czwartek, 19 września, 2024

Król Karol III – pogrzeb i operacja Menai Bridge

Plany pogrzebu króla Karola III są w toku, ponieważ „śmierć króla jest możliwa”. W związku z chorobą monarchy jego stan zdrowia pogarsza się. Co wiemy o przygotowaniach do pogrzebu Karola III?

Pałac Buckingham potwierdził, że „plany dotyczące pogrzebu monarchy są zawsze rutynowo aktualizowane na bieżąco”. W lutym 2024 ogłoszono, że u króla zdiagnozowano raka zaledwie tydzień po jego hospitalizacji z powodu operacji prostaty.

Oficjalnie nie podano, z jakim rodzajem nowotworu zmaga się brytyjski monarcha, ale według informacji, na jakie powołuje się tabloid „In Touch”, Karol III ma cierpieć na raka trzustki.

Co więcej, ma mieć przed sobą zaledwie dwa lata życia.

Czym jest „Operacja Menai Bridge”?

Zaznaczmy bardzo wyraźnie, że wszystkie te informacje to jedynie tabloidowe spekulacje, które nie zostały potwierdzone przez rodzinę królewską, która konsekwentnie milczy w tej sprawie. Niemniej, spekulacje te przyczyniły się do dyskusji na temat planów przygotowań pogrzebu sprawującego władzę monarchy. Pałac Buckingham miał w związku z tym zaktualizować szczegóły i wytyczne zawarte w planach „Operacji Menai Bridge”.

Chociaż 75-letni monarcha powrócił do królewskich obowiązków, portal „RadarOnline”, powołując się na źródła związane z rodziną królewską, twierdzi, że „Pałac sprawia wrażenie, że Karol wraca do zdrowia, ale nadal jest bardzo chory”.

 

Plan postępowania w obliczu śmierci króla Karola III

Kryptonim planów pogrzebowych króla to „Operacja Menai Bridge”, nazwana na cześć wiszącego mostu w Walii, co jest ukłonem w stronę długoletniej roli króla Karola III jako księcia Walii. Plan opisuje to co minuta po minucie co zacznie się dziać w momencie śmierci króla.

Według doniesień brytyjskich mediów, w pierwszej kolejności wiadomość o śmierci monarchy zostanie najpierw przekazana premierowi Wielkiej Brytanii, a następnie kluczowemu personelowi, którego zadaniem będzie wprowadzanie szczegółów planu w życie. Natomiast oficjalne ogłoszenie w tej sprawie zostanie przekazane na antenie telewizji BBC, w specjalnym programie. O zgodnie poinformują także dzwony opactwa Westminster, katedry Świętego Pawła i zamku w Windsorze.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Sąd Najwyższy blokuje utworzenie pierwszej od 30 lat, nowej kopalni węgla w UK

Sąd Najwyższy nie zgodził się na budowę kopalni węgla w Kumbrii, która byłaby pierwszym nowym obiektem tego typu w UK od 30 lat.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.