piątek, 20 września, 2024

Pasażer Ryanaira obronił współpasażerów przed pijanym mężczyzną

Pasażerom jednego z lotów Ryanaira, podróż z Manchesteru na Lanzarote jeszcze długo będzie się śniła po nocach. A szczególnie utkwi ona w pamięci 52-letniemu Stuartowi Wilsonowi, który wszedł na pokładzie w rolę ochroniarza i obronił współpasażerów przed pijanym mężczyzną.

Awantura na pokładzie samolotu Ryanaira. Powodem – alkohol

Na jednym z lipcowych lotów z Manchesteru na Lanzarote pasażerowie byli świadkami agresywnego zachowania pijanego mężczyzny. Nie wiadomo, czy awanturnik był pod wpływem jakichś niedozwolonych substancji, ale z pewnością był pod silnym wpływem alkoholu. – Ten facet wrzeszczał, klnąc na swoją dziewczynę. Ciągle nazywał ją s***. Wszyscy próbowali go powstrzymać. W samolocie były dzieci i starsze osoby. Ludzie płakali, byli tak zdenerwowani – w takich słowach opisał całą sytuację 52-letni Stuart Wilson, który szybko stał się także bohaterem na pokładzie. Wilson doprecyzował też, że młody mężczyzna strącił okulary z głowy swojej dziewczyny i wielokrotnie uderzył pięściami w różne części samolotu. W tym w podłokietniki, fotel i w schowek na bagaż podręczny.

Pasażer postawił się pijanemu mężczyźnie

Załoga zdołała na początku okiełznać agresywnego pasażera i przeprowadzić go na tył samolotu. Ale mężczyzna zdołał im „uciec” i wrócił na swoje oryginalne miejsce. Wtedy do akcji wkroczył Stuart Wilson, który nie chciał na pokładzie dopuścić do rękoczynów. – Nie jestem pracownikiem ochrony, byłem pasażerem w tym samolocie. Ale musiałem zostać pracownikiem ochrony lotniczej, aby spróbować kontrolować sytuację – wyjaśnił w mediach Wilson. I dodał: – Widać było, że dużo wypił. Nie wiem, czy brał narkotyki, ale to było skandaliczne zachowanie.

Okazuje się jednak, że awanturujący się pasażer nie został aresztowany po wylądowaniu samolotu Ryanaira na Lanzarote.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?