Roboty mają zastąpić nisko opłacanych imigrantów w UK

Konserwatywny poseł do Izby Gmin Chris Philp wzywa do większych inwestycji w technologię, aby zmniejszyć wskaźniki migracji netto w Wielkiej Brytanii. Jego zasadniczy pomysł polega na tym, aby przedsiębiorstwa w UK używały większej ilości robotów, zamiast zatrudniać kolejnych, nisko opłacanych migrantów.

Pełniący funkcje ministra spraw wewnętrznych w gabinecie cieni opozycyjnej Partii Konserwatywnej poseł zaryzykował dość kontrowersyjną, ale i odważną wypowiedź. Zdaniem Chrisa Philpa inne kraje „stosują znacznie więcej automatyzacji” do zadań takich jak zbieranie owoców i warzyw „zamiast po prostu importować dużo nisko opłacanych migrantów”.

Wypowiadając się w programie BBC Breakfast, polityk wezwał do większych inwestycji ze strony brytyjskich firm w technologie, aby zmniejszyć wskaźniki migracji netto w Wielkiej Brytanii.

Więcej robotów, mniej imigrantów

– Na przykład w Australii i Nowej Zelandii wprowadzają robotyczne i zautomatyzowane urządzenia do zbierania owoców i warzyw, w Korei Południowej wykorzystują dziewięć razy więcej robotów w procesach produkcyjnych niż u nas, w Ameryce używają znacznie więcej konstrukcji modułowych, które są znacznie szybsze i znacznie wydajniejsze – komentował Philp w rzeczonym programie, jak cytujemy za „Guardianem”.

– Brytyjski przemysł może zrobić wiele, aby się rozwijać bez konieczności importowania dużej liczby nisko opłacanych migrantów – podsumowywał przedstawiciel największej partii opozycyjnej w UK.

Pomysły Partii Konserwatywnej na zmniejszenie imigracji

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż na spontanicznie zorganizowanej konferencji prasowej w środę Kemi Badenoch, liderka Partii Konserwatywnej, powiedziała, że ​​jej partia popełniła błędy w kwestii imigracji.

Obiecała przegląd „każdej polityki, traktatu i części naszych ram prawnych”, w tym Human Rights Act i roli Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, aby dokonać korekt w tym zakresie. Więcej na ten temat pisaliśmy w osobnym artykule: „Konserwatyści przedstawiają nową politykę imigracyjną”.

Badenoch zobowiązała się do wprowadzenia „ścisłego limitu liczbowego” w zakresie migracji do UK. Zaznaczyła przy tym, iż że konserwatyści „wyjaśnią, jak dojść do tych liczb”. Philp odnosząc się słów liderki swojego obozu politycznego, odmówił podania konkretnej kwoty takiego limitu. Powiedział jednak, że liczba migracji netto wynosząca 350 000 byłaby „o wiele za wysoka”.

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Najtańszy broadband w UK. Warto się przenieść?

Regularne zmiany dostawców różnych usług w UK są co do zasady korzystne i mogą przynieść znaczące oszczędności.

Najważniejsze wydarzenia finansowe w UK w grudniu 2024

Tradycyjnie, z dokładnością do miesiąca na naszych łamach opisujemy zmiany finansowe na Wyspach. Co i w jaki sposób uderzy w nasze portfele w grudniu 2024?

Nie pracujesz tracisz zasiłki! Rząd zapowiada gruntowne zmiany

Albo do pracy, albo stracicie benefity. Młodzi ludzie, którzy będą odmawiać podjęcia pracy, staną w obliczu obcięcia świadczeń socjalnych, jak deklaruje Liz Kendall, stojąca na czele ministerstwa pracy i emerytur w rządzie Partii Pracy

Funt w okolicy 5,20 zł. Jakie prognozy do końca 2024?

Kurs funta brytyjskiego od kilku miesięcy pozostaje na stabilnym poziomie z lekkim regularnym wzrostem i obecnie wynosi około 5,20 zł.

Jeszcze więcej deszczu w południowo-wschodniej Anglii – co przyniesie huragan Conall?

Po huraganie o imieniu Bert, w południowo-wschodniej Anglii można znów oczekiwać ulewnych deszczy, których przyczyną będzie tym razem huragan Conall. Jaką pogodę prognozują synoptycy z Met Office?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie