piątek, 20 września, 2024

Pracownik sieci ASDA popełnił samobójstwo w supermarkecie. Jego ciało znaleziono po 3 dniach

Ciało 55-letniego Phillipa Huntley`a zostało znalezione przez jego kolegę z pracy. Znajdowało się ono w rzadko używanym pokoju odnowy biologicznej przeznaczonego dla personelu sklepu.

W związku z tym makabrycznym odkryciem, które miało miejsce 4 maja 2023 roku, w jednym z oddziałów sieci marketów ASDA zlokalizowany w Bodmin w Kornwalii, podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji sklepu położonego przy Launceston Road. Jednocześnie sklep został zamknięty na cały dzień, aby odpowiednie służby mogły w pełni zbadać okoliczności tej tragicznej śmierci.

Po raz ostatni przyszły samobójca pojawił się w pracy w poniedziałek, 1 maja. Po przeprowadzeniu dochodzenia ustalono, że nikt postronny nie miał udziału w śmierci Huntley`a. Uznana została za pozbawioną jakichkolwiek podejrzeń pod tym względem.

Czy można winić NHS?

Ustalono, że ojciec jednego dziecka cierpiał od 25 lat problemy psychiczne i w ciągu sześciu miesięcy przed śmiercią dwukrotnie zwalniał się z pracy z powodu depresji. Według jego kolegów z pracy w ostatnim czasie, z powodu rozpadu dotychczasowego związku Huntley stawał się coraz „bardziej zamknięty w sobie” i „cichy”.

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, iż 55-letni Brytyjczyk zdawał sobie sprawę ze swojego stanu i chciał uzyskać pomoc. Niestety, w ramach NHS musiał czekać trzy miesiące na konsultacje. Nigdy nie udało się mu jej doczekać.

Dlaczego nikt nie pomógł Phillipowi Huntley`owi?

Huntley, który w latach 2007–2023 kilkakrotnie sam zgłaszał się po pomoc, zaczął cierpieć na depresję pod koniec 2022 roku. W marcu tego roku zaczął zmagać się z nią ponownie. Zgłosił swojemu lekarzowi rodzinnemu, że cierpi na „ciężką” depresję, myśli samobójcze, stany lękowe i objawy zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego. Podczas jednej rozmowy telefonicznej poprosił o „intensywną pomoc”. Wyznaczono mu wizytę na 3 czerwca. Nie uznano go za osobę „wysokiego ryzyka”.

Ojciec zmarłego, Huw, podczas dochodzenia zwracał uwagę, iż lekarze GP nie byli w stanie określić, w jak ciężkim stanie znajduje się jego syn. Stwierdził, że „nie może uwierzyć”, że w ramach NHS docelowym czasem oczekiwania na pomoc psychologiczną są aż trzy miesiące…

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?