Praca marzeń na małej szkockiej wyspie za 61 000 funtów rocznie. Jest na niej tylko 28 mieszkańców

Foula to niewielka wyspa w północno-wschodniej Szkocji w archipelagu Szetlandów, która jest domem dla zaledwie 28 osób. Jest na niej jednak oferta pracy z zarobkami w wysokości 61 374 funtów rocznie.

Nauczyciele marzący o ucieczce od zgiełku śródmiejskich szkół chętnie zapewne rozważą ofertę pracy na małej wyspie na Szetlandach. Na jednej z najbardziej oddalonych od lądu zamieszkanych szkockich wysp potrzebny jest nauczyciel, który będzie również dyrektorem szkoły.

- Advertisement -
szkoła na wyspie Foula
Szkoła na wyspie Foula

Praca marzeń na szkockiej wyspie

Proponowane stanowisko nauczyciela wiąże się z pensją w wysokości 61 374 funtów, co w przybliżeniu stanowi 15 000 funtów na każdego z czterech uczniów obecnie tam kształconych.

Leona Gear, która dorastała na wyspie, powiedziała, że szkoła jest „niezbędna, ponieważ społeczność potrzebuje rodzin, aby przetrwać i się rozwijać”.

– Jest to również świetna okazja, aby ktoś objął stanowisko dyrektora szkoły, mieszkał i pracował w pięknym miejscu – dodała Leona.

wyspa Foula
Malownicza wyspa Foula

Wybrany kandydat otrzyma oprócz pensji również wynajęty dom z trzema sypialniami. Przewodniczący komisji ds. edukacji i rodziny Shetland Island Council, Davie Sandison powiedział:

– Podobnie jak każda praca na Szetlandach dla dyrektora w niektórych naszych oddalonych szkołach, jest to wyjątkowa okazja i musi być naprawdę atrakcyjną ofertą dla odpowiedniego kandydata.

W roku 2017 szkoła, która została zbudowana w 1992 roku i składa się z jednej klasy i przedszkola, miała tylko jednego ucznia na liście. W związku z nowo przybyłymi osobami, jest obecnie czterech uczniów w szkole podstawowej i jedno dziecko w przedszkolu. Szkoła posiada własny panel słoneczny i tunel foliowy do uprawy warzyw.

społeczność na wyspie Foula
Mieszkańcy na wyspie Foula tworzą przyjazną społeczność

Wyspa Foula

Jak już wspomnieliśmy populacja na wyspie Foula wynosi zaledwie 28 osób. Nie ma tam pubu ani sklepu poza pocztą, a wyspiarze przestrzegają kalendarza juliańskiego na uroczystościach, obchodząc Boże Narodzenie zarówno 25 grudnia jak i 6 stycznia.

Aby dostać się na wyspę, należy albo popłynąć promem z Walls w zachodniej części Szetlandów, co trwa około dwóch godzin, albo 15 minut lotem z Tingwall.

Teksty tygodnia

Darmowe samochody za zaparcia i łokieć tenisisty. Program Motability pod ostrzałem

Patologia programu Motability wkroczyła na nowy poziom. Opłacane przez podatników samochody z programu wsparcia i aktywizacji dla osób wykluczonych ze względu na zdrowie trafiały w ręce osób z diagnozą: łokieć tenisisty lub zaparcia.

Partia Pracy ogranicza wykup mieszkań komunalnych. Koniec marzeń tysięcy rodzin?

Obecnie Partia Pracy niemal niezauważenie przepycha przepisy, które sprawią, że wykup mieszkania będzie znacząco utrudniony. W efekcie lokale zamiast trafić do mieszkańców, pozostają w rękach władz lokalnych.

Zabezpiecz swoją przyszłość w UK – zdobądź nowy zawód dzięki studiom z dofinansowaniem. Z Career Activator ten proces będzie prostszy, niż myślisz

Myślisz o zmianie pracy lub powrocie na rynek? Dowiedz się, jak zacząć studia w UK - nawet bez matury. Z Career Activator to prostsze, niż myślisz.

Apteki internetowe nie mogą już obiecywać „cudownych” zastrzyków odchudzających

Wielka Brytania zmienia zakres dozwolonej reklamy leków na receptę, zwłaszcza tych mających wpływ na kontrolę apetytu. Apteki internetowe nie mogą już promować zastrzyków regulujących łaknienie jako kuracji odchudzających.

Braki leków w aptekach. Puste półki kosztują życie

Wielka Brytania regularnie zmaga się problemem pustych półek w aptekach. Problem zamiast maleć, rozrasta się. Braki leków w aptekach to codzienny problem milionów ludzi. Jakich preparatów najczęściej nie ma?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie