Nowa polityka bagażowa Wizzaira – bagaż podręczny na pokładzie TYLKO za dopłatą!

Jeden z najpopularniejszych tanich przewoźników lotniczych wprowadził zmiany dotyczące swojej polityki bagażowej. Co konkretnie się zmieniło i ile więcej zapłacimy?

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w schowkach na pokładzie samolotu władze Wizzaira postanowiły zmienić zasady dotyczące przewozu bagażu podręcznego. Do tej pory mogliśmy wziąć ze sobą większą walizkę lub plecak o maksymalnych wymiarach 55x40x23 cm oraz mniejszą sztukę bagażu mieszczącego się w wymiarach 40x30x18 cm. Teraz, będziemy mogli mieć przy sobie tylko tę drugą, mniejszą sztukę bagażu.

- Advertisement -

Będzie kolejna zmiana w polityce bagażowej Ryanaira? Szef tanich linii nie jest zadowolony z obecnych rozwiązań

Rzecz jasna, Wizzair zostawił możliwość uiszczenia dodatkowej opłaty, dzięki której będzie można podróżować na "starych zasadach". Wykupieniu usługi Wizz Priority na lotnisku kosztuje 25 funtów, a wcześniej, przez telecentrum Wizz Air lub online od 4 do 10 funtów. Dodajmy, że oprócz możliwości przewozu bagażu podręcznego dzięki niej zyskujemy także "priority boarding", a więc pierwszeństwo przy wejściu na pokład.

Bagaż pasażerów, którzy nie zdecydują się uiszczenie dodatkowej opłaty zostanie umieszczony w luku bagażowym. Po wylądowaniu na lotnisku docelowym będzie można go odebrać przy taśmie bagażowej.

 

 

Pasażerowie buntują się przeciwko nowej polityce bagażowej Ryanaira

Przypomnijmy, że z początkiem roku podobne zmiany w polityce bagażowej wprowadził inny tani przewoźnik, a mianowicie Ryanair. Irlandzkie linie lotnicze gwarantują swoim klientom możliwość podróżowania z dwoma sztukami bagażu, z których jedną można zabrać na pokład bezpłatnie. W przypadku wykupienia opcji "priority boarding" (w ramach usług Plus, Flexi Plus, Family Plus) obie walizki lub plecami można wziąć ze sobą

Teksty tygodnia

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Lotnisko zamknięte od dekady wkrótce zacznie działać. Renowacja pochłonie gigantyczną kwotę

Lotnisko Manston w hrabstwie Kent, zamknięte przez ostatnie 10 lat, ma zostać ponownie otwarte już w 2028 roku. Pierwotnie będzie działało jako hub przeładunkowy cargo. W przyszłości przewidywane jest uruchomienie stamtąd regularnych lotów pasażerskich.

Jak pachnie w Birmingham? Pół roku strajku śmieciarzy

Pół roku strajku śmieciarzy w Birmingham boleśnie obnaża problemy, jakie są codziennością w Wielkiej Brytanii i, na co dzień, sprytnie ukrywają się pod płaszczykiem zgrabnej narracji.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie