentów

Holandia mówi “stop” mieszkaniom tylko dla najbogatszych. Pierwszym krokiem jest zmiana planów zabudowy, w ramach której powstaną dostępne cenowo mieszkania zamiast drogich apartamentów. 

Na co musisz zwrócić uwagę podpisując umowę o pracę w Holandii?

Na jakie istotne kwestie powinniśmy zwrócić uwagę podpisując umowę o pracę w Holandii? Jakie są rodzaje umów?

Kokaina zalewa Europę. Rośnie przemyt narkotyków w Niemczech, Belgii, Polsce czy Holandii

W Niemczech, Holandii, Polsce czy Wielkiej Brytanii liczba zatrzymań przemytu narkotyków gwałtownie wzrasta. Kokaina zalewa Europę i nie wiemy, jak się przed tym chronić.

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Holandii

Wydarzenia kryminalne

Transport