Pasażer Ryanaira obronił współpasażerów przed pijanym mężczyzną

Pasażerom jednego z lotów Ryanaira, podróż z Manchesteru na Lanzarote jeszcze długo będzie się śniła po nocach. A szczególnie utkwi ona w pamięci 52-letniemu Stuartowi Wilsonowi, który wszedł na pokładzie w rolę ochroniarza i obronił współpasażerów przed pijanym mężczyzną.

Awantura na pokładzie samolotu Ryanaira. Powodem – alkohol

Na jednym z lipcowych lotów z Manchesteru na Lanzarote pasażerowie byli świadkami agresywnego zachowania pijanego mężczyzny. Nie wiadomo, czy awanturnik był pod wpływem jakichś niedozwolonych substancji, ale z pewnością był pod silnym wpływem alkoholu. – Ten facet wrzeszczał, klnąc na swoją dziewczynę. Ciągle nazywał ją s***. Wszyscy próbowali go powstrzymać. W samolocie były dzieci i starsze osoby. Ludzie płakali, byli tak zdenerwowani – w takich słowach opisał całą sytuację 52-letni Stuart Wilson, który szybko stał się także bohaterem na pokładzie. Wilson doprecyzował też, że młody mężczyzna strącił okulary z głowy swojej dziewczyny i wielokrotnie uderzył pięściami w różne części samolotu. W tym w podłokietniki, fotel i w schowek na bagaż podręczny.

Pasażer postawił się pijanemu mężczyźnie

Załoga zdołała na początku okiełznać agresywnego pasażera i przeprowadzić go na tył samolotu. Ale mężczyzna zdołał im „uciec” i wrócił na swoje oryginalne miejsce. Wtedy do akcji wkroczył Stuart Wilson, który nie chciał na pokładzie dopuścić do rękoczynów. – Nie jestem pracownikiem ochrony, byłem pasażerem w tym samolocie. Ale musiałem zostać pracownikiem ochrony lotniczej, aby spróbować kontrolować sytuację – wyjaśnił w mediach Wilson. I dodał: – Widać było, że dużo wypił. Nie wiem, czy brał narkotyki, ale to było skandaliczne zachowanie.

Okazuje się jednak, że awanturujący się pasażer nie został aresztowany po wylądowaniu samolotu Ryanaira na Lanzarote.

Teksty tygodnia

Czy podatki w UK pójdą w górę?

Coraz więcej ekonomistów, analityków i mieszkańców UK zadaje sobie to pytanie. Kanclerz Reeves wspominała już o opodatkowaniu ISA.

Wielka Brytania redefiniuje płeć. Transkobiety poza prawem?

Brytyjski Sąd Najwyższy wydał kontrowersyjne orzeczenie. Rowling nie kryje zadowolenia. Co to oznacza dla transpłciowych kobiet?

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Home Office wycofało się z deportacji 80-letniej Polki

Home Office zreflektowało się przyznając, że deportacja Polki była błędną decyzją. Ostatecznie 80-letniej kobiecie przyznano prawo pobytu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie