piątek, 20 września, 2024

Podwyżka płac w Lidlu. Supermarket chce dorównać Aldi

Lidl postanowił podnieść płace pracownikom, aby dostosować je do podwyżek przeprowadzonych przez konkurencję. Między innymi Aldi. Ile wyniesie teraz stawka godzinowa w popularnej sieci supermarketów?

Supermarkety na Wyspach prześcigają się w podwyżkach dla pracowników. Oferują im stawki przewyższające National Living Wage (już po kwietniowej podwyżce), aby ich u siebie zatrzymać.

Podwyżka płac w Lidlu

Popularny supermarket podniesie stawkę za godzinę do 12,40 funtów dla pracowników spoza Londynu i do 13,65 funtów dla tych, którzy mieszkają w rejonie autostrady M25.

Podwyżka płac w Lidlu jest wynikiem wcześniejszej decyzji o podwyżce w Aldi. Obie niemieckie sieci dyskontowe oferują obecnie jedne z najwyższych zarobków z grupy największych supermarketów w Wielkiej Brytanii.

Wyższa stawka dla pracowników Lidla wchodzi w życie w czerwcu tego roku, czyli tego samego dnia, co w Aldi.

Dyrektor naczelny Lidl UK, Ryan McDonnell powiedział, że supermarket jest nakierowany na rozwój, „dlatego absolutnie słusznie w dalszym ciągu oferuje wiodące w branży wynagrodzenia”.

Lidl niedawno ogłosił także swoje plany budowy nowych supermarketów w Bristolu, Birmingham, a także w Londynie.

Nowa stawka National Living Wage

W kwietniu w Wielkiej Brytanii wzrosła stawka National Living Wage z 10,42 funta za godzinę do 11,44 funta. Ponadto podwyżkę rozszerzono tak, aby obejmowała pracowników w wieku powyżej 21 lat, a nie (jak wcześniej) powyżej 23 lat.

Wszystkie duże supermarkety na Wyspach podniosły pracownikom płace powyżej stawki National Living Wage. Zazwyczaj oferują stawki powyżej 13 funtów za godzinę dla mieszkańców Londynu i co najmniej 12 funtów dla tych, którzy mieszkają poza stolicą.

Na przykład Tesco płaci swoim pracownikom 12,02 lub 13,13 funtów za godzinę (w zależności od tego, gdzie pracują).

Niedawno informowaliśmy o tym, że Sainsbury’s podwyższył zarobki dla pracowników spoza Londynu do 12 funtów za godzinę, a w stolicy do 13,15 funtów. Zmiany weszły w życie w marcu tego roku.

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Lato 2024 r. było najcieplejsze w historii pomiarów

Lato 2024 r. jest rekordowe pod względem ciepła. Tak wysokich temperatur w okresie wakacji jeszcze nie było

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?