Podwyżka płac w Lidlu. Supermarket chce dorównać Aldi

Lidl postanowił podnieść płace pracownikom, aby dostosować je do podwyżek przeprowadzonych przez konkurencję. Między innymi Aldi. Ile wyniesie teraz stawka godzinowa w popularnej sieci supermarketów?

Supermarkety na Wyspach prześcigają się w podwyżkach dla pracowników. Oferują im stawki przewyższające National Living Wage (już po kwietniowej podwyżce), aby ich u siebie zatrzymać.

Podwyżka płac w Lidlu

Popularny supermarket podniesie stawkę za godzinę do 12,40 funtów dla pracowników spoza Londynu i do 13,65 funtów dla tych, którzy mieszkają w rejonie autostrady M25.

Podwyżka płac w Lidlu jest wynikiem wcześniejszej decyzji o podwyżce w Aldi. Obie niemieckie sieci dyskontowe oferują obecnie jedne z najwyższych zarobków z grupy największych supermarketów w Wielkiej Brytanii.

Wyższa stawka dla pracowników Lidla wchodzi w życie w czerwcu tego roku, czyli tego samego dnia, co w Aldi.

Dyrektor naczelny Lidl UK, Ryan McDonnell powiedział, że supermarket jest nakierowany na rozwój, „dlatego absolutnie słusznie w dalszym ciągu oferuje wiodące w branży wynagrodzenia”.

Lidl niedawno ogłosił także swoje plany budowy nowych supermarketów w Bristolu, Birmingham, a także w Londynie.

Nowa stawka National Living Wage

W kwietniu w Wielkiej Brytanii wzrosła stawka National Living Wage z 10,42 funta za godzinę do 11,44 funta. Ponadto podwyżkę rozszerzono tak, aby obejmowała pracowników w wieku powyżej 21 lat, a nie (jak wcześniej) powyżej 23 lat.

Wszystkie duże supermarkety na Wyspach podniosły pracownikom płace powyżej stawki National Living Wage. Zazwyczaj oferują stawki powyżej 13 funtów za godzinę dla mieszkańców Londynu i co najmniej 12 funtów dla tych, którzy mieszkają poza stolicą.

Na przykład Tesco płaci swoim pracownikom 12,02 lub 13,13 funtów za godzinę (w zależności od tego, gdzie pracują).

Niedawno informowaliśmy o tym, że Sainsbury’s podwyższył zarobki dla pracowników spoza Londynu do 12 funtów za godzinę, a w stolicy do 13,15 funtów. Zmiany weszły w życie w marcu tego roku.

 

Teksty tygodnia

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

Rekordowe długi i kradzieże energii. Powód? Wysokie rachunki!

Eksperci alarmują: sytuacja wymyka się spod kontroli, a skala zjawiska zaskakuje nawet dostawców energii.

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie