Opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń przez awarię IT

W związku z awarią IT milionom osób grożą opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń. Okazuje się, że naprawa wszystkich problemów informatycznych wynikających z awarii może zająć tygodnie.  

Chaos wywołany przez największą w historii katastrofę informatyczną na świecie jeszcze się nie skończył. Opóźnienia na lotniskach, w portach, czy problemy z umówieniem się na wizytę do lekarza utrzymują się nadal.

Opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń

Okazuje się, że w efekcie awarii IT milionom osób grożą opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń. Na problemy skarżą się zarówno przedsiębiorstwa jak i pracownicy.

Organ reprezentujący specjalistów ds. płac ostrzegł, że miliony pracowników w Wielkiej Brytanii może nie otrzymać wynagrodzenia na czas. Według Global Payroll Association brytyjskie firmy mogą ponieść „poważne konsekwencje” z powodu awarii IT. W zależności od tego, jak długo potrwają problemy z systemem.

Jacy pracownicy są szczególnie narażeni na opóźnienia?

Z podanych informacji wynika, że szczególnie narażeni na ryzyko nieotrzymania wynagrodzenia są pracownicy, którzy dostają wypłatę w trybie tygodniowym. Jednak również pracownicy z miesięcznym wynagrodzeniem mogą ucierpieć w wyniku opóźnień.

Ze względu na awarię aż 300 milionów komputerów na całym świecie przestało działać. Melanie Pizzey, która jest dyrektor naczelną organu zajmującego się płacami, powiedziała:

– Już dziś skontaktowało się z nami wielu klientów. Nie mogli uzyskać dostępu do swojego oprogramowania płacowego z powodu awarii firmy Microsoft. Oraz inni, którzy musieli się natychmiast wylogować.

– Ponadto zaobserwowaliśmy zaległości w przetwarzaniu list płac na koniec nadchodzącego miesiąca. Co może doprowadzić do opóźnień w wypłacie miesięcznego wynagrodzenia pracownikom – dodała.

Z kolei Adam Leon Smith z BCS, Chartered Institute for IT ostrzegł, że pełne przywrócenie funkcjonowania wszystkich komputerów i systemów może zająć nawet tygodnie.

– Poprawkę trzeba będzie zastosować na wielu komputerach na całym świecie. Jeśli więc wyświetlają się niebieskie ekrany i niekończące się pętle, może to być trudniejsze i zająć dni, a nawet tygodnie – powiedział.

Teksty tygodnia

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

Home Office wycofało się z deportacji 80-letniej Polki

Home Office zreflektowało się przyznając, że deportacja Polki była błędną decyzją. Ostatecznie 80-letniej kobiecie przyznano prawo pobytu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie