Lotnisko w Radomiu reaktywowane. Dokąd polecimy i kiedy?

Fot. Unsplash

Ponowne otwarcie polskiego lotniska w Radomiu stało się faktem. Znane są już pierwsze trasy, z których będzie można korzystać od przyszłego roku. Czy port w Radomiu stanie się dobrą alternatywą dla warszawskiego lotniska Chopina?

- Advertisement -

W sezonie wiosna-lato 2023 lotnisko w Radomiu uruchomi pierwsze trasy. Jak na razie podpisano umowę z jednym przewoźnikiem, jednak prawdopodobnie niebawem pojawi się tu więcej linii lotniczych – a wraz z nimi kolejne kierunki podróży.

Lotnisko w Radomiu ogłosiło pierwsze trasy

Pierwszym przewoźnikiem, który już z pewnością będzie latał z lotniska w Radomiu od przyszłego roku, są Polskie Linie Lotnicze LOT. W przyszłoroczne wakacje polski przewoźnik poleci z Radomia do Paryża, Rzymu i Kopenhagi. Z wstępnych informacji wynika, że loty będą odbywać się na tych trasa trzy razy w tygodniu w sezonie wiosna-lato.

Rzeczniczka Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Anna Dermont, w komunikacie na temat reaktywacji lotniska w Radomiu przekazała:

„Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje dziś pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT. Kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych jak i turystycznych. Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali”.

Z kolei rzecznik prasowy PLL LOT, Krzysztof Moczulski, w wypowiedzi cytowanej przez portal Tanie Loty, zasugerował, że lotnisko w Radomiu – a właściwie Port Lotniczy Warszawa-Radom – będzie mogło stać się dobrą alternatywą i uzupełnieniem dla warszawskiego lotniska Chopina:

„LOT w ostatnich latach konsekwentnie poszerzał swoją siatkę połączeń otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków. Dzięki przeprowadzonym analizom popytowym, z Radomia uruchomimy trzy kierunki – wrócimy do Rzymu, oraz polecimy do Paryża i Kopenhagi. Jestem przekonany, że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza”.

Teksty tygodnia

Prawo aborcyjne w Wielkiej Brytanii: przełomowa decyzja rządu

Brytyjscy parlamentarzyści opowiedzieli się za dekryminalizacją aborcji, co stanowi znaczący postęp w zakresie praw reprodukcyjnych. Poprawka do ustawy o przestępczości i policji ma na celu zmianę prawa aborcyjnego, tak aby zakończyć karanie kobiet za przerwanie ciąży.

Taksówki bez kierowcy już w 2026 roku wyjadą na ulice

Firmy będą mogły testować w UK komercyjne usługi transportowe bez człowieka w fotelu kierowcy. Już w przyszłym roku autonomiczne taksówki oraz tego typu pojazdy pełniące funkcję autobusów będą mogły legalnie poruszać się po drogach w Anglii.

Pełzający kryzys w Wielkiej Brytanii? Dane PKB za kwiecień

Najnowsze dane z gospodarki Wielkiej Brytanii znów niepokoją. Obok wzrostu bezrobocia widoczny jest również spadek PKB.

EasyJet rozszerza ofertę. Nowe loty do jedenastu najpopularniejszych europejskich miast.

EasyJet ogłosił nową siatkę połączeń z Newcastle. Sprzedaż biletów ruszyła 10 czerwca, a loty można rezerwować już na lato 2026 roku. Linie zachęcają pasażerów do wcześniejszego zakupu.

Internet pod brytyjskim nadzorem. Czy wolność słowa właśnie się kończy?

Rząd Wielkiej Brytanii podjął zdecydowane działania mające na celu radykalne uregulowanie treści publikowanych w internecie. Na mocy nowej Ustawy o Bezpieczeństwie w Sieci (Online Safety Act) brytyjski regulator rynku komunikacyjnego – Ofcom – uzyskał szerokie uprawnienia do kontrolowania platform internetowych i to nawet tych, które nie są fizycznie obecne w Zjednoczonym Królestwie. 

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie