Król Karol III – pogrzeb i operacja Menai Bridge

Plany pogrzebu króla Karola III są w toku, ponieważ „śmierć króla jest możliwa”. W związku z chorobą monarchy jego stan zdrowia pogarsza się. Co wiemy o przygotowaniach do pogrzebu Karola III?

Pałac Buckingham potwierdził, że „plany dotyczące pogrzebu monarchy są zawsze rutynowo aktualizowane na bieżąco”. W lutym 2024 ogłoszono, że u króla zdiagnozowano raka zaledwie tydzień po jego hospitalizacji z powodu operacji prostaty.

Oficjalnie nie podano, z jakim rodzajem nowotworu zmaga się brytyjski monarcha, ale według informacji, na jakie powołuje się tabloid „In Touch”, Karol III ma cierpieć na raka trzustki.

Co więcej, ma mieć przed sobą zaledwie dwa lata życia.

Czym jest „Operacja Menai Bridge”?

Zaznaczmy bardzo wyraźnie, że wszystkie te informacje to jedynie tabloidowe spekulacje, które nie zostały potwierdzone przez rodzinę królewską, która konsekwentnie milczy w tej sprawie. Niemniej, spekulacje te przyczyniły się do dyskusji na temat planów przygotowań pogrzebu sprawującego władzę monarchy. Pałac Buckingham miał w związku z tym zaktualizować szczegóły i wytyczne zawarte w planach „Operacji Menai Bridge”.

Chociaż 75-letni monarcha powrócił do królewskich obowiązków, portal „RadarOnline”, powołując się na źródła związane z rodziną królewską, twierdzi, że „Pałac sprawia wrażenie, że Karol wraca do zdrowia, ale nadal jest bardzo chory”.

 

Plan postępowania w obliczu śmierci króla Karola III

Kryptonim planów pogrzebowych króla to „Operacja Menai Bridge”, nazwana na cześć wiszącego mostu w Walii, co jest ukłonem w stronę długoletniej roli króla Karola III jako księcia Walii. Plan opisuje to co minuta po minucie co zacznie się dziać w momencie śmierci króla.

Według doniesień brytyjskich mediów, w pierwszej kolejności wiadomość o śmierci monarchy zostanie najpierw przekazana premierowi Wielkiej Brytanii, a następnie kluczowemu personelowi, którego zadaniem będzie wprowadzanie szczegółów planu w życie. Natomiast oficjalne ogłoszenie w tej sprawie zostanie przekazane na antenie telewizji BBC, w specjalnym programie. O zgodnie poinformują także dzwony opactwa Westminster, katedry Świętego Pawła i zamku w Windsorze.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Dzieci ofiarami przestępstw z użyciem noża. Matki rozpoczęły patrole

Przestępczość uliczna w Wielkiej Brytanii odbija się na poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców. Napaści z nożem to nie tylko wojny gangów. To codzienność uczniów wracających ze szkół

Polakowi skazanemu za przemoc wobec kobiet zablokowano deportację

Agresywny polski przestępca z historią nadużyć i stosowania przemocy wobec kobiet nie został deportowany z zaskakującego powodu.

Nowy gatunek węża pojawił się w Wielkiej Brytanii

Na terenie Wielkiej Brytanii pojawił się nowy gatunek węża....

Zmiany w kwocie wolnej od podatku

Konta ISA pozwalają na oszczędzanie bez płacenia wygórowanych podatków. Ma je wiele osób mieszkających i pracujących w UK. Rachel Reeves rozważa zmiany w kwocie wolnej od podatku

Pracownicy migrujący wykorzystywani jak niewolnicy w Wielkiej Brytanii

Praca w brytyjskich firmach czy na farmach dla wielu ludzi jest nadzieją na lepsze życie. Jednak pracownicy migrujący bywają wykorzystywani w Wielkiej Brytanii jak niewolnicy. Dotyka to również Polaków.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie